Салават – значення і походження імені

Історія походження імені Салават

Ім’я Салават (صَلَوَات) має арабське походження і перекладається як «хвалебна пісня», «благословення», «молитва». Дуже популярне це ім’я серед башкирів і татар. У башкирському воно може звучати як Салауат.

Відомим носієм імені Салават є башкирський національний герой Салават Юлаєв. Цей чоловік був одним із вождів селянської війни, сподвижником Омеляна Пугачова. Після розгрому Пугачова рідне село Салавата було спалено військами імператриці Катерини, а він сам потрапив на каторгу, де провів понад 25 років. Крім військових умінь, Салават володів поетичними здібностями, володів кількома мовами. Він писав пісні і казки. У башкирському фольклорі збереглося безліч героїчних пісень, присвячених цьому героєві: «Салават-батир», «Слово про Салаваті», «Мова Салавата» та ін У них він виступає сміливим захисником поневоленого народу, справжнім богатирем, сильним, кремезним, черноволосым, з проникливим поглядом.

Іменем Салават Юлаєв названо місто, низка вулиць і районів, палаци спорту. Також існує орден і літературна премія його імені.

Значення та характеристика імені Салават

Салават дуже добрий, вразливий хлопчик. Він прив’язаний до матері, допомагає їй по господарству, багато часу проводить на кухні і в саду. Салават любить читати більше, ніж грати з іншими хлопчиками. Він добре вчиться, не доставляє клопоту вчителям, відмінно поводиться. Спорт Салавата не цікавить. Він намагається уникати змагань та уроків фізкультури, зате обожнює літературу та історію.

У Салавата не багато друзів. Він не любить шумних компаній, вважає за краще мати одного-двох хороших друзів. Салават також любить подорожувати. Він хоче побачити своїми очима все те, про що читав у книгах. У Салавата завжди є фотоапарат під рукою, щоб зняти пам’ятки, цікаві речі, людей, пейзажі. З подорожей він привозить не сувеніри, а книжки.

Салават дуже відповідальна людина, яка уважно ставиться до будь-якої справи. Він не прагне стати начальником, але завдяки старанності і розуму, швидко просувається по службових сходах. В ролі керівника Салават показує себе добре. Він мудрий, послідовний, розуміючий. Може своїм прикладом показати, як треба справлятися з тим чи іншим справою. За це його підлеглі щиро поважають. З Салавата вийде прекрасний педагог, а також політик, здатний завоювати серця виборців своєю чесністю і непідкупністю.

Салават пізно одружується. Його спокійну вдачу і любов до домоседству не сприяють численних любовних зв’язків. Дуже часто серед чоловіків з цим ім’ям зустрічаються однолюби. Якщо вже Салават сподобалася якась жінка, то він її не упустить. Салават може бути наполегливим і винахідливим, серед його переваг – вміння слухати, дбайливість, чуйність, щирість.

Салават вірний і відданий чоловік, він уважно ставиться до потреб дружини, прислухається до її думки. Але при цьому останнє слово завжди залишає за собою. З ним дружина відчуває себе в повній безпеці. Дітей Салават обожнює. Він з самого народження грає з ними, купає, водить на прогулянку, читає казки, допомагає з домашнім завданням.

Іменини:

8 січня, 18 червня

Зменшено-лагідний варіант

Салаватик, Салаватушка

Скорочений

Слава, Саллі

За церковним

Салават

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

корал, мармур

Метал

олово

Рослини

яблуня

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

чесність, чуйність, мудрість, доброта

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Салават Фатхетдинов – співак; Салават Аскаров – співак; Салават Щербаков – скульптор; Салават Юлаєв – башкирська національний герой; Салават Рахметов – скелелаз; Салават Салаватов – художник; Салават Ісхаков – історик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: