Самсон – значення і походження імені

Історія походження імені Самсон

Ім’я має давньоєврейські коріння. «Сонячний» – дослівний переклад з івриту. Помилкове значення «сильний» виникло внаслідок ототожнення з героїчною особистістю самого відомого Самсона.

Жив у X столітті до н. е. цей біблійний герой прославився своїми подвигами, описаними в Старому Завіті. Будучи назореєм, він не стриг волосся, в яких і полягала його сила, спрямована на боротьбу з гнобителями іудейського народу – филистимлянами. Підступна кохана Даліла дізналася секрет Самсона і обстригла волосся. Але навіть засліплений, скутий, Самсон не здавався. Дочекався, поки волосся відросте, і зруйнував храм, де його утримували в полоні, погубивши багато ворогів і прославивши своє ім’я. Воно є у православних святцях, але зустрічається написання Сампсон, як у грецькій мові.

Значення та характеристика імені Самсон

Таємниця імені приховує цілеспрямованість, честолюбство, але особисті бажання не суперечать думок близьких людей, Самсон завжди готовий прийти до них на допомогу. Урівноважений, більше сконцентрований на своєму внутрішньому світі, але ці якості прийдуть з віком.

У дитинстві відрізняється підвищеною рухливістю, непосидючістю. З ним легко і весело, але періодичний контроль поведінки, започаткованих ігор на межі екстриму, не завадить. У шкільний період непосидючість зникає не відразу, встигнувши принести достатньо клопоту з уроками, старанністю. Хороші оцінки з’являються виключно за рахунок здатності швидко запам’ятовувати, засвоювати навчальний матеріал. Зосередитися хлопчик здатний лише за заняттям, що цікавлять його самого: шахи, астрологія, спорт.

У професійній сфері Самсон домагається кар’єрного зростання, причому для нього неважливо вертикального або горизонтального. Може займати керівні пости, але комфортно себе відчуває на посаді хорошого фахівця, постійно совершенствующего навички та компетентність, наприклад, в програмуванні, медицині, юриспруденції, банківській сфері.

Асоціації з іменем Самсон як володар залізного здоров’я не зовсім виправдані, особливо в дитинстві. Хлопчика турбують різноманітні синці, травми, але частіше вони спровоковані його власною поведінкою. У дорослому віці через фізичний стан не доведеться хвилюватися, варто лише стежити за харчуванням, можливі захворювання органів ШКТ.

Маючи багато друзів, свої справжні секрети і переживання тримає при собі. Завжди аналізує ситуацію, перш ніж зробити крок у відповідь. Але на оточуючих справляє враження людини відкритого, щирого й товариського. Особливо представниці жіночої статі мліють від його компліментів і почуття гумору. У сукупності з приємною зовнішністю, якою наділені власники імені, Самсон дозволяє собі нескінченно перебирати прихильниць у пошуках єдиною.

Обставини, що склалися, не зміцнюють віру Самсона в інститут шлюбу, навіть одружившись з любові, він буде перейматися втратою незалежності. Дітей любить, але свідомо намагається не вникати в подробиці їх виховання, щоденного догляду, розраховуючи на дружину. Щасливий шлюб можливий в разі надання певної свободи.

Іменини:

12 січня, 5 березня, 10 липня, 28 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Самоня, Самоха, Самсонка

Скорочений

Соня, Моня

За церковним

Сампсон

Колір

  • жовтий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

бурштин

Метал

свинець

Рослини

сосна, лотос

Тотемна тварина

білий кінь

Риси характеру

самовпевненість, обдарованість, товариськість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Самсон Йосипович Самсонов — радянський і російський театральний і кінорежисер, сценарист, актор; Самсон Якович Макінцев (Маканцов) — генерал перської армії; Самсон Дольський — єпископ Дольський, один із семи святих засновників Бретані; Самсон Семенович Кутателадзе — радянський фізик, фахівець у галузі теплофізики, гідродинаміки газорідинних систем, проблем енергетики; Самсон Якович Чанба — абхазький письменник і державний діяч; Самсон (Самуїл) Іванович Стрельбицький — київський ювелір

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: