Русаліна – значення і походження імені

Історія походження імені Русаліна

Ім’я Русаліна зустрічається в Україні, в слов’янських країнах, в Середній Азії, на Балканах і в циганів. Історія появи імені має кілька версій. Так, слов’янський корінь «рус» говорить про слов’янське походження імені Русаліна. Існуюча думка про те, що Русаліна походить від слова «русалка», не історичне, а швидше побутове. За ще однією з версій, ім’я Русаліна — це жіноча форма тюркського імені Руслан.

Ім’я не загальновживане, рідко зустрічається навіть у народів, де більш або менш поширене. Найбільше Русалін можна знайти в Болгарії, Словаччині, Україні, Білорусі, Казахстані, в Поволжі. Але швидше за все мода на рідкісні імена і інтерес до слов’янських коренів скоро зроблять «русалкове» ім’я популярним. Повнозвучне і мелодійне ім’я з безліччю варіацій скорочень залучає батьків дівчаток.

Значення та характеристика імені Русаліна

Русаліна від слов’янського кореня «рус» («світлий», «русявий») означає «русява» або «світла». Є версія, що ім’я Русаліна з давньоруського можна перевести як «русалочья дочка», тобто (чия?) русаліна, русалкина, русалочья. Але лінгвісти не підтверджують цю версію.

Якщо брати ім’я як похідне від чоловічого форми Руслан, яка означає «лев», то Русаліна — «левиця». У циган ім’я має значення «візерунок на серце» або «дороговказ».

Русаліна, і правда, таємнича і принадна красуня. Власниці цього імені жіночні, але зовсім не слабкі і мрійливі істоти. Вони сильні, активні, пробивні, трохи собі на умі. Схожі на глибоке озеро, чия глибина і її мешканці приховані від очей.

У дитинстві Русаліна може бути занадто тихою і зануреної в себе. Батьки радіють такою слухняною дочки, але дівчинка просто пристосовується до навколишнього світу, вивчає його та свої можливості. А ось, починаючи зі школи, Русаліна навчиться проявляти свій сильний характер. Вперта, активна — сперечатися не стане, але зробить по-своєму. Про таких кажуть «хоч кіл на голові теши».

Цілеспрямована, любить займати домінуюче положення в колективі і сім’ї, домагатися свого. Русаліна зовсім не рабиня своїх бажань, її можна переконати, домовитися, але доведеться навести серйозні аргументи. Вона прислухається до доводів розуму. Русаліна хитра, але доброзичлива до людей. Її хитрість — типово жіноча захист власних інтересів, а не підступність.

Русаліна часто дуже обдарована, творча людина. Любить все красиве, тонко відчуває природу, людей, наділена артистизмом і інтуїцією. Дуже багато уваги приділяє естетичної стороні. У неї глибокий зв’язок з природою, тваринами. Але Русаліна ще і явний лідер, організатор. Може бути актрисою, режисером, дизайнером, художником, перукарем, стилістом, керівником, підприємцем, ветеринаром, лікарем.

У любові Русаліну щастить. Вона володіє яскравою привабливістю, магічно діє на чоловіків. Русалка, та й тільки! Вибір чоловіка довірить не скільки серця, скільки розуму. Може змінювати. Але швидше за все не буде ризикувати улюбленою родиною та положенням заради сьогочасної пристрасті. Обожнює дітей, що може народити багато спадкоємців. Будинок повний сміху, тварин. Русаліна не сама охайна господиня, але прагнення до краси змушує наводити чистоту і порядок в будинку.

Іменини:

Немає православної святої з цим ім’ям, але можна хрестити під ім’ям Ангеліна і відзначати іменини 14 липня.

Зменшено-лагідний варіант

Русалинушка, Руся, Русалинка, Русалиночка, Линочка, Линуша, Русинка, Русюша, Лінні, Русинка, Русалка

Скорочений

Руся, Ліна, Русалка

За церковним

немає

Колір

  • блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин, берил

Метал

срібло

Рослини

верба, ромашка

Тотемна тварина

видра

Риси характеру

сильна, собі на умі, принадна

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Русаліна Полякова – солістка ансамблю “Вільний вітер”, фолк співачка стилю з Росії; Русаліна Селентай – езотерик, чаклунка, виконавиця, уособлення чуваської матері, родом з Уралу; Русаліна Мірчу – чечеточница; Русаліна Русу – білоруська телеведуча.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: