Клара – значення і походження імені

Історія походження імені Клара

Це римське ім’я походить з латинської мови. Один з когноменов римських громадян став основою для імен Клара, Кларисса, Кларина, Кларинда, Клер. Ім’я зараз загальноєвропейське. Воно набирало популярність в окремих країнах, то знову ставало рідкісним. Наприклад, на початку 20 століття воно входило в ТОП-10 найпоширеніших імен в Німеччині. Потім тенденція пішла на спад. Зараз цим ім’ям рідко називають дівчаток. Більше зустрічається у Франції у вигляді французької форми «Клер».

У Україні хвиля популярності імені Клара була після революції. Пов’язано це з особистістю комуністки Клари Цеткін, яка вплинула на прийняття багатьох історичних рішень в Радянській час. У її честь назвали не тільки свято 8 Березня, але і тисячі дівчаток в СРСР. Зараз ім’я майже не зустрічається, вважається рідкісним.

Значення та характеристика імені Клара

Ім’я Клара походить від римського когномена «clarus», який утворений від латинського прикметника «clara» — «світла», «ясна», «чиста», «прозора». Аналог європейського ім’я Клара — слов’янське ім’я Ясна.

Дівчинка повністю відображає значення свого імені: відкрита, оптимістична, доброзичлива і активна. Клара з дитинства несе в світ порядок, енергію, волю. Вона ясно бачить мету і йде до неї своєю працею. Клара активна, але не разболтана. Кипуча енергія спрямовується виключно на справу. Вона швидше мовчазна і стримана.

Дівчинкою і дівчиною Клара вражає батьків своєю серйозністю і цілеспрямованістю. Розвинута по роках. З віком все більше відкривається світові і людям, броня тане по мірі досягнення цілей. До пенсії Клара розслабляється, починає займатися собою, хобі, цікавими заходами і подорожами.

Вчиться на відмінно і добре, відповідальна і исполнительна. «Спортсменка, комсомолка і просто красуня» — це про Клару. Встигає скрізь. Хоче бути найкращою. За життя добивається всього сама, будує свою особистість, освіту, кар’єру, сім’ю. Збити з шляху може тільки сильна пристрасть, та й то ненадовго.

Сім’я для Клари — це теж проект, який повинен бути успішним. Тому чоловік і діти — такий же пріоритет для неї, як і робота. Вона кар’єристка, але розумна. Розуміє, що не можна бути трудоголіком без жіночого тилу і щастя у вигляді улюбленого чоловіка і дітей. Прищеплює дітям таку ж відповідальність і працьовитість, допомагає своїм прикладом добиватися успіху в житті.

Не вистачає Кларі розслабленості і творчої бесбашенности, свободи. Вона часто дуже обдарована людина, музичний і артистичний, але її внутрішній цензор не дає волі, заважає імпровізації і польоту. Окремі власниці цього імені добилися визнання, навчившись довіряти своєму дару, розкриваючись світу за допомогою свого таланту.

Іменини:

У Православ’ї немає подібної святий. Є католицька Свята Клара Ассизская, покровителька телевізійників, день пам’яті 11 серпня. Можна хрестити Клавдією або Клеопатрою і відзначати іменини в їх пам’ятні дні.

Зменшено-лагідний варіант

Кларочка, Кларуся, Кларинда, Кларонька, Кларушка, Ларочка, Ларік, Кларисса, Ларуська, Клер, Кларинка, Кларуня, Кланя

Скорочений

Лара, Клер

За церковним

немає

Колір

  • білий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сердолік, топаз

Метал

платина

Рослини

хризантема, тополя

Тотемна тварина

лама, дельфін

Риси характеру

сильна, активна, яскрава

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Клара Цеткін – німецька активістка за права жінок, комуністка, депутат німецького парламенту, похована в Кремлівській стіні; Клер Дейнс – голлівудська актриса із США, відома яскравими кіноролями (к/ф “Зоряний пил”, “Годинник”, “Маленькі жінки” та інші); Клара Новікова – артистка, гумористка, актриса, знаменита “тьотя Соня” радянської естради; Клара Лучко – велика радянська актриса, яка зіграла у багатьох радянських фільмах, що стали класикою кінематографу (к/ф “Кубанські козаки”).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: