Себастьян – значення і походження імені

Історія походження імені Себастьян

Святий Себастьян був римським солдатом, який прийняв мученицьку смерть під час гонінь за імператора Діоклетіана в 3 столітті. З-за того, що Себастьян був християнином, його прив’язали і прокололи стрілами. Але це не вбило Себастьяна. Свята Ірина Римська зцілила його. І святий повернувся, щоб наставляти Діоклетіана. Але імператор наказав закидати його камінням до смерті. Страждання святого стали улюбленим чином середньовічних художників.

Завдяки популярності святого Себастьяна, це ім’я стало широко використовуватися в Європі, особливо в Іспанії та Франції. Вважалося, що святий захищав від чуми. Ім’ям Себастьян іменувався король Португалії, загиблий в хрестовому поході проти Марокко в 16 столітті. Це ім’я можна зустріти в «Дванадцятій ночі» і «Бурі» Шекспіра, а також «Повернення в Брайдсхед» Івлін Во.

В кінці 20 століття ім’я знову почало активно використовуватися. Деякі вважають, що дякувати за цю хвилю популярності потрібно співаючого краба з диснеївській «Русалочки». Сьогодні ім’я можна зустріти в Австрії, Данії, Румунії, Австралії та іспаномовних країнах.

Значення та характеристика імені Себастьян

Ім’я Себастьян грецького походження. Деякі вважають, що назва походить від грецького «sebasteo», що означає «почитати, поважати». Інші думають, що ім’я прийшло з латинської мови. Латинське походження, означає «людина з древнього міста Себастиа».

Головна риса характеру Себастьяна — сміливість. Це дуже пробивна людина, який не боїться ризикувати. Ризик дає можливість Себастьяну відчути себе живим. Він буває досить імпульсивна у всіх аспектах життя. Йому подобається привертати увагу.

Слід зазначити, що Себастьян дуже розумна людина. Він має здатність вбирати знання і одразу рветься застосувати їх на практиці. Себастьян прагне до успіху і у нього завжди є багато можливостей для досягнення бажаного. Він пробує себе у багатьох сферах, прагне розвиватися в різних напрямках. Себастьян любить подорожувати. Він просто не може довго залишатися в одному місці.

Себастьян — інноватор. У роботі він намагається уникати рутини. Як керівник, Себастьян прагне впроваджувати сучасні технології у виробництві та розробляти нові методи в управлінні. Він може знайти себе в науковій діяльності, криміналістики, програмуванні, творчості. Себастьян досить духовний і любить розвиватися в цьому напрямку.

Себастьян шанобливо ставиться до людей і любить заводити нові знайомства, але він не завжди зацікавлений у підтримці дружби. Себастьян дуже лояльний до своїх друзів (їх цінує значно більше, ніж романтичні відносини). З цією людиною не можна сперечатися. Себастьян завжди стоїть на своєму і не відмовляється від своїх суджень.

В любовному плані Себастьян дуже непередбачуваний. Схильний до сильної ревнощів, постійно підозрює в чомусь свого партнера, просить дати пояснення, що може призвести до розриву. Не прихильник довгострокових відносин, так як йому складно підтримувати їх стабільність. Він хоче ділитися своїми ідеями і ідеалами з обраницею, але якщо його подруга не підтримує їх, то він з легкістю закінчує такі відносини.

Іменини:

11 березня, 2 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Себастьянчик, Себастьянушка, Севастьянушка

Скорочений

Бастеан, Себас, Сівби

За церковним

Себастьян

Колір

  • блакитний
  • зелений

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

смарагд

Метал

золото

Рослини

каштан

Тотемна тварина

лось

Риси характеру

активність, товариськість, сміливість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Себастьян Феттель – пілот Формули-1 (Німеччина); Себастьян Ятра – співак (Колумбія); Себастьян Стін – актор (США); Себастьян Элькано – іспанський мореплавець; Себастьян Бах – композитор; Себастьян Батталья – футболіст (Аргентина).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: