Розаліна – значення і походження імені

Історія походження імені Розаліна

Ім’я має дві версії походження: з давньогерманської мови мови і з латинського. Форма «Розаліна» — скорочений варіант середньовічного англійського імені Розалінда.

Ім’я зустрічається в англійських письмових джерелах з 11 століття. Це королівське ім’я англійської аристократії.

Це так зване шекспірівське ім’я. Так звали двох героїнь його творів. Ромео перш ніж полюбити Джульєтту, був закоханий у племінницю Капулетті Розалину.

Зараз це рідкісне класичне ім’я можна почути в Англії, Уельсі, Шотландії, Італії, Іспанії, рідше в Німеччині і США. Ім’я поширилося по Європі у 19 столітті, було ім’ям знаті і дівчаток з хороших сімей. Дуже популярним ніколи не було. Але завжди входило в ТОП-500 імен Великобританії. У Україні це ім’я унікальне, майже не зустрічається. Зате дуже популярне серед татар і мусульман.

Значення та характеристика імені Розаліна

Розаліна, по одній версії, походить від імені Розалінда і означає з давньогерманської мови «hros» і «lindis» — «кінь» та «ніжна, граціозна, прекрасна». Тобто «ніжна конячка». Це прізвисько було занесено в Британію при норманнском завоюванні і трансформувалося в «Rosaline».

По другій — ім’я Розаліна походить від латинських слів «rose» «line», що перекладається як «прекрасна троянда». В Італії та Іспанії, де їх мови — це суміш латинського з місцевими говірками, відразу поширилася форма «Розаліна». Про давньогерманських коренях імені зараз мало хто здогадується, справедливо вгадуючи в значенні імені назву квітки, троянду.

Малятко Розаліна виправдовує своє ім’я: яскрава, повна енергії і життя, красива і обдарована, але можна вколотися про шипи впертості і гніву. Незважаючи на ніжне звучання, це дуже активний і навіть агресивне ім’я. Що, втім, коригується вихованням.

Малятко росте загальною улюбленицею, красунею, допитливою і активною. Вона не буде сидіти з іграшками та книжками. Цей ураган активно пізнавати світ, втручаючись у всі кути і влипая в неприємності. Батькам треба привчити Розалину контролювати свої емоції і поведінку, щоб у дорослому житті виріс не колючий дикий шипшина, а прекрасна садова троянда.

Якщо це вийде, то доросла Розаліна буде являти собою справжню англійську леді, але з чертовщинкой. Це настільки привабливе поєднання, що не буде відбою від закоханих. Розаліна з дитинства буде оточена натовпом друзів і шанувальників. У компанії вона лідер, ватажок. Не сидить на місці, шукає пригоди і нові враження.

У дитинстві навчається не в повну силу, оскільки натура пристрасна, але з віком починає усвідомлювати цінність знань, освіти, кар’єри. Амбітна, ставить цілі і старанно працює, щоб до них дійти. Нерідко домагається успіху, слави, грошей і влади. Любить командувати, прагне стати начальником. Але вона на своєму місці, керує грамотно.

Яскрава харизма, краса, високі професійні навички, фінансове благополуччя — завидна наречена! Розаліна вибере чоловіка розумом в досить зрілому віці. Або це буде другий шлюб, який триватиме все життя. Дружина вірна, мати і господиня зразкова. Загалом, Розаліна на всі 100% здатна розкрити своє призначення і самореалізації, і в сім’ї.

Іменини:

У Православ’ї немає. Є католицька Свята Розаліна з Вільньова з іменинами 4 січня.

Зменшено-лагідний варіант

Розочка, Линочка, Розалиночка, Розалинушка, Розонька, Розі, Розетта, Линуся, Линочек, Розалинька, Розуля, Роллі, Лоллі

Скорочений

Роза, Ліна, Розалі, Розі

За церковним

немає

Колір

  • помаранчевий
  • червоний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

рубін, смарагд

Метал

золото

Рослини

роза, сосна, ялиця

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

яскрава, красива, активна

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Розалін Самнерс – знаменита фігуристка-одиночниця із США, срібло на Олімпійських іграх 1984 р., чемпіон світу; Розалін Сасмен Ялоу – вчений-біофізик, лауреат Нобелівської премії по медицині; Елеонор Розалін Картер Сміт – колишня перша леді США, дружина Президента Джиммі Картера, Розалін Лэндор – актриса з Америки, відома озвучкою мультфільмів “Тасманійський диявол”, “Мишачий будинок Мікі Мауса”; Розелін Франклін – канадська спортсменка, бронза на Олімпійських іграх 2012 р. зі стрибків у воду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: