Історія походження імені Ратмір
Незважаючи на своєрідний східний мотив і мелодійність вимови, які простежуються в імені Ратмир, воно має слов’янське коріння. Після появи твору А. С. Пушкіна «Руслан і Людмила» ім’я набуло загальновідомий характер. Але не варто думати, що вперше це ім’я було дано вигаданому персонажу. У 18 столітті існувала реальна історична особистість – новгородський богатир, був соратником Олександру Невському. Такі відомості стали доступні зі змісту літопису про життя героя Невської битви. Так, богатир Ратмір числил в рядах шести головних героїв історично значущої події. Тільки ось за деякими відомості він поліг у бою, а з інших джерел відомо про його подальшої служби у брата невського – Ярослава Ярославовича. Хоча не виключено, що відразу кілька богатирів були власниками цього імені. Богатиря почитали – він був символом величі новгородців. Це зумовило той факт, що його меч довго зберігався і передавався від одного покоління іншому.
Іменини носій імені не зазначає, так як цього імені немає в церковних календарях.
Значення та характеристика імені Ратмір
Давньослов’янське ім’я складається з сукупності двох слів – «рать» і «світ». Такі полярно різні поняття додадуть характером чоловіка деяку подвійність. На сучасній мові воно перекладається як «ратник», «воїн світу», «ратує за мир». Зараз таке незвичайне ім’я можна рідко зустріти серед слов’янських народів, але у тюрксько-татарських народностей і в слов’янських сім’ях емігрантів воно активно прижилося. У сербів навіть є жіночий варіант – Ратмирка.
Малюк, названий Ратмир налаштований трохи войовничо, має тягу до дружби і справедливості. Він використовує всі доступні засоби, щоб не дати один в образу. Горою він буде стояти за правду. За таких приводів може залучити в бійку. Крім такої мужності, носій імені буде володіти унікальною зв’язком і схожістю зі своєю матір’ю. Малюк з таким ім’ям буде хворіти з періодичністю, але серйозних захворювань не отримає.
Трохи подрастя, Ратмір стане вдумливим не по своїм рокам. Частенько він буде віддавати перевагу суспільству людей самотність, щоб провести час з користю – в глибоких думах. На диво він не буде образливий, але максимально послушною. Але такі привілеї зможуть отримати лише близькі йому люди. У всіх сенсах доступ до внутрішніх переживань зможуть отримати лише члени сім’ї і близькі друзі, а для коханої дівчини він залишиться загадкою. Адже він бажає захистити її від своїх внутрішніх проблем.
В гостинності чоловікові не знайти рівних. Гості для нього – завжди радість, хоча неабияк виснажують його. Комфорту і затишку в його лігві не займати. Прихильність до рідного будинку це те, що цілком характеризує Ратміра. А втома від гостей продиктована потребою в особистому просторі. Особу чоловіка інтелігентна і освічена, любить проводити час за читанням книг.
Кар’єра в житті володаря імені аж ніяк не головне, але й не останнє. Переконання і принципи ніколи не дозволять йому перехвалити керівництво в цілях підвищення в посаді. Але він завжди готовий прийти на допомогу – відмова від нього не почуєш.
Іменини:
немає
Зменшено-лагідний варіант
Ратик, Ратичка, Ратенька, Ратмирчи, Ратмирушка, Мирчик, Миронька, Мирушка
Скорочений
Ратя, Ратька, Світу, Мірка, Ратек, Ратко, Ратмирек, Мірек
За церковним
немає
Колір
- сіро-блакитний
Планета
- Меркурій
Стихія
- вода
Камінь-талісман
гірський кришталь
Метал
платина
Рослини
чинара, едельвейс
Тотемна тварина
кондор
Риси характеру
інтелект, гордість, сприйнятливість
Число імені
9
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Ратмір або Ратша ((розум.1240) дружинник князя Олександра Ярославовича, герой Невської битви), Ратмір Шишков ((1988 – 2007) російський співак, репер), Ратмір Пагорбів ((1925 – 2006) радянський і російський шахіст, гросмейстер (1960), чемпіон Москви (1987)), Ратмір Бобовиков ((1927 – 2002) – радянський партійний і державний діяч), Ратмір Комратов ((нар.1951) представник вищого командування Збройних сил Республіки Казахстан, контр-адмірал, головнокомандувач ВМС РК (2008 – 2009))