Руслана – значення і походження імені

Історія походження імені Руслана

Ім’я Руслана жіночої є варіантом імені Руслан і бере свій початок східному фольклорі, де згадується перським поетом у формі Рустам. Тюркський епос іменував того ж персонажа Арсланом, сином Залазара. У слов’янську культуру ім’я увійшло як Ерусалан. У перекладі зі свого історичного мови, Руслана перекладається як «левиця».

Є й інша версія походження імені. Згідно їй, воно є споконвічно слов’янським і походить від слова «русява». Популярність на пострадянському просторі прийшла після популяризації чоловічого варіанту в однойменній поемі Пушкіна.

Останнім часом поширена форма Лана, яка може вживатися і як скорочений варіант, і як окреме повне ім’я.

Значення та характеристика імені Руслана

Ім’я дає Руслані незвичайну силу духу і впертість. Гордість дівчата часто буде заважати їй у житті, але цілеспрямованість допомагає їй домагатися свого.

У дитинстві Руслана енергійний та рухливий дитина. З раннього віку їй властиво проявляти лідерські якості. У сфері власної влади вона не потерпить конкуренції. Руслані подобається влаштовувати заворушення на грунті діючих правил, встановлених іншими, іноді вона може ставати агресивної понад міру. Носій імені схильна відчувати почуття заздрості, яке підштовхує її досягати нових висот.

Характер та здібності Руслани дозволяють їй реалізуватися у сфері освіти або політики. Бажання слави може привести дівчину до кар’єри актриси. Самим прибутковим варіантом буде відкриття власного бізнесу: заповзятливої Руслані легко вдасться розправитися з конкурентами.

Носій цього імені швидко спалахує новими ідеями, але так само швидко остигає, марно витрачаючи свої сили і гроші. Рятує дівчину тільки стабільний і врівноважений близька людина, яка зможе допомогти Руслані не зійти з наміченого шляху.

Володарка незвичайного імені «робить себе сама. Це стосується як кар’єри, так і зовнішності. Дівчина пильно стежить за своїм харчуванням, способом життя, займається в залі.

Дружина Руслана вибирає собі один раз на все життя. Вона не розтрачує себе на порожні романи, воліє створювати міцну сім’ю, ніж фліртувати в клубах. Вона чудова мати й добра дружина, але вимагає повного підпорядкування домочадців своєму авторитету.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Русланка, Руслаша, Русланя, Русланочка, Русланушка, Русичка, Русинька, Ланочка, Ланушка

Скорочений

Руся, Руська, Лана, Ланка

За церковним

немає

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

вогненний опал

Метал

ртуть

Рослини

ясен, щавель

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

марнославство, комунікабельність, рішучість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Руслана Коршунова ((1987-2008) казахстанська фотомодель), Руслана Лижичко ((нар.1973) українська співачка, автор-виконавець, учасниця і переможниця конкурсу пісні «Євробачення» у 2004 році), Руслана Рухадзе ((нар.1974) російська актриса), Руслана Ляшева ((нар.1943) російський літературний критик, журналіст, друкується в різних альманахах, журналах), Руслана Писанка (Мале) ((нар.1965) українська актриса і телеведуча), Руслана Таран ((нар.1970) українська яхтсменка, тричі ставала призером Олімпійських ігор), Руслана Сушко (Кириченко) ((нар.1975) українська баскетболістка, володарка звання чемпіонки Європи 1995 року)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: