Матвій – значення і походження імені

Історія походження імені Матвій

Ім’я Матвій має давньоєврейські коріння, етимологія імені означає “дарунок від Бога”, “Божий дар”.

Ім’я Матвій зустрічається і в Біблії – його носив євангеліст, один з дванадцяти апостолів. Матвій – сучасна форма старослов’янського імені Матвій (Матфій). Аналоги імені присутні і в інших народів, наприклад, в Англії Матвія б назвали Метью, а в західній Європі зустрічається німецьке Маттіас.

Значення та характеристика імені Матвій

Здавна батьки давали це ім’я довгоочікуваним дітям, підносячи подяку Богові за їх появу. Матвій все життя зростає батьківської любові і дуже потребує підтримки сім’ї. Матвій дуже спокійний зовні, але деколи може розлютитися так, що потім буде шкодувати про сказане в пориві гніву. Чоловікові з цим ім’ям трапляється турбуватися про майбутнє, але він сподівається на допомогу у вирішенні проблем з боку близьких. Для Матвія дуже важливо повірити у власну значимість, розкрити свій потенціал, тоді він зможе стати лідером і вести за собою інших. Природжена завзятість і сміливість йому в цьому допоможуть.

Риси характеру імені Матвій

Матвій справжній дипломат і миротворець. Він скромний, не любить привертати зайву увагу до своєї персони. У дорослому житті Матвій здається замкнутим і навіть грубим людиною, але це не так. За зовнішньою байдужістю ховається живий характер. Схильний до самокритики, також нетерпимий до чужих недоліків. Матвій вміє дружити, любить нові знайомства, але справжнім другом назве не кожного.

Конфліктні ситуації Матвій намагається згладжувати на корені, але якщо сварці не минути – Матвій відчуває себе пригнічено. Йому притаманна відверта чесність і загострене почуття справедливості.

Сімейні та любовні відносини Матвія

Матвій дотримується твердих моральних принципів. В юності Матвій часто закохується, але до відносин з протилежною статтю відноситься серйозно. Дорослий чоловік з ім’ям Матвій прагне взяти відповідальність за улюблену жінку, назвавши її своєю дружиною. До розлучення ставиться з обережністю, швидше негативно. Він чуйний чоловік і уважний батько. У родині Матвія панує любов і взаєморозуміння, хоча без дрібних побутових сварок не обійдеться. Дітям приділяє максимум вільного часу, активно бере участь у їх вихованні поряд з дружиною. Матвій сподівається зустріти в родинному колі з дітьми та онуками.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Матвія

Матвій має всі передумови створити успішну кар’єру і зайняти керівну посаду, якщо зможе повірити в свої власні сили і відкине природне нерішучість. Він хоче для себе все або нічого. Сильні сторони характеру можуть перетворитися на недоліки і стати поперек шляху професійного зростання. Марнославство, імпульсивність, нерозсудливість Матвія знищать все зачатки успішного справи, відкинувши його далеко назад. Визнавати помилки і починати все заново Матвію дається нелегко, хіба тільки зусиллям волі продовжувати роботу над собою. Чоловікові з ім’ям Матвій буде найлегше “пробитися” в області менеджменту, банківській справі, економіки, на службі. Він може стати практикуючим лікарем або професійним спортсменом.

Здоров’я Матвія

Батькам маленького Матвія його здоров’я не доставляє клопоту. Дитина вкрай рідко хворіє, а якщо і трапляється, то переносить дитячі хвороби легко і без ускладнень. Під час навчання потрібно уникати надмірного навантаження на очі, це загрожує погіршенням зору у Матвія. З дитинства Матвій пашить здоров’ям і вступивши в доросле життя не скаржиться на недуги, хоча його стан багато в чому залежить від обраної професії. Можливі спортивні травми пов’язані з роботою опорно-рухового апарату, але Матвій досить швидко відновлюється і забуває про своє нездоров’я.

Ім’я Матвій для дитини

Дитинство Матвія проходить безтурботно. Будучи дитиною, він досить товариський, легко знаходить друзів. Неконфліктний, вважає за краще не вплутуватися у вуличні розбирання, а вирішувати справу словами. Він проявляє щирий інтерес до виробам своїми руками, у нього добре розвинена для цього фантазія і терплячість. Навчання не сильно цікавить Матвія, але характер не дозволяє йому ставитися до неї безвідповідально, найчастіше Матвій приносить додому четвірки. Любить своїх рідних і дуже до них прив’язаний, в юності намагається виправдовувати очікування батьків. Маленького Матвія називають похідними зменшувально-пестливих іменами: Матвійко, Матвейчик, Матя, Мотя, Матюша.

Іменини:

25 квітня, 1 червня, 13 липня, 22 серпня, 25 серпня, 27 серпня, 11 жовтня, 18 жовтня, 12 листопада, 29 листопада, 15 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Матвійка, Матвеющка, Матвейчик, Матя, Матюха, Матюшо, Матяха, Матяша, Мотя

Скорочений

немає

За церковним

Матвій

Колір

  • коричневий

Планета

  • Плутон
  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хиастолит, опал

Метал

золото

Рослини

горіх, фрезія

Тотемна тварина

скорпіон

Риси характеру

скромність, миролюбність, терплячість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Матвій Блантер (радянський композитор), Матвій Муравйов (генерал-майор, російський мореплавець і дослідник, дослідник Алеутських островів, правитель Російської Америки), Матвій Головінський (російсько-французький журналіст), Матвій Пресман (російський піаніст і музичний педагог).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: