Рузанна – значення і походження імені

Історія походження імені Рузанна

Красиве жіноче ім’я Рузанна досить давнє, бо існує безліч варіантів його тлумачення.

Витоки можна шукати в різних культурах. Вірменське походження сягає корінням до індоєвропейської мовної групи, тісно пов’язаної з перською мовою. А трактування персидська говорить — «мудра жінка». Татарська версія посилається на тюркські слова «день», «світло», що дарує Рузанне значення «світла», «щаслива». З давньогрецької перекладається «згода в молитві» або «дана богом».

Є припущення, що це ім’я виникло за рахунок фонетичної трансформації східно-європейського вимови Ружана, поширеної у Чехії, Сербії, Білорусі, і означає «красивий квітка», «квітуча благодать».

Не можна виключати ще одне пояснення — злиття грецького Троянда і староєврейського Ганна.

Ім’я Рузанна популярно у східних народів, серед мусульман. Їм закидають дівчаток, щоб визначити їм безхмарне життя.

Іноді зустрічається написання з одним «н» — Рузана.

Значення та характеристика імені Рузанна

Маленька Рузи росте добрим, слухняним, чуйною дитиною. Готова беззастережно допомогти всім, хто потребує. Часто приносить з вулиці покинутих тварин.

Турбота про оточуючих змушує «розпиляти», створює багато клопоту. Але природні працьовитість і цілеспрямованість направляють її постійно вдосконалюватися, причому непомітно для сторонніх очей. Бо незабаром — на превеликий подив — Рузанна домагається значних успіхів.

Доросла володарка цього імені виявляє активну позицію, лідерські якості, не відступає від своїх принципів. Хоча товариськість і душевність раніше при ній. З готовністю йде назустріч людям, легко відгукується на прохання, ділиться досвідом. Прекрасно володіє собою, вміє стримувати емоції. Невдачі дратують, але стійка дівчина швидко заспокоюється, щоб рухатися далі.

Основний критерій для Рузанны при виборі професії — внутрішнє задоволення від результату роботи. Серед таких жінок зустрічаються педагоги, перекладачі, актриси, співачки, дизайнери, журналісти, художники, мистецтвознавці, модельєри, інженери-конструктори, письменники, літератори, лікарі. Як працівник дуже відповідальна, обов’язкова, що цінується начальством в будь-якій сфері.

При захопленості кар’єрою пам’ятає про дозвілля. Любить проводити час з друзями, приймати гостей, займається будинком, створює затишок, смачно готує.

Сімейне життя зазвичай складається благополучно. В чоловіки вибирає врівноваженого чоловіка, який поступиться лідерством. Підносить свого обранця до ідеалу, ігноруючи його недоліки. Переконана, що коханий чоловік — найкращий, навіть якщо насправді все йде по-іншому. Дивно, що такий підхід сприяє становленню міцного союзу. Після заміжжя намагається більше часу проводити в колі сім’ї.

У побуті чистоплотна до фанатизму. Небажання рідних підтримувати ідеальний порядок може послужити приводом для сварки. Але вміння знаходити компроміс допомагає уникнути скандалів. Обмежившись зауваженням, вона без зайвих пристрастей прибере все сама.

Іменини:

Не святкує. Близьке ім’я Руфіна відзначає день ангела 15 вересня в честь Руфины Кесарийской (Каппадокійської)

Зменшено-лагідний варіант

Рузанночка, Рузаннушка, Рузаннонька, Рузанчик, Рузашка, Рузочка, Рузанка, Заночка, Аннушка, Анночка

Скорочений

Рузка, Руза, Рузя, Рузи, Зана, Заза, Ганна, Ана

За церковним

Руфіна

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

кальцит

Метал

залізо

Рослини

верба

Тотемна тварина

рись

Риси характеру

великодушна, відповідальна, самостійна

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Рузанна Лисиціан – Народна артистка Вірменії, Заслужена артистка Росії. Рузанна Мовсесян – російський театральний режисер. Рузанна Шаехметова – російська артистка цирку. Рузанна Кулова – російська спортсменка-важкоатлетка, бронзова призерка чемпіонату Росії 2011 року у ривку. Рузанна Харахашева – російський хореограф, танцівниця, тренер телевізійного проекту «Великі танці». Рузанна Мурадян – громадський діяч, кандидата педагогічних наук, автор праць на педагогічну тематику.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: