Роксана – значення і походження імені

Історія походження імені Роксана

Ім’я «Роксана» надійшло до нас родом з Ірану і носить древнеиранское початок.

Дослідники виставляють дві теорії щодо походження цього імені:
У першому варіанті ім’я Роксана було утворено у Східних народів Ірану: согдійців, хорезмійців, парфян. Існують припущення, що в основі імені лежить корінь «рахш», що означає «світло» і «сяйво», а утворилося воно від імені Рошанак, яке перекладають як «світанок». У «Книзі царів Ірану («Шах-наме») ім’я богатирського коня Рустама, який відрізнявся своєю сміливістю, вірністю і силою, – Рахш.

Згідно другої теорії, батьківщина ім’я Роксана – Персія, яка знаходиться в південній частині Ірану. У такому разі ім’я тлумачиться як «голова». Відомо, що першу дружину великого перського царя Олександра Македонського – звали Роксаною, і вона відрізнялася надзвичайною красою і рішучістю. Батьки, називаючи своїх дочок даним ім’ям, хотіли наділити їх силою духу і дати опору в житті.

Характер

Дівчина з ім’ям Роксана володіє сильним духом, природною красою та внутрішньою впевненістю. Але воно може подіяти на свою носительку абсолютно по-різному: або у неї будуть великі амбіції, і дівчина завжди буде в перших рядах, або їй настільки сильне увагу до своєї персони принесе їй дискомфорт, і вона спробує сховатися в тіні – результат в основному залежить від виховання.

Незважаючи на всі перераховані вище якості, друзів у Роксани буде небагато: вона намагається підтримувати холодні відносини з людьми, схильна до конфліктів, а іноді її стриманість переходить навіть на близьких. Дівчина володіє впертістю і якоїсь примхливістю, що робить її характер ще більш складним.

Хобі та навчання

Незважаючи на гарні задатки до навчання, дівчина навряд чи буде вчитися на «відмінно»: у всьому винна лінь або нерозуміння необхідності занять. Зате в творчості вона зможе по-справжньому розкрити свій потенціал: Роксана талановита в багатьох сферах і, завдяки своїй наполегливості і цілеспрямованості, досягає величезних висот у різних творчих областях. Також вона не терпить критики по відношенню до себе. Ще одна її пристрасть – це автомобілі.

Здоров’я

Дівчина володіє міцним здоров’ям і постійно наділена силами. Єдина проблема, яка може її наздогнати – порушення метаболізму, тому слід скорегувати режим прийому їжі і приділяти час на фізичні вправи.

Робота

Роксана – цілеспрямована творча особистість, тому роботу їй потрібно вибирати виходячи з цих якостей. Вона дуже добре проявить себе у сфері дизайну, акторської майстерності, рукоділля. Також їй варто спробувати професію вчителя або медпрацівника.

Відносини і сім’я

У осіб протилежної статі дівчина користується величезною популярністю і чудово знає про це, тому у відносинах є місце бути її примх і маніпуляцій. Також чоловіки, дізнавшись ближче цю красуню, кидають її і відправляються на пошуки більш «простий» особи.

В плані сексу Роксана покладається на свого партнера і чекає ініціативи від нього.

Також Роксана – хороша господиня і любить своїх дітей.

Іменини:

14 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Роксаночка, Роксанушка, Роксанонька, Роксанчик, Роксашка, Роксашенька, Саночка, Санушка, Санонька

Скорочений

Роксанка, Сану, Санка, Сашко, Ксана

За церковним

Роксана

Колір

  • золотистий

Планета

  • Сонце
  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

берил

Метал

золото

Рослини

олива, дзвоник

Тотемна тварина

пантера

Риси характеру

працьовитість, обдарованість, імпульсивність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Роксана — бактрийская княжна, дружина Олександра Македонського; Роксана Рубенівна Бабаян — радянська і російська естрадна співачка і актриса, народна артистка Росії; Роксана Зал – американська актриса; Роксана Сауседо – мексиканська актриса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: