Марс – значення і походження імені

Історія походження імені Марс

Ім’я Марс своїми коренями захоплює нас в Стародавню Італію. Його носив античний бог Риму. Славився у жителів покровителем родючості, свійської худоби та весни. Але, володіючи непередбачуваним характером, Марс міг як захистити врожай і стада, так і погубити. Боячись гніву і бажаючи догодити ідолу, римляни назвали перший місяць календаря Березнем. У Березні проводили обряди вигнання зими.

З часом у Марса розвинувся войовничий норов, і він змінив рід діяльності — відтепер брав під своє крило воїнів, які збираються на полі бою. Перед битвою збирав жертовні дари, а в походах його супроводжувала вірна соратниця і дружина — богиня війни Беллона. Погибелі не боявся — за переказами, володів трьома життями.

Знаком Марса стало спис — регин, яке зберігалося в житло царя. Там ховали і дванадцять щитів. Їх проголошували запорукою непереможності народу.

В честь цього божества названа одна з планет сонячної системи. Вона отримала назву за вогненно-червоне забарвлення. Колір боротьби і крові, то, чого протегував Марс.

Значення та характеристика імені Марс

У минулі століття називали виходячи з темпераменту і особистих якостей людини. У перекладі з латинської Марс означає «бойовий». Цього мешканця римського Олімпу наділяли ще такими звучними епітетами як «непримиренний», «переможець», «розширює імперію».

Володар прізвиська бачиться сильним, хоробрим, владним. Дійсність не завжди така, але все ж ім’я накладає відбиток на внутрішній світ його власника. Тим більше таке гучне, як Марс.

Характер у носіїв імені твердий, вольовий, від них виходить впевненість. Марси досить вибухові, але властивий їм холодний розум допомагає вчасно зупинитися.

Цілеспрямованість веде строго вперед, при цьому вони не беруть у розрахунок чужу думку. Рідко вступають в тісні дружні контакти. Довіряють, тільки дізнавшись особистість з усіх сторін.

Марси з дитинства починають проявляти творчі здібності. Чудово малюють і конструюють. Відрізняються багатою фантазією, любителі розповідати історії власного виробництва оточуючим. Відсутність приятелів їх не засмучує, здатні зайняти себе цікавою справою.

Життєва енергія Марсів не дає їм тупцювати на місці. Закінчивши почату, тут же приступають до нового. Сповнені ідей і проектів, намагаються реалізувати їх по максимуму. Рішення приймають одноосібно, але і відповідальність повністю беруть на себе. Тому успіху домагаються часто в поодинці. Хороші стратеги, предугадывающие вигідні ходи. Головний мотив дій — прагнення до незалежності.

Марси горді і навіть пихаті, мають схильність до самозамилування. Ставлять себе вище інших, але маскують під маскою крижаний люб’язності. На образи реагують відразу і прямо, вважаючи придумувати способи помсти нижче своєї гідності. Вміють приховувати почуття. Щедрі, але тільки в свою користь.

Марс готовий любити глибоко й тремтливо, проте дуже прискіпливо підходить до вибору супутниці. Вона повинна відповідати його вимогам і зовнішнім виглядом, і духовним змістом. Відносини ускладнює бажання домінувати. Але якщо Марс знайде підходящу партнерку, готовий обожнювати.

Іменини:

30 березня, 11 травня

Зменшено-лагідний варіант

Марсик, Марсюша, Марсюнчик, Марсюля

Скорочений

Марік

За церковним

Марк

Колір

  • синій
  • бронзовий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

антрацит

Метал

олово

Рослини

олива

Тотемна тварина

ворон

Риси характеру

впевненість, надійність, відповідальність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Марс Рафіков – космонавт; Марс Лазар – композитор, музичний продюсер; Марс Арановський – російський музикознавець; Марс Амусин – літературний критик; Марс Кипелло – мореплавець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: