Мікаел – значення і походження імені

Історія походження імені Мікаел

Ім’я Мікаел прийшло в сучасні мови з давньоєврейської і є скороченням від “мі кмо елохім”, що можна перекласти як “той, який подібний до Бога”. У латину воно прийшло з еллінізованого івриту.

Це ім’я як у православній, так і католицької християнської традиції належить архістратигу, керівного воїнство ангелів, його носій уособлює силу, владу і розум. В ісламі Мікаел також має ангельський чин, тому хлопчиків в мусульманських країнах так називають рідко (в ісламі не прийнято називати дітей іменами ангелів).

Ця форма написання імені найбільш популярна у Вірменії, Швейцарії і Німеччині, в Україні найчастіше використовується форма Михайло, в англомовних країнах це ім’я звучить як Майкл. Серед інших варіантів цього імені є Мішель, Міхас, Михайло, Міша. Існує жіночий варіант – Мікаела.

Найбільш поширене в Україні це ім’я було в 10-х роках минулого століття у зв’язку сильно збільшеною популярністю великого князя Михайла Олександровича Вишневецького.

Значення та характеристика імені Мікаел

Мікаел розумний, завжди має власну думку, його складно переконати. Проте в конфліктні ситуації він потрапляє рідко, він не вважає за потрібне відстоювати свою позицію і починає чинити опір при прямому тиску. Зовнішня м’якість і коректність можуть ввести в оману оточуючих, але не варто спокушатися, він вміє постояти за себе, якщо будуть по-справжньому порушені його інтереси.

У навчанні і роботі, йому можуть заважати лінь і відсутність мотивації, але якщо він налаштований на результат, то вміє зосередитися. Мікаелу подобається, коли про нього піклуються, він із задоволенням перекладає зайві клопоти на друзів і родичів, але це не означає, що їм можна вертіти за своїм бажанням, у важливих питаннях він буває непохитний. Трапляється, що його кар’єра несподівано для оточуючих зупиняється, хоча відчувається, що потенціал ще не розкритий до кінця. Як правило, це відбувається із-за того, що Мікаел знайшов комфортну для нього нішу і не бачить необхідності рухатися далі. Якщо ж чоловік з цим ім’ям чимось дійсно захоплений, то краще не вставати на його дорозі – він уміє бути наполегливим і завзятим на шляху до своєї мрії.

Мікаел – хороший сім’янин, він любить комфорт і стабільність, воліє надійних і вірних людей поруч. Його турбота про дітей здебільшого належить до майбутнього, він готовий витрачати багато часу, сил і грошей на освіту, часом забуваючи, що синові чи доньці хочеться провести час з коханою татом, а не з репетиторами.

Для Мікаела вкрай важливо фінансовий добробут і впевненість у завтрашньому дні. Якщо Мікаел бере на себе управління бізнесом, то діє продумано, намагаючись прорахувати можливі ризики. Він не дуже добре справляється з кризовими ситуаціями, так як не готовий до жорстких заходів і авторитарної влади.

З друзями і рідними він рівний, доброзичливий, але їх дуже цінує та готовий зробити для близьких людей часом набагато більше, ніж здається на перший погляд.

Хороша фантазія, багатий внутрішній світ і вміння бачити відразу декілька варіантів розвитку одночасно дозволяють йому досягти великих висот в науці і мистецтві. Якщо Мікаел вибирає спортивну кар’єру, то часто потребує підтримки близьких і хорошого тренера, здатного розворушити цього ледаря.

Іменини:

24 січня, 27 лютого, 23 березня, 27 березня, 29 квітня, 15 травня, 3 червня, 5 червня, 28 червня, 12 липня, 16 липня, 17 липня, 25 липня, 11 серпня, 19 вересня, 3 жовтня, 13 жовтня , 14 жовтня, 15 жовтня, 21 листопада, 5 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Микаэлчик, Микаэлик, Микаэлушка, Микаэлка

Скорочений

Мік, Міккі, Міша, Міша, Мак, Мішел

За церковним

Мікаел

Колір

  • бузковий
  • білий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яшма, рубін, алмаз

Метал

олово

Рослини

верба, осока, лаванда

Тотемна тварина

осел, собака

Риси характеру

спокій, розум, лінь

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мікаел Нюквист – шведський актор; Мікаел Таривердієв – радянський композитор; Мікаел Налбандян – вірменський філософ, письменник; Мікаел Джанібекян – вірменський кіноактор; Мікаел Кіріакос Делаоглу – грецький рок-музикант; Мікаел Аветов – російський художник; Мікаел Рикфорс – шведський музикант, вокаліст; Мікаел Чамчян – арманяский лінгвіст, історик, етнограф; Мікаел Погосян – вірменський актор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: