Махмуд – значення і походження імені

Історія походження імені Махмуд

Ім’я Махмуд – одна з форм мусульманського імені Мухаммед. Так звали головного мусульманського пророка, послідовника і улюбленця Аллаха. Синонімічні імена: Мухаммад, Мохаммед, Медет, Мамед, Ахмед і ін В даний момент часу всі ці імена є самостійними найменуваннями.

У імені Махмуд кілька варіантів перекладу: «славетний», «хвалений», «посланець світла», «несе світло». Це ім’я дуже популярне серед мусульман, що, безсумнівно, обумовлено його приналежністю шановному пророку. Батьки називають сина ім’ям Махмуд в надії, що той виросте достойною і благородною людиною.

Ім’я Махмуд широко поширена в арабських країнах, Туреччині, Узбекистані, Казахстані, Чечні – скрізь, де живуть люди, що сповідують іслам. Також воно часто зустрічається в Бенгалії, Індонезії, Індії, Пакистані, Малайзії. У Україні це ім’я відомо давно, ще до прийняття християнства українські вчені мужі знайомилися з різними релігіями, а торгові люди мали зв’язки зі східними купцями, відвідуючи Грецію. Зараз це ім’я поширене, де проживають мусульмани.

Значення та характеристика імені Махмуд

У дитинстві Мухмуд дуже старанний, нерішучий, чутливий хлопчик. Він старанно вчиться, акуратно виконує будь-які завдання, як шкільні, так і вдома. Вчителі і батьки постійно його хвалять, і Махмуду це подобається. Він прагне бути першим, і, завдяки посидючості і добрій пам’яті, це у нього виходить. Махмуд – поліглот, може з легкістю вивчати декілька мов одночасно. У майбутньому це може стати основою для вибору професії. Він мрійливий і емоційний, але при цьому організований і уважний. Хлопчик Махмуд вміє бути відданим другом.

Природа наділила Махмуда непоганим здоров’ям, але йому з дитинства необхідно стежити за харчуванням, не допускаючи накопичення зайвої ваги. В іншому він має міцне статура, може займатися будь-яким спортом, хоча особливо до цього не тяжіє. Махмуд більш схильний до малювання, співу, танцям. Це творча натура з різними талантами і сильним прагненням їх реалізувати.

Вибираючи професію, Махмуд слід за своїми бажаннями, фінансова складова його мало цікавить. Він любить спілкуватися і працювати з людьми, може стати перекладачем, гідом, вчителем. Також для нього відкриті творчі професії: музикант, актор, дизайнер, хореограф. У будь-якій справі Махмуд прагне стати кращим, постійно самовдосконалюється, повністю віддається роботі. Проходить трохи часу, і таке самозабуття починає приносити не тільки овації, але і цілком матеріальні плоди у вигляді фінансового добробуту.

Серйозний у всьому Махмуд серйозний і у виборі супутниці життя. Він не поспішає, уважно придивляється, вичікує, перед тим як зробити важливий крок. Адже цей чоловік однолюб і не сприймає розлучень. У дружини Махмуд обирає найкрасивішу жінку з поступливим характером. Він вимагає від подружжя повної покори, оскаржувати його верховенство в сім’ї загрожує скандалами. З дітьми Махмуд також суворий, вони його бояться, але поважають.

Махмуд цінує домашній затишок, але його територія недоторканна для чужинців. Він дуже ревнивий, не терпить непрошених гостей. Приходити без запрошення в будинок Махмуда – значить ризикувати гарними відносинами з господарем.

Іменини:

17 травня, 14 лютого

Зменшено-лагідний варіант

Махмудик, Махмудушка

Скорочений

Мах

За церковним

Махмуд

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист, яшма

Метал

залізо

Рослини

верес

Тотемна тварина

гриф

Риси характеру

сумлінність, серйозність, емоційність, строгість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Махмуд Есамбаєв – артист радянського балету; Махмуд Парвіз –композитор і диригент іранського походження; Махмуд Джеляль Баяр – третій президент Туреччини; Махмуд Ахмадінежад – шостий президент Ірану; Махмуд хан – хан Великої Орди; Махмуд I, Махмуд – османські султани; Махмуд ібн ал-Хусайн ібн Мухаммад аль-Кашгарі – вчений, автор «Зборів тюркських прислівників»; Махмуд Аббас – голова Палестинської Національної Адміністрації; Махмуд Керім огли Керімов – професор, президент НАНА; Махмуд Саїд – письменник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: