Мухаммад – значення і походження імені

Історія походження імені Мухаммад

Ім’я Мухаммад (محمد) має мусульманське походження. У перекладі з арабської воно означає «гідний похвали», «вихваляється». Ім’я має шість варіантів написання і вимови: Мохаммед, Мухамед, Махмуд, Мухаммет, Магомед, Магомет.

Мухаммад – один з двадцяти восьми пророків Аллаха. Його ім’я згадується в Корані і є візитною карткою ісламу. Мухаммад створив теократичну державу в Аравії і вважається засновником ісламу.

Він народився в Мецці в 6 столітті і походить із знатного роду хашимитов. Мухаммад рано став сиротою, його вихованням займався спочатку дід, а потім дядько. Він жив у бідності, пас худобу, потім зайнявся торгівлею. Одружився на багатій вдові Хадіджі, яка стала матір’ю майже всіх його дітей, крім Ібрагіма (мати єгиптянка Маріам). Мухаммад уславився чесною і справедливою людиною. В 611 році він оголосив себе пророком Аллаха та почав проповідувати монотеїзм.

Ім’я Мухаммад високо цінується в мусульманських країнах, завдяки тому, що його носив пророк. В Україні воно стало відомо ще в дохристиянську епоху.

Значення та характеристика імені Мухаммад

З дитинства Мухаммад серйозний і відповідальний хлопчик. Він намагається допомагати старшим, захищає молодших. Багато розмірковує, читає, може вести щоденник, в якому фіксує свої думки і спостереження. В школі вчиться добре, з радістю бере участь у всіх класних заходах. Захоплюється спортом. Його приваблюють командні змагання, де він може показати себе, як в якості капітана, так і в якості рядового гравця.

Мухаммад нелегко сходиться з людьми. Він не терпить легковажних і необов’язкових товаришів, рідко бере участь у витівках. Головним критерієм у виборі одного для Мухаммада стають загальні переконання та інтереси. Його друзі – це вірні соратники, готові пожертвувати собою в ім’я загальної справи. І Мухаммад в свою чергу підтримає одного в будь-якій ситуації.

Мухаммад не терпить несправедливості в будь-якому її прояві. Він готовий самовіддано боротися за правду, з радістю присвячує себе природоохоронної або громадської діяльності. Мухаммад принциповий і непідкупний. Може стати політиком, запорука успіху якого в його чесності. Часто обирає професію поліцейського, військового, викладача. З колегами у Мухаммада рівні робочі стосунки, він ні з ким не сходиться близько, не ділиться особистими проблемами. Він відповідальний, пунктуальний, старанний. У ролі начальника Мухаммад строгий, але справедливий. Він може справляти враження надмірно жорсткого людини, але ніколи не стане самодуром, не стане вимагати надмірно.

Мухаммад любить і поважає батьків, уважно прислухається до їхніх порад, ніколи не суперечить. Сім’я для Мухаммада має величезне значення. Він одружується, щоб народити багато дітей, передати їм своє бачення світу, продовжити і примножити рід. Дружина Мухаммада повинна бути не тільки ідеальною матір’ю, але і ідеальною господинею, присвятити всю себе дітям і чоловікові. Якщо дружина буде прагнути побудувати кар’єру, Мухаммад цьому опиратиметься аж до скандалу. В іншому він зразковий чоловік і турботливий батько. Від дітей він вимагає послуху і покори.

Іменини:

8 лютого, 19 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Мухаммадик, Мухаммадонька, Муханька

Скорочений

Магомед, Муха, Мад

За церковним

Мухаммад

Колір

  • зелений
  • бірюзовий
  • оливковий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

опал, халцедон, магнетит, обсидіан

Метал

золото

Рослини

лебідь

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

справедливість, впевненість у собі, принциповість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мухаммад – пророк і засновник ісламу; Мухаммад Амін – казанський хан; Мухаммад Алі – боксер; Мохаммад Дауд – афганський князь і державний діяч; Мохаммад Майвандваль – держдіяча Афганістану; Мухаммед Бараці – ізраїльський політик; Гонейм Мухаммад Закарія – єгиптолог, археолог; Мухаммад Саліх – поет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: