Камелія – значення і походження імені

Історія походження імені Камелія

Камелія — це загальноєвропейський ім’я з’явилося в англійській мові. Ім’я Камелія походить від назви рослини камелія. А ось назва цього виду кущів з красивими квітами найрізноманітніших відтінків з’явилося завдяки вченому Карлу Ліннею. Він вирішив дати таку назву на честь дослідника з Моравії 17 століття Д. Камела, який привіз гарні кущі з Філіппін і описав їх у своїй ботанічному працю.

Є ще дві версії походження імені Камелія. За однією з них, ім’я Камелія — це похідне від імен Амелія і Камілла. Але підтвердження такої теорії в історії мов немає. Це просто домисли. За другою — Камелія походить від латинського іменника «camella», яке означає «кубок», «чаша». Прекрасний збіг, але теж мимо.

Ніжне квіткове ім’я прижилося в Європі і США, часто зустрічається в південних слов’янських країнах: Румунії, Україні, Словаччині, Чехії, Македонії. У Україні Камелію зустрінеш не часто, тому ім’я годиться в якості унікального.

Значення та характеристика імені Камелія

Ім’я Камелія — похідне від назви рослин родом з південно-сходу Китаю. А красиво квітучі кущі отримали прізвище ботаніка з Румунії Камела з легкої руки його колеги, знаменитого Карла Ліннея. Це одна з так званих квіткових жіночих імен. Власниці таких імен-кольорів зазвичай сприймаються як такі ж ніжні, тендітні і прекрасні створіння. Але образ квітки не завжди збігається з темпераментом імені.

У випадку з Камелією все саме так. Ім’я викликає асоціацію з ніжною, томної і кілька холодної особливою. Але яскравий характер Камелії — повна протилежність цьому образу. Активна, весела і заводна — ось вона, Камелія!

Це легкий, задерикуватий і цікавий дитина. Скрізь лізе, все хоче. Обожнює бігати, стрибати, всюди забиратися. Точно маленька мавпочка, а не квітка. Її активність може заважати в навчанні, Камелії важко зосередитися, старанно працювати. Потрібно з дитинства правильно виховувати доньку, привчати до праці, доводити розпочате до кінця. Допоможе спорт, організація творчих занять.

У підлітковому віці буде теж складно. У Камелії завжди багато друзів, спілкування. І не завжди з хорошої компанії. Вона авантюрною, любить ризикувати. Тому її тягне на небезпечні пригоди, притягують негативні лідери. Якщо батькам вистачить сил і терпіння пережити з донькою цей важкий вік без втрат, то далі буде простіше.

Дорослішаючи, Камелія стане більш цілеспрямованою, витриманою, розважливою. Вона починає розуміти життя, ставить цілі і досягає їх. Їй важливо розкрити свою особистість, не стане працювати тільки заради грошей. Або самореалізація, або влада, положення. Артистична і відчайдушна, яскраво обдарована Камелія прекрасна в творчих професіях. Може пов’язати своє життя зі спортом, рідкісними та унікальними професіями. Любить кидати виклик суспільству.

У любові Камелії складно. Може шукати «того самого» все життя. Одним чоловіком точно не обмежиться. Сім’я і побут не її стихія. Звичайно, буде приділяти увагу дітям, домашніх обов’язків, але швидше мимоволі. Якщо набридне «домашнє рабство», то буде збігати в роботу і поїздки

Іменини:

Ім’я не християнське. Можна хрестити ім’ям Камілла і відзначати іменини 3 березня.

Зменшено-лагідний варіант

Ками, Мелечка, Коминка, Меллі, Камиша, Камелечка, Муся, Камочка, Лія, Леля, Камочка

Скорочений

Ками, Лія, Меллі, Мел, Кама

За церковним

немає

Колір

  • яскраво-рожевий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

кварц, гранат

Метал

бронза

Рослини

кокосова пальма, жимолость

Тотемна тварина

мавпа

Риси характеру

активна, відчайдушна, цілеспрямована

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Камелія Володимирівна Вескова – співачка з Болгарії, виконавиця поп-фолк пісень, телеведуча і актриса; Камелія Жордана (Ріад-Алиуан) – перспективна молода актриса і співачка поп-музики з Франції, має премію кіноакадемії “Сезар”; Камелія Джейн – пише книги в жанрі еротичного фентезі; Камелія Еліас – езотерична письменниця зі США, професор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: