Мурад – значення і походження імені

Історія походження імені Мурад

Ім’я Мурад має арабське походження. У нього є кілька синонімів, залежно від місцевого діалекту ім’я може вимовлятися як Мурат, Мюрат. Воно поширене в арабському, тюркському світі, зустрічається у грузинського, іранського народів. Часто це ім’я можна зустріти в Середній Азії, у таджиків і узбеків. У імені Мурад кілька значень, але всі вони являють собою синонімічний ряд – «бажання», «намір», «задум», «мета».

Довга історія цього імені дозволяє зробити деякі загальні висновки. Чоловік по імені Мурад протягом життя рідко стикається з нищівними ударами долі, великими потрясіннями. Але все-таки це іноді трапляється, і тоді Мурад на подив швидко приходить в себе і відновлюється. У складний період життя велику підтримку йому надають друзі і родичі. Мурада нерідко називають «вічним двигуном», у дитинстві він просто непосида, у дорослому стані – чоловік, який прагне до безперервного руху, розвитку.

Значення та характеристика імені Мурад

У Мурада сильний характер, це якість виявляється з раннього дитинства. Хлопчик не доставляє клопоту своїм батькам, слухається їх, доброзичливо ставиться до своїх однолітків, поважає педагогів. Він дуже приємний у спілкуванні – чуйний, добродушний, завжди прийде на допомогу, коли це необхідно. У школі він проявляє себе з кращого боку – добре навчається, займається спортом, має серйозні захоплення.

В спорті може досягти великих успіхів, оскільки відрізняється рідкісною дисциплінованістю і наполегливістю. Хлопчик націлений на результат, до цього зобов’язує його ім’я. Він не любить вплутуватися в конфлікти, сам ніколи не буде їх ініціатором. Але якщо йдеться про відновлення справедливості, Мурад завжди підтримає постраждалу сторону. До старшим класам він стає мовчазним, вважає за краще більше слухати, ніж говорити.

Мурад володіє відмінним почуттям гумору, за що його особливо цінують дівчата. Для протилежної статі він – завжди цінний об’єкт. Він дуже уважний, ніжний партнер, здатний на глибокі почуття. Жінкам подобається його щедрість і ввічливість, тому Мурад завжди буде бажаним партнером. Він дуже лояльний до своєї обраниці, вміє прощати недоліки, не ображатися на капризи.

Мурад – справжній глава сім’ї. Будинок, сім’я дуже важливі для нього, тут він відпочиває душею. Він сам встановлює правила для своїх домочадців (і для себе), і нікому не дозволяє їх порушувати. Коло обов’язків теж буде чітко визначений, оскільки Мурад у всьому любить дисципліну і порядок. Цей чоловік – надійний, вірний чоловік, з яким його дружині завжди легко і комфортно. Всі проблеми він вирішує сам – чітко і обдумано, не підвищуючи голосу.

Мурад нерідко обирає професію, пов’язану з точними науками або технікою. Він буде успішним в бізнесі, оскільки має прекрасні організаторські здібності, витримку, може швидко й точно реагувати на ситуацію. Він добре ставиться до підлеглих, а керівники поважають Мурада за швидкий розум і надійність в роботі.

Іменини:

нема в церковному календарі

Зменшено-лагідний варіант

Мурадик

Скорочений

Мур, Радий

За церковним

немає варіантів

Колір

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

селеніт

Метал

олово

Рослини

латаття, груша

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

лань

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мурад Алієв, туркменський кіноактор, режисер; Мурад Гулоян, вірменський політик, державний діяч; Мурад Магомедов — російський боєць змішаних бойових мистецтв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: