Савелій – значення і походження імені

Історія походження імені Савелій

Настільки незвичайне і милозвучне ім’я Савелій має дві версії свого виникнення в світі. Згідно з першою – це ім’я має виключно давньоєврейське походження. Інша версія говорить про абсолютних латинських коренях імені.
Історики пов’язують ім’я Савелій з однією християнською легендою про героїзм. Савел – великомученик, один з трьох героїчно славетних братів, що жили в стародавній Персії. Брати виховувалися в строгості і канони християнської віри своєю мамою. За високі моральні якості і рівень освіченості правитель Персії відправив їх у Рим посланцями для проповідування християнської віри, однак, імператор чинив опір прийняттю християнства, змушуючи братів брати участь в обрядах язичництва. Прийнявши відмову, імператор змусив піддати Савелія і його братів жорстоким тортурам, після чого обезголовити їх. До останньої секунди життя брати славили ім’я Господа, проявляючи стійкість волі і мужність. За легендою, коли їм відрубали голови, їх тіла були поглинені землею, але після спільної молитви всіх віруючих, через кілька днів тіла з’явилися знову й виділяли прекрасний аромат. Мощі Савелія і його братів були визнані чудотворними за проявлену мужність, непохитність волі і характеру перед страшними муками. Таким чином, ім’я Савелій несе на собі відбиток терпимості, стійкості духу, волі й непохитності характеру і деяким чином зобов’язує свого володаря мати такі ж якості.

У нашій країні популярність на це ім’я є дуже періодичної. Воно було неймовірно популярне ще в часи Радянського Союзу, потім їм стали нарікати менше, і ось, в сучасності, все більша кількість батьків називають хлопчиків цим незвичайним і благозвучною назвою.

Значення та характеристика імені Савелій

Згідно з давньоєврейської версії виникнення, ім’я походить від імені Саул (на івриті שָׁאוּל Шауль) і дослівно означає «вимолив», «випрошені у Бога».
Латинська версія тлумачить ім’я не інакше, як подію від sabellus і позначає «невибагливий», «невибагливий».

Серед церковних імен імені Савелій немає, і дитина – носій імені набуває церковне ім’я або за святцями (за датою в яку народився), або на честь певного святого.

За своїм звучанням ім’я м’яке, світле, приковывающее увагу до своєму власникові. Воно наділяє свого володаря схожими рисами – м’якими, добрими, відкритими. Ім’я сильну енергетику, що в противагу надає носію рішучості, схильності до самоаналізу і самоконтролю.

Савелій – мужній і зовні серйозна людина з відкритим серцем. У володаря імені є одна особливість, він може довго терпіти що-то йому зле, але якщо виведений зі стану емоційної рівноваги, то стає нещадним. Савелій – нещадний чоловік-месник, він може помститися своїм кривдникам і мстити він буде грунтовно підготувавшись до цього.

Зовні завжди урівноважений, володіє прекрасним самоконтролем, тримається відокремленим від суспільства, випивши зайвого може розкритися абсолютно з іншої сторони, тим самим здивувавши оточуючих, звикли бачити Савелія мовчазним.

Риси характеру імені Савелій

За своїм психотипом Савелій інтроверт, за характером – абсолютний флегматик, зовні завжди холодний, безэмоциональный і мовчазний. Але це тільки зовнішність, а вона, як правило, буває оманлива. Насправді за маскою замкнутості ховається досить чуйний і добрий чоловік, але він не готовий відкривати свою душу кожній людині, він потайливий і відокремлений.

Савелій – допитливий перфекціоніст, будь-яку розпочату справу виконує ідеально, він пред’являє до себе дуже високі вимоги і бажає подібного і від оточуючих себе людей. У Савелиев вкрай розвинена інтуїція і вони знають про це і часто до неї прислухаються. Володарі імені – загадкові люди, мислителі, філософи. Дуже люблять читати книги, адже вони допомагають їм зануритися у їх внутрішній світ, для Савелиев це ще один спосіб глибоко пізнати себе, без втручання зовнішніх чинників. Глибокий внутрішній світ і високий інтелектуальний рівень Савелія викликає загальну повагу оточуючих, вони завжди запитують ради і прислухаються до його думки. Друзі Савелія подібні йому, переважно інтелектуали і глибоко мислячі філософи. В цілому, натура Савелія досить складна, спілкуватися з ним непросто. Для Савелія характерний егоїзм і небажання чути інших, він завжди доводить свою точку зору, не рахуючись з думкою оточення. Савелій не має почуття гумору і рідко коли посміхається, варто сказати, що це його нормальний стан, тому оточуючим буває складно зрозуміти в якому настрої він зараз перебуває.

Сімейні та любовні стосунки Савелія

Савелии настільки вибагливі до оточуючих, що вибрати супутницю життя їм дуже непросто. До процесу вибору обраниці вони підходять з розумом, керуючись при цьому не почуттями та емоціями, а розумом і холодним розумом. Але це не означає, що вони не вміють любити, навпаки, вони вміють любити дуже трепетно і ніжно, але свою любов подарують тільки однією єдиною і на все життя. Жінок Савелій дещо відлякує своєю надмірною серйозністю, але, по-справжньому полюбив, він стає романтичним, відкритим, дуже лагідним і вразливим. Жінку в обраниці вибирає собі гідну: добру, красиву, інтелектуально розвинену, врівноважену. Для Савелія важливо, щоб дружина була ще й другом для нього, оскільки друзів у нього не так вже й багато. Дуже багато Савелии пізно одружуються, оскільки довго і ретельно вибирають наречену. У сімейному житті Савелій – зразок для наслідування, для нього важлива гармонія у відносинах, у вихованні дітей, у створенні затишку в своєму будинку. Він не претендує на місце лідера в родині і з задоволенням віддасть цю роль своєї дружини. Савелій приймає активну участь у вихованні дітей, начитаний і багато в чому розбирається батько, він любить передавати свої знання дітям, вміє зацікавлювати їх. В інтимному житті не винахідливий, по-справжньому розкритися може тільки з коханою жінкою.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Савелія

Як правило, Савелии вибирають ті професії, де не випадає, або випадає в малій мірі спілкуватися з людьми. Його приваблює малоактивна, інтелектуальна робота. Ідеальним місцем для роботи стане робота в офісі, де Савелій з найкращої сторони може показати свою завзятість і націленість на ідеальний результат. З керівництвом у Савелія прекрасні відносини, начальникам подобається небагатослівність, працездатність і високі показники Савелія. Сфера бізнесу і підприємництва абсолютно не підійдуть Савелію, він не підприємець, погано вміє керувати людьми, та йому це і не потрібно. Савелій не вискочка і не кар’єрист, йому подобається просто сидіти і спокійно і якісно виконувати свою роботу. Прекрасним варіантом для нього стануть професії банкіра, офісного працівника, ювеліра, працівника архіву, історика, механіка, програміста. Савелій може яскраво проявити себе і в сфері мистецтва, його начитаність і багатий внутрішній світ допоможуть стати йому художником, артистом або прекрасним письменником.

Здоров’я Савелія

Своїм здоров’ям Савелій може похвалитися, оскільки воно у нього міцне. У володарів імені є незначна вірогідність виникнення простудних захворювань, захворювань горла, вух і носа, та й то, переважно в холодну пору року. Деякі Савелии можуть бути схильні до алергічних реакцій. Багато Савелии схильні до повноти, батьком маленьких носіїв цього імені слід з дитинства стежити за харчуванням дитини і не перегодовувати його. Є невелика схильність до виникнення захворювань травного тракту. Але всі ці проблеми зі здоров’ям можна уникнути, якщо з раннього віку привчати дитину до спорту, піклуватися про своє здоров’я, правильно харчуватися, загартовуватися, тим самим зміцнюючи свій імунітет.

Ім’я Савелій для дитини

Малюк з ім’ям Савелій неймовірно скромний, милий і добрий дитина. Він сором’язливий і мовчазний, але дуже впертий і наполегливий. Ці риси і зберігаються у Савелія протягом усього життя. Вчитися маленькому Савелію нелегко, але він дуже посидющий і старанний, тому він добре вчиться, веде себе чемно, за це його люблять вчителя. В колективі однолітків Савелій не прагне зайняти місце лідера, він грає з усіма нарівні, за природну доброту і відкритість його люблять інші діти.

Маленький Савелій з дитинства проявляє інтерес до виробам, він з задоволенням буде ходити в різні гуртки, де потрібно щось робити своїми руками.

Дитина, народжена взимку, відкритий і привітний. З радістю йде на контакт, любить розповідати небилиці і дивувати оточуючих.

Весняний Савелій напористий і упертий дитина. Він завжди точно знає чого хоче, йде до своєї цілі і доводить свою правоту.

Діти-Савелии, народжені влітку – вкрай невпевнені і дуже замкнуті діти, їм дуже важко адаптуватися в колективі в силу своєї природної сором’язливості. Вони настільки скромні і затиснуті, що, найчастіше, не можуть відмовити в проханні, чим можуть користуватися недобросовісні однолітки.

Осінні Савелии – дуже обережні, охайні діти. Є у них і негативна риса – злопам’ятність, ці діти дуже довго пам’ятають образу і можуть пригадати її при першій зручній нагоді.

Іменини:

17 червня, 30 червня, 3 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Саввушка, Саввочка, Савелка, Савельюшка

Скорочений

Сава, Савка, Сава

За церковним

Саверій

Колір

  • блакитний

Планета

  • Плутон
  • Марс
  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

сердолік, селеніт, опал

Метал

золото

Рослини

береза, латаття

Тотемна тварина

рак-відлюдник, чайка

Риси характеру

розсудливість, скромність, доброта

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Савел Персіянин, Святий Саверий Перська, Святий мученик Савелій (святий, мученик; постраждав за християнську віру від персів–язичників в Константинополі в IV столітті), Савелій Балабанов (стольник російського імператора Петра I), Савелій Крамаров ((1934 – 1995) радянський і американський актор театру і кіно, заслужений артист РРФСР (1974)), Савелій Тартаковер ((1887 – 1956) шахіст, гросмейстер (1950), один з найсильніших на початку XX століття; шаховий теоретик і літератор, доктор права), Савелій Зайденберг ((1862 – 1942) російський живописець)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: