Маркус – значення і походження імені

Історія походження імені Маркус

Ім’я Маркус – чоловіче ім’я давньоримського походження. Воно з’явилося ще в дохристиянську епоху. Ім’я походить від етруського «Marce» і може бути пов’язано з давньоримському богом війни Марсом. Ім’я Маркус було одне з найпопулярніших в класичному Римі. Серед найбільш видатних носіїв імені були імператор і стоїчний філософ Марк Аврелій, політик Марк Антоній, а також політик, філософ і оратор Марк Тулій Цицерон. В Італії, на півдні Франції і в Іспанії близько 1000 р. н. е. ім’я Sanctus Marcus використовувалося для найменування релігійних монастирів і святилищ.

Сьогодні Ім’я Маркус популярно в Європі, а саме в Швеції, Норвегії, Італії, Німеччині та Нідерландах. Воно також популярний в англомовних країнах, хоча і менш поширене, ніж скорочений варіант «Марк», пов’язаний з автором Євангелія Марком. Маркус входить в топ-100 найбільш популярних імен для хлопчиків в Австралії, Канаді, Англії, Шотландії, Швеції та Уельсі з 1990-х років, а також у топ-200 найпопулярніших імен для хлопчиків у США з 1960-х років.

Значення та характеристика імені Маркус

Якщо вірити в те, що ім’я пов’язане з римським богом війни Марсом, то ім’я Маркус може означати «присвячений Марсу». Якщо ж основний імені є слово «Mar», то воно має значення «мужній». Деякі вважають, що назва походить від грецького слова «malakoz», що має значення «м’який, ніжний».

Це приємна і товариська людина, наділений шармом і магнетизмом. Маркус – справжній екстраверт. Він прагне показати себе і розширити коло спілкування. Він дуже амбітний і домагається здійснення своїх цілей. Маркус розуміє, що перед ним можуть виникати труднощі і перешкоди, але це робить його сильніше і впевненіше. Марк чітко усвідомлює, що часто люди заздрять його успіхам, але це теж не впливає на його цілеспрямованість. Ця людина вміє вчасно зупинитись, перепочити і далі рухатися до наміченої мети.

Що стосується його професійного вибору, Маркус не буде нехтувати прибутковими професіями, навіть якщо це не є самоціллю. Йому підійдуть професії, пов’язані з комерцією або громадськістю, де слово, писемність, мови і голос мають першорядне значення (юрист, актор, вчитель).

У Маркуса висока самооцінка і він дуже працьовитий. Марк – боєць, який завжди прагне до перемоги. Він дуже дорогий своїм друзям і членам сім’ї. У дитинстві батькам рекомендується стимулювати творчість Маркуса, а також його здатності до спілкування через музику, спів, театр, лист і мови. Це допоможе дорослому Маркусу бути більш гармонійними і досягти успіхів у житті.

На любовному поприщі Маркус буває недовірливий. Через свою ексцентричність він не завжди може поставити себе на місце партнера. Маркус турбується про своє особисте життя набагато більше, ніж про професійну. У нього завжди є план і дружина повинна слідувати йому. У відносинах він ласкавий і емоційний, любить демонструвати свої почуття. Маркус прагне до спокою і безпеки. Він цінує те, що є природним, простим і справжнім.

Іменини:

25 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Маркуша, Марчик

Скорочений

Марк, Марчі

За церковним

Маркус

Колір

  • фіолетовий
  • бузковий
  • малиновий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аметист

Метал

мідь

Рослини

лаванда

Тотемна тварина

слон

Риси характеру

творчий, веселий

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Маркус Зусак – австралійський письменник; Маркус Шульц – німецький ді-джей, Маркус Браун – американський боксер; Маркус Рашфорд – професійний футболіст (Англія); Маркус Міллер – джазовий композитор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: