Мартін – значення і походження імені

Історія походження імені Мартін

Ім’я Мартін давньоримського походження. Утворене воно від назви когномена (родове або особисте прізвисько) Martinus, яке, у свою чергу, утворилося від імені Martis. Martis латинською мовою – це родовий відмінок імені бога Марса. Тому ім’я Мартін має значення «належить або присвячений Марсу».

В ім’я Мартін існують родинні імена, які утворилися від імені давньоримського бога Марса. Це Марк, Марсель, Мазкий (Марсій), Маркіян та інші.

Значення та характеристика імені Мартін

Мартін – це людина з багатим внутрішнім світом, аналітичним складом розуму, скромний і розважливий. Він мудрий, цілеспрямований і володіє такими якостями, як надійність, обов’язковість, розвинений інтелект. Він схильний до вивчення точних наук. Любить техніку і машини. Володіє високою моральністю і розвиненою інтуїцією. Любить читати, вміє цікаво викладати свої думки, що дозволяє йому підтримувати розмову на будь-яку тему.

Мартін комунікабельний, щасливий, досить товариський і гостинний. Друзів відбирає тільки надійних і на все життя. Сам він добрий і відданий друг, здатна на жертви.

У Мартіна можуть бути такі негативні риси, як зайву цікавість і емоційність, деяка замкнутість і нерішучість, недостатньо сильна воля. Іноді Мартін любить посперечатися без приводу.

Мартін може стати успішним адвокатом, юристом, педагогом. Також він може відбутися як поет, письменник, священик, журналіст або репортер. Мартін може реалізуватися в будівельному, автомобільному чи туристичному бізнесі, стати економістом або фінансистом. Він не дуже прагне стати керівником, так як побоюється відповідальності, але завжди отримує престижну високооплачувану посаду. З Мартіна може вийти хороший спортсмен. Він може працювати без утоми, забувши про їжу і сон, що іноді призводить до нервових розладів і депресій.

Мартін має привабливою зовнішністю і чоловічим шармом. У нього багато романів, але він не поспішає одружуватися. Довго вибирає жінку, може тривалий час з нею жити, але не робити пропозицію. Мартіну потрібна добра і уважна дружина, яка буде стежити за його режимом і харчуванням. З Мартіна вийде чудовий чоловік і батько, прагне забезпечити сім’ю найкращим чином. Але перші роки у шлюбі він здатний на зраду, які вміло приховує. Мартін відрізняється хазяйновитістю, і багато з дому робить сам.

Іменини:

6 лютого, 26 лютого, 20 березня, 6 квітня, 13 квітня, 27 квітня, 21 червня, 1 липня, 4 липня, 10 липня, 19 липня, 24 серпня, 5 жовтня, 24 жовтня, 25 жовтня, 3 листопада, 8 листопада , 11 листопада, 12 листопада 7 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Мартиня, Мартиша, Мартюня, Мартюша

Скорочений

Марті, Березень, Мартин

За церковним

Мартін

Колір

  • коричневий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

авантюрин

Метал

залізо

Рослини

мирт, цибуля

Тотемна тварина

антилопа

Риси характеру

практичність, скромність, обов’язковість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мартін Красицький (польський літератор), Мартін Нейгебауэр (вихователь сина Петра I – царевича Олексія, памфлетист), Мартін Мысливечек ((нар.1950) чеський академічний гітарист), Мартін Далін ((нар.1968) колишній шведський футболіст), Мартін Дамм (чеська професійний тенісист, переможець Відкритого чемпіонату США 2006 року в чоловічому парному розряді), Мартін Васкес ((нар.1969) уругвайський футбольний арбітр), Мартін Вучич (популярний македонська поп-виконавець), Мартін Вулф CBE ((нар.1946) британський журналіст, співредактор і економічний оглядач британської газети «The Financial Times»), Мартін Адан, власне Рамон Рафаель де ла Фуенте Бенавидес ((1908 – 1985) перуанський поет і прозаїк, найбільша, поряд з Сесар Вальєхо, фігура в перуанській поезії)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: