Самуїл значення і походження імені

Історія походження імені Самуїл

Ім’я Самуїл (שְׁמוּאֵל) має давньоєврейське походження. До фонетичної трансформації воно звучало як Шемуэль (Шмуель). На думку вчених, Самуїл перекладається — «ім’я Бога», «Бог почув», «почутий Богом».

Самуїл — одне з найважливіших старозавітних імен. Згідно Біблії, Самуїл був пророком і останнім суддею ізраїльським. Він жив у важкі часи, коли покарані за гріхи ізраїльтяни програли битву з филистимлянами і втратили Ковчег Завіту. Але Самуїл підняв дух народу, своїми проповідями він змусив ізраїльтян знову повернутися до Бога. Він також помазав на царство юного Давида.

Ім’я Самуїл широко відоме серед юдеїв. А завдяки всесвітньому поширенню християнства, має варіанти практично у всіх народів. Так, у російській ім’я Самуїл звучить як Самійла, в українському — Самійло, у європейських мовах — Самуель, Семюель, Самуэла (жіночий варіант), Замуэль, у вірменському — Самвел, в східних мовах — Шаміль, Шамо. Один з варіантів імені — Шимон (Симон) — співвідноситься з ім’ям Семен (Симеон).

Значення та характеристика імені Самуїл

Хлопчик Самуель — веселий і бешкетний дитина, має задатки лідерських якостей. Він вміє подобатися як однолітків, так і дорослим, легко заводить друзів. Якщо батьки захочуть запросити на день народження сина його друзів, то виявлять, що мова йде навіть не про десятки осіб. Як мінімум в гості завітає весь клас.

Самуїл дуже енергійний, тому неусидчив, відволікається на уроках, базікає. За це вчителі його не надто шанують. Навчання дається хлопчикові складно, йому важко опановувати теорією, він — практик. Якщо Самуїл розуміє, як застосувати знання у справі, він поглинає їх миттєво. У нього чудова пам’ять і рухливий розум.

У Самуїла міцне здоров’я, хороші спортивні задатки і стабільна нервова система. Він із задоволенням займається спортом, але часто змінює захоплення, довго шукає своє покликання.

Самуїл вольовий, рішучий чоловік, оптимістичний і впевнений у собі. Він легко заряджає оточуючих своїм оптимізмом, може швидко підняти настрій і вселити бойовий дух навіть у безвихідній ситуації. Він уважний і цікавий співрозмовник. У Самуїла загострене почуття справедливості, він справжній лицар: ранимий і сентиментальний. Але цю сторону своєї натури Самуїл показує тільки близьким.

З дружиною Самуїл ніжний, він турботливий і уважний чоловік. Йому потрібна терпляча і поступлива дружина, яка раз і назавжди визнає за ним позицію глави сім’ї. Самуїл не диктатор і не самодур, але останнє слово любить залишати за собою. Він вміє налагодити побут, із задоволенням займається домашнім господарством, любить працювати руками. З дітьми у Самуїла теплі, довірчі відносини.

Якщо в школі Самуїл надмірно рухливий і неусидчив, то з роками цей недолік згладжується. Він уважний і кропітка працівник, дуже старанний і ініціативний. Для Самуїла важлива не тільки і не стільки самореалізація в якому-небудь справі, як фінансову винагороду за його працю. Комунікабельність, лідерські якості, вміння домовлятися з людьми швидко просувають його кар’єрними сходами. Самуїл відмінно відчуває себе в ролі керівника, може бути успішним підприємцем.

В одязі Самуїл віддає перевагу класичний, стриманий стиль. Для нього важлива якість, а не кількість речей. Він може бути тонким цінителем брендів, але ніколи не хизується своєю забезпеченістю.

Іменини:

2 вересня, 1 березня, 22 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Самуилушка, Самуильчик, Самушка, Самонька, Самуня

Скорочений

Сем, Семмі, Муэл, Саму, Самука, Леле

За церковним

Самуїл

Колір

  • коричневий
  • червоний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хиастолит, яшма

Метал

залізо

Рослини

каштан

Тотемна тварина

горлиця

Риси характеру

рішучість, сентиментальність, оптимістичність, активність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Самуїл – архангел михаїл, покровитель поетів, музикантів, художників; Самуїл – пророк; Самуїл Комитопул – цар Болгарії; Самуїл – Олександрійський патріарх; Самуїл Миславський – митрополит Київський і Галицький; Самуїл Самосуд – російський диригент, віолончеліст; Самуїл Маршак – поет і перекладач; Самуїл Каплан – астрофізик; Самуїл Фейнберг – піаніст, композитор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: