Мстислав – значення і походження імені

Історія походження імені Мстислав

Мстислав — незвичайне, дуже чоловіче, навіть трохи брутальне ім’я. Воно має старовинні українські корені. В основі його два слова: «мсти», тобто мстити і «слав», тобто слава. Це ім’я носили давньоруські князі. Мстислав Володимирович на прізвисько Хоробрий був князем у Чернігові, Мстислав I Володимирович — Великий Київський князь Мстислав II Ізяславович теж «сидів» у Києві, Мстислав Святополкович — князь Брестський і Новгород-Сіверський. Це ім’я має славну історію, його носили великі чоловіки, які правили містами і князівствами, колишні ведучі армії битви. Надовго це ім’я було забуте, але сьогодні, як і багато інших старорусские імена, воно стало набирати популярність. Його носять сильні, сміливі люди, що відрізняються сталевим характером, витримкою і гострим розумом.

Значення та характеристика імені Мстислав

У перекладі це ім’я буквально означає «славний месник» і Мстислав дійсно вміє постояти за себе. Чоловіки, які носять це ім’я, зазвичай відрізняються розумом, проникливістю, схильні до аналізу і систематизації. Від природи вони наділені гострим поглядом, прекрасною пам’яттю і уявою. При цьому Мстислав здатний, упертий, дратівливий, його відрізняє хворобливе самолюбство, він здатний накопичувати образу і виношувати план помсти. Однак найчастіше Мстислав буває імпульсивний, і здатний вибухнути у відповідь на критику.

З дитинства у Мстиславів твердий характер, вони вперті, бувають різання. При цьому хлопчики з цим ім’ям зазвичай добре навчаються, можуть досягати певних висот у спорті, завдяки впертості та амбітності. При цьому вони дуже вразливі. Мстиславы наділені чудовою фантазією та уявою, так що можуть годинами розповідати всякі небилиці. Батька доведеться вчити хлопчика з таким ім’ям стриманості і поступливості.

У дорослому житті Мстислав амбітний, владний, але при цьому дуже нетерплячий. Однак завдяки силі волі, самовпевненості й упертості, він здатний отримати хороші результати. Мстиславы найчастіше володіють аналітичним складом розуму, з них виходять прекрасні фінансисти і адвокати. Для них дуже важливо реалізувати себе в житті, інакше уражене самолюбство буде потроху підточувати Мстиславів.

У жінок Мстислави зазвичай користуються успіхом. Чоловіків з цим ім’ям часто відрізняє поривчастість і шлюб вони можуть набути зовсім несподівано для оточуючих. Тим не менш, такі союзи зазвичай відрізняються завидною постійністю. Мстислав буде турботливим чоловіком, але при цьому постарається повністю домінувати над нею. Головне завдання дружини, на його думку, — берегти домашнє вогнище, решта — його турботи. Дітей зазвичай такі чоловіки дуже люблять, але при цьому намагаються особливо не балувати.

Іменини:

27 червня

Зменшено-лагідний варіант

Славік, Мстиша, Стіва

Скорочений

Слава

За церковним

Мстислав

Колір

  • червоний
  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

рубін, кровавик

Метал

залізо

Рослини

глід

Тотемна тварина

тапір

Риси характеру

амбітність, самолюбство

Число імені

9, 7, 18

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мстислав Ростропович (віолончеліст, диригент), Мстислав Запашний (дресирувальник), Мстислав Добужинський (художник), Мстислав Келдиш (математик)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: