Капітоліна – значення і походження імені

Історія походження імені Капітоліна

На думку етимологів Капітоліна – давньоримське ім’я, походить від імені римського Capitolinus. Капітолій – назва найвищого із семи пагорбів, на яких побудований Стародавній Рим. Це місце, в якому жили тільки знатні, багаті люди. Назва пагорба походить від латинського слова caput, перекладається як “голова”. У православній церкві вшановується мучениця Капітоліна Каппадокийская, помічниця Цицерона. Іменини святкують 9 листопада. В даний час це дуже рідко зустрічається ім’я, але все ж дівчаток так називають, воно відроджується і поширюється.

Значення та характеристика імені Капітоліна

Значення імені Капітоліна – “капитолийска”, “народжена в Капітолії”, “відноситься до Капитолийскому пагорба”, “царствена”, “піднесене”, “непотопляаемая”.

З дитинства Капітоліна серйозно ставиться до навколишнього світу. Любить читати книги, в той час, коли однолітки грають у дитячі ігри та іграшки. Відмінниця, лідер, завжди домагається поставленої мети. Талановита, творча особистість, але прояв таланту залежить від сім’ї. Якщо батьки – творчі люди, то і дівчинка буде розвиватися в цьому напрямку. Якщо в сім’ї у пріоритеті будуть домашні цінності, то дівчинка в майбутньому стане відмінною дружиною і мамою. Вдома допомагає мамі по господарству, але ніжних, теплих почуттів не показує з-за своєї зайвої стриманості. У дівчинки є здібності до музики, зокрема до співу та гри на фортепіано. Із задоволенням бере участь у художній самодіяльності.

Капітоліна розумна, врівноважена, активна, діяльна, цілеспрямована, тому може домогтися успіху у громадській діяльності і зробити кар’єру. Прагне до фінансової стабільності, але не залежить від матеріальних цінностей. Прониклива, терпима до чужої думки, самокритична, добре розбирається в людях, вміє переконати, настояти на своєму, хоча її саму переконати неможливо, вона завжди залишається при своїй думці. Капітоліна – нещаслива людина, часто потрапляє у дивні ситуації, правда вони завжди закінчуються для нього благополучно. Може стати чудовим керівником, юристом, банківським працівником, лікарем, економістом, викладачем, соцпрацівником, музикантом, актрисою.

У представниць імені дуже красива, граціозна постать. У відносинах із протилежною підлогою Капітоліна нагадує гору, але підкорити її варто. Заміж виходить виключно з любові. Вона стане чудовою господинею, прекрасною дружиною і мамою. Якщо з дитинства не було хорошого прикладу сім’ї, то і з заміжжям їй не пощастить, може залишитися самотньою, бо чоловік не потерпить надмірної товариськості з представниками протилежної статі. Дітей виховує в строгості, дає їм хорошу освіту.

Хороша подруга, завжди вислухає, підтримає, допоможе, підбадьорить, готова розділити як радість, так і смуток. Люди до неї тягнуться, люблять, цінують, поважають, у неї багато друзів. Любить приймати гостей у своєму домі, демонструючи свої здібності в кулінарії.

У Капитолины від природи міцне здоров’я, але його потрібно підтримувати, вибираючись на природу, подорожуючи по світу, щоб не перевтомлюватися, змінювати обстановку навколо себе, отримувати нові враження.

Іменини:

9 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Капочка, Капонька, Капушка, Капитоша, Капітошка, Линочка, Линуся

Скорочений

Капа, Ліна

За церковним

Капітоліна

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

агат, сердолік

Метал

ртуть

Рослини

горіх, валеріана

Тотемна тварина

ібіс

Риси характеру

серйозність, честолюбство, прямолінійність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Капітоліна Іллєнко – російська актриса, Капітоліна Назарьева – російська письменниця, Капітоліна Цереллия – римлянка, друг Цицерона

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: