Мирослав – значення і походження імені

Історія походження імені Мирослав

Мирослав – стародавнє слов’янське ім’я, утворене поєднанням двох коренів – світ – і слав-, що призводить до суперечностей у трактуванні. Так, ім’я Мирослав пояснюють і як “той, що славить світ”, “миролюбний”, так і “той, що славиться миролюбністю”, “славетний”, “відомий добрими справами”.

Яку трактування ви б не обрали, все одно ім’я Мирослав сприймається як 100% позитивно маркированное, адже сумарно лексичні значення ключових слів “світ” і “слава”, з яких складається аналізоване чоловіче ім’я, формують образ людини, наділеного рисами характеру, однозначно воспринимающимися зі знаком “+”.

Лінгвістичні словники лаконічно відзначають слов’янське походження імені і похідні від нього Світу і Слава. Деякі джерела стверджують, що Світу може використовуватися і як цілком самостійне ім’я, так і бути похідним від Мирослав або Мирон. Слава – похідне від імен Мирослав, Болеслав, Ярослав, Святослав, Вацлав, Броніслав, Мстиславе і т. д., тобто від слов’янських імен, другою частиною мають корінь слав-.

Оскільки ім’я має дохристиянські корені, то цілком зрозуміло, що в церковному календарі його бути не може. Звичайно, батьки дають ім’я Мирослав при хрещенні, однак у цьому випадку часто пропонується ще одне ім’я – християнське.

Окремі ресурси все ж подають дату іменин Мирослава – 2 лютого і 26 липня.

Значення та характеристика імені Мирослав

Якщо виходити з того, що походження і значення імені обов’язково впливають на долю її носія, то з повною впевненістю можна стверджувати, що людині, яка носить ім’я Мирослав, властиві такі риси, як чесність, безконфліктність, доброта, спокій, виваженість.

У дитинстві Мирослав – досить рухливий хлопчик, який хоче знати все і про всіх. Він компанійський, має багато друзів. Його вроджена доброта і вміння прати гострі кути, гасити конфлікти просто притягує до нього людей і в більш зрілому віці.

У школі Мирослав не відзначається особливими успіхами. Він вчиться, але рівно настільки, щоб перейти в наступний клас. Для нього основною наукою виступає життя, а книги, на його думку, просто казки та вигадки, які в реальному житті не застосуєш. Однак якщо Мирослав ставить для себе конкретну мету, то робить все для її досягнення: він ретельно вчиться, аналізує події, робить об’єктивні висновки. Дуже важливо, щоб в дитинстві у юного Мирослава була авторитетна особистість, яка підштовхувала б його, спонукала до нових звершень.

Мирослав – не кар’єрист, але професію обирає виключно з точки зору практичності: він не готовий писати наукові роботи, витрачати багато часу на навчання. Мирослав хоче домогтися успіху тут і зараз, негайно побачити результати своєї роботи. Праця на перспективу – явно не для нього. Мирослав може проявити себе у спорті, бізнесі, посередництва. Його дипломатичні здібності, самостійність і працьовитість дозволять йому стати хорошим адвокатом або суддею, педагогом або медиком.

Мирослав добрий і співчутливий, він завжди прийде на допомогу не тільки родичам або друзям, але і малознайомим людям, не чекаючи при цьому ніякої подяки.

Мирослав – хороший сім’янин. Вибравши в чоловіки чоловіка, який носить ім’я Мирослав, можете бути впевнені, що в будинку буде ідеальний порядок: він підремонтує протікають крани, шафки, поламану побутову техніку, не кажучи вже про чистоту в квартирі.

Мирослав – людина досить амбітний, тому йому потрібен жорсткий самоконтроль, щоб природні амбіції не переросли в почуття зверхності чи зневагу до інших, менш успішним людям.

Ім’я Мирослав носили і носять люди різного віку, різних соціальних і професійних груп: Мирослав Любачівський (кардинал), Мирослав Морозов (військовий історик), Мирослав Дворжак (хокеїст), Мирослав Грумич (футболіст), Мирослав Блажевич (футбольний тренер), Мирослав Мечирж (тенісист).

Іменини:

2 лютого, 26 липня

Зменшено-лагідний варіант

Мирославчик, Мирославочка, Мирославушка, Мирик, Мирчик, Мируся, Мироша, Мирочка, Мирушка, Славуня, Славочка, Славушка

Скорочений

Світ, Миро, Слава, Славік

За церковним

Мирослав

Колір

  • яскраво-червоний

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

хиастолит

Метал

олово, електрум

Рослини

горобина, кипрей

Тотемна тварина

марал

Риси характеру

спокій, практичність, розважливість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мирослав Горятич – з 1126 року новгородський посадник. У 1132 р. псковичи і ладожане вигнали з Новгорода князя Всеволода, і Мирослав був переведений в Псков, але через два роки його повернули на колишнє місце в Новгород; Мирослав Кралевич (1885-1913) – хорватський живописець і графік. Один з творців хорватської школи живопису XX ст; Мирослав Флоріан – сучасний чеський поет, майстер ліричної мініатюри; Мирослав Чангалович – сербський співак (бас), соліст оперної трупи бєлградського Національного театру (Югославія); Мирослав Філіп – чеський шахіст, міжнародний гросмейстер; Мирослав Гермашевский – польський космонавт, Герой Радянського Союзу; перший громадянин Польщі, який здійснив політ у космос в червні–липні 1978 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: