Марк – значення і походження імені

Історія походження імені Марк

Коріння імені лежать в стародавній Італії, звідки воно завдяки експансії Риму проникло в Східне Середземномор’я, Малу Азію, Юдею та Північну Африку.

У латинян входило до складу складного подвійного імені. Його носили імператор Марк Аврелій, філософ Марк Туллій Цицерон, триумвир Марк Антоній та інші. Ймовірно, спочатку вживалося як родове.

На зорі християнства було затребуваним в Палестині: апостоли Ісуса, перші святі не дозволили йому загубитися в минулому. Ім’я успішно перейшла до Візантії, Західної Європи, на Русь і поширилося по земній кулі.

За кордоном трансформувалося в незліченні різновиди: Маркус, Марко, Маркас, Маркос, Марек, Марку, Маркку. У Україні зменшувально-пестливі звернення включають варіації: Маркуша, Маркуся, Мася, Мара, Маку. Жіночий аналог відсутній, точніше зустрічаються у деяких народів схожі імена – Марка, Маркега етимологічно не пов’язані з ним.

В нашій країні використовувалася нечасто, переважно для наречення ченців, духовних сановників. Попит на нього виник відносно недавно і мода продовжує зростати. Сьогодні воно займає 10-13 позицію в рейтингу чоловічих імен.

Серед відомих його володарів: король держави бриттів Корнубии – ап Меріон, 34-й папа римський, мандрівник Поло, письменник Твен, живописець Крокував, скульптор Антокольський, режисери Донський і Захаров, актор і співак Бернес, льотчик-випробувач Галлай, знаменитий програміст Цукерберг, вчені Кривошеєв і Вольпин. Короткий список – лише частина величезної плеяди славетних тезок одного з євангелістів.

Значення та характеристика імені Марк

За різними версіями перекладається з латини як «молоток» або «в’яне», «сухий», «заповідний», «збережений».

Існує думка, що воно утворене від імені бога війни Марса, вельми шанованого римлянами і очолював пантеон стародавніх божеств. За легендою від нього походять засновники Вічного міста – Ромул і Рем. Він утілював не тільки боротьбу, але і родючість, йому присвячувався місяць березень. У резиденції монархів – регии зберігалося спис, нібито належало цього покровителю бійців і уособлювали владу імперії.

Згідно з екзотичної теорії бере початок від французького слова «маркіз» або фраз інших місцевих діалектів Старого Світу, але підтверджень у подібних гіпотез немає.

В його звучанні таїться мужність, могутність, оптимізм і разом з тим частка холодності, важкості. Скорочені форми приглушенны, менш виразні.

Його потужна енергетика, нестримна, здатна спрямувати в конструктивне чи руйнівне русло.

Тлумачення і фоносемантика імені припускають наявність твердості, сили, вольових якостей, у людини отримав його. Можливо і прояв негативних тенденцій: впертості, марнославства.

Планети Сатурн і Венеру, сузір’я Діви і Тельця відповідає йому в астрології. Талісмани – алмаз, агат, порфірит; символ – як; кольори – жовтий, червоний, білий; рослини – портулак, аралія; стихія – вода.

Риси характеру імені Марк

Загадковість натури Марка проявляється в наборі суперечливих особливостей: у ньому вживаються егоцентризм і самопожертву; гордовитість і співчутливість; самолюбство і доброта; рішучість і невпевненість.

Живий розвинений розум, разюча інтуїція доповнюються мрійливістю, пом’якшуючи негативні сторони його вдачі. Перераховані негативні властивості, а також заздрість, психологічне маніпулювання, скритність він ховає за маскою бездоганною ввічливості, тактовності.

Марк начитаний, ерудований, його приваблюють незвичайні антикварні речі. Прагматизм, розсудливість часом змінюються суетливостью, простодушністю і видимою безтурботністю. Він комунікабельний, приємний у спілкуванні. Потребує уваги і визнання.

Описуваний суб’єкт переможно долає негаразди, не падає духом. Справжніх друзів набуває мало, вірний їм, безкорисливий. Уникає галасливих компаній, іноді перебуває на самоті, щоб зібратися з думками.

В навколишніх цінує чесність, хоча сам не відрізняється глибокою моральністю. Марк пристосовується до обставин, що шукає вигоду, багато чого домагається хитрістю.

Марнославний, прагне до першості, але статус відкритого лідера змінює на роль неформального керівника.

Азартний, його дратують поразки, невдачі, чуже перевагу. Гнів вміє контролювати. Активність, енергійність дарують індивіду солідне становище в суспільстві.

Злегка сентиментальний, але внутрішні переживання нікому не відкриває.

Сімейні та любовні стосунки Марка

Власник імен ветрен, в молодості заводить десятки романів, насолоджуючись свободою. До жінок ставиться скептично, прислухається до доводів розуму, поки не пізнає справжнє почуття, тому одружуватися пізно. Дами обожнюють його, але даний кавалер не довіряє їм. Якщо знайде гідну кохану, то ніколи не зрадить її.

До обрання супутниці приступає серйозно, вважаючи, що розлучення – крайня міра. Тягнеться яскраві, ефектні леді, розумним і оригінальним. Однак, усвідомлює, що з амбітною, незалежної особливої шлюб не вдасться. В кінцевому підсумку, укладає союз з м’якою, поступливою дружиною, визнає його верховенство, готової знехтувати власними інтересами заради чоловіка. Подругу трепетно оберігає, зігріває ніжністю і турботою.

Марк – зразковий сім’янин і господар, для нього важливим є спокій і затишок в домі. Знаходить спільну мову з родичами дружини. Матеріально забезпечує близьких, і бажає віддачі – послуху, співчуття та поваги.

Дітей любить, але надто суворий з ними, деспотичний. Не терпить втручань у процес виховання. Взаєморозуміння налагоджується тільки з дорослішими нащадками.

Цей чоловік – чуттєвий і імпульсивний коханець. Підвищена сексуальність обумовлює нетерплячість, але Марк обережний. Для розкриття еротичного потенціалу йому потрібно переконаність у тому, що він задовольняє партнерку. Зіставляє колишніх і справжніх фавориток; не підтримує розмов на інтимні теми.

Щасливі пари складаються з Анною, Галиною, Марією, Анастасією.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Марка

Марки – природжені кар’єристи. Саме в праці всі їхні задатки, навіть суперечливі, реалізуються на благо соціуму. Вони віддаються роботі самозабутньо, прямуючи до досконалості в обраній галузі. З них виходять прекрасні фінансисти, бухгалтери, економісти, юристи, адже вони цілеспрямовані і відповідальні.

На підставі творчих талантів Марк процвітає у сфері мистецтва: як художник, композитор, літератор, артист, постановник. Розмаїття ідей і красномовство приводять його в політику. Нерідко освоює терені медика, наукового співробітника. Йому не чужі новаторство, експерименти, неприємно рутина, шаблонність.

Розглянутий працівник терпляче чекає підвищення, як кажуть, повільно, але вірно наближається до мети. Просування приносить йому багатство, без якого він не уявляє нормальної зайнятості. Щиро радий і моральної мотивації: нагород, дипломів.

З колегами і вищестоящими кадрами не конфліктує, але не гребує інтриг. Підлеглими керує вимогливо та справедливо.

Носій імені – чудовий бізнесмен, знає, що потрібно для процвітання підприємства, як використовувати ресурси і обійти конкурентів. При виникненні труднощів не побоїться вдатися до послуг професіоналів, зокрема сторонніх консультантів. Працьовитість, посидючість, скрупульозність і гнучкість у прийнятті рішень супроводжують Марка у будь-яких починаннях.

Здоров’я Марка

Соименник великих діячів міцний і витривалий, але схильний до іпохондрії, скаржиться на уявне погане самопочуття, вигадані хвороби.

З віком діагностуються недуги опорно-рухового апарату, нирок, нервової системи. Схильний до інфекцій, йому рекомендовано зміцнювати імунітет, постійно рухатися, пити достатньо рідини.

Підійдуть будь-які види спорту, походи, садівничі ініціативи на заміській ділянці, танці і плавання. Вправи піднімають йому настрій, попереджають депресії, синдром хронічної втоми.

У раціон такої особи доцільно ввести овочі, фрукти, особливо дині, кавуни, перешкоджають прогресуванню сечокам’яної хвороби.

Марку показано відвідування лазні, сауни, прогрівальні процедури.

В цілому він стежить за своїм здоров’ям, але інтенсивні навантаження часом провокують безсоння, млявість. Усуваються симптоми тривалим сном, регулюванням денного розпорядку, розміреним проведенням часу, наприклад, посвятою вихідних хобі.

Ім’я Марк для дитини

У дитинстві Маркуша не приховує себелюбства, він жадає бути кумиром для батьків. Батькові і матері доведеться виробляти в нього навички самостійності, вчити ділитися і розуміти однолітків. Малюка не можна балувати, звільняти від дрібних обов’язків, підкуповувати і порівнювати з кимось.

Не зайве залучати його до допомоги старшим, нагадувати про прикладах добрих казкових героїв.

Поступово Маркуся переростає егоїзм і радує рідних чуйністю, показовою шкільною успішністю, кмітливістю і бойкостью. Участь у гуртках самодіяльності сприятливо позначаться на становленні особистості хлопця.

На жаль, він ревно дивиться на братів і сестер, ім’я бажано давати єдиного чаду.

Воно гармонує з по батькові Леонідович, Антонович, Захарович, Петрович, Михайлович, Назарович, Іванович.

Підходить народженим під знаками Терезів, Овна, Лева і Близнюків.

Іменини святкують 41 раз в році, найбільш значущі дати – 11 січня і на 8 травня.

Іменини:

11 січня, 15 січня, 17 січня, 27 січня, 1 лютого, 23 лютого, 27 лютого, 18 березня, 23 березня, 24 березня, 29 березня, 11 квітня, 18 квітня, 25 квітня, 28 квітня, 8 травня, 27 травня , 14 червня, 18 червня, 3 липня, 15 липня, 16 липня, 17 липня, 24 серпня, 25 вересня, 28 вересня, 4 жовтня, 10 жовтня, 11 жовтня, 20 жовтня, 22 жовтня, 9 листопада, 12 листопада, 22 листопада, 5 грудня 7 грудня 10 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Маркуша, Маркуся, Мартуся

Скорочений

Маркуха, Мара, Маку

За церковним

Марк

Колір

  • червоний

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

агат, порфірит

Метал

платина

Рослини

аралія, портулак

Тотемна тварина

як

Риси характеру

прагматичність, правдивість, обачність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Марк Твен (Семюел Клсмене) (1835-1910) – американський письменник, твори якого стали класикою дитячої літератури. Популярність отримав завдяки твору «Пригоди Тома Сойєра»; Марк Олександрович Алданов (1886-1957) – популярний російський письменник; Марк Захарович Шагал (1887-1985) – відомий французький живописець і графік, виходець з Росії, з 1922 року – за кордоном; Марк Семенович Донський (1901-81) — російський режисер і драматург кіно, народний артист СРСР; Марк Григорович Фрадкін (1914-1990) – композитор, автор пісень, музики до фільмів, народний артист СРСР; Марк Анатолійович Захаров – головний режисер театру “Ленком”, постановник багатьох популярних кінофільмів, народний артист СРСР; Марк Наумович Бернес – відомий співак і кіноактор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: