Роксолана – значення і походження імені

Історія походження імені Роксолана

З приводу імені Роксолана не вщухають суперечки. Одні ономатологи вважають, що ім’я вигадане, штучно створене послом Священної Римської імперії Ожье Гіслена де Бусбеком автором «Турецьких записок» з перських жіночих імен Роксана і Алана. Інші справедливо вважають, що ім’я має коріння в декількох мовах і досить поширене на деяких територіях, тобто автентичне.

Як би те ні було, прославила це ім’я знаменита Хюррем, вона ж Роксолана, дружина всесильного в той час турецького султана Сулеймана II, яка досягла небувалої влади і слави для себе і свого чоловіка.

Звичайно, ця історична особистість накладає свій відбиток на сприйняття імені. Однак ім’я властиво слов’янським країнам: Польщі, Україні, Молдові, Румунії, Словаччині, Болгарії і т. д. В Європі і в Росії ім’я вважається рідкісним, але знайомим. В майбутньому ім’я стане більш поширеним. Популярності імені сприяє відомий серіал «величне століття» про життя історичної героїні Роксолани, тенденція називати дітей незвичайними іменами і прагнення повернутися до слов’янських коренів.

Значення та характеристика імені Роксолана

Ім’я Роксолана має три версії походження. Згідно з першою версією, ім’я Роксолана — це представниця древнього племені роксоланів або аланів — сарматської народності, що жила по берегах річки Рокс/Аракс. За іншою — ім’я Роксолана походить від іранських слів “рокс”/”рукс” — «світлий», «сяючий» та «алан» — представник народності алани, тобто «світла аланка». А третю версію про вигаданого імені, складеному турецьким послом з імен Роксана і Алана, привели вже вище.

Роксолана примудряється поєднувати у своєму імені і в характері дві протилежності: твердість і м’якість. «Рокс» дає цілеспрямованість, честолюбство, яскравість, активність, позитив — такі люди завжди ставлять цілі, йдуть до них, не ниють, шукають шляхи, а не виправдання. А «Лана» — це східна млість, жіночність, привабливість, прагнення до краси, творчості, задоволень.

Роксолана в дитинстві не доставляє клопоту, скоріше, навпаки, дівчинка — предмет батьківської гордості. Не дуже відкрита зовнішнього світу. У дитячому віці Роксолана більше як ніби занурена в себе, вивчає тайники своєї душі.

У школі розкривається, т. к. Роксолана любить колектив, керувати, командувати, але по справі. У ній немає зайвої самовпевненості та ніжинської владності. Однокласники її люблять, друзів легко заводить. Обожнює залицяння, сама досить доброзичливий і уважний до оточуючих людей.

Працювати Роксолана не те що не любить, а просто ненавидить нудний, рутинна праця, без якого часто ніде не досягнеш результату. Вона прекрасний організатор, лідер. Її стихія — всім розподілити те, що їй самій робити не хочеться. Кращий варіант для її професійної сфери — це підприємництво, творчість, организаторство.

У любові Роксолана гравець. Ставить на червоне! Якщо чоловік — то цар, якщо кохання — то неземна пристрасть, якщо залицяння — то Місяць з неба. І їй вдається домогтися цього. Часто Роксолана дуже вдало виходить заміж за статусного і забезпеченої людини. Не буде страждати в шлюбі, якщо щось піде не так — заведе коханця або вдариться в який-небудь проект, подорожі, творчість. Побут у Роксолани організований на найвищому рівні. Господиня вона відмінна, але легко може користуватися послугами найнятого персоналу. Дітей народжує в зрілому віці, вкладає в них всю душу.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Роксі, Ланочка, Роксоланушка, Роксоланочка, Лануша, Рокса, Ланни, Лануся, Роксоль, Роксоля

Скорочений

Роксі, Лана, Ланни, Рокса

За церковним

немає

Колір

  • винний
  • малиновий
  • сливовий
  • бордовий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

турмалін, рубін

Метал

золото

Рослини

роза, каштан

Тотемна тварина

пантера

Риси характеру

принадна, розкішна, цілеспрямована

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Роксолана – історичний персонаж, дружина султана Сулеймана II, руда Хюррем, піднісся з гарему до співправителькою; Роксолана Богуцька – дизайнер одягу з України; Роксолана Черноба – журналіст, редактор журналу “Рідкісні землі” з України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: