Ірма – значення і походження імені

Історія походження імені Ірма

Ім’я Ірма — це похідне від чоловічого з давньонімецької мови імені Ірмин (Эрмин). Чоловіча форма сходить до імені одного з головних богів германських племен Ірміна. Його уособлювали з Тором, богом війни, охоронцем священного древа Ирминсуль — німецького аналога скандинавського Іггдрасіля. Також ім’я Ірма — це коротка форма численних німецьких імен з коренем “ірм”/”ерм«: Ирмунда, Ирминтруда, Ирмингарда, Ірміна, Ерма: Ирмела. На Кавказі ім’я теж зустрічається, але похідне до нього інше.

Ім’я Ірма зустрічається найчастіше в Німеччині, дуже поширене в Прибалтійських країнах, нерідко так називають жінок в Скандинавії. В Європі і США ім’я зустрічалося з 1900-х років досить часто, але потім було забуто, поки в 1940-е роки радіопередача «Моя подружка Ірма» і комедія «Ірма» з актрисою Ширлі Маклейн знову не сколихнула інтерес до імені. Зараз вважається рідкісним.

У Україні та на всьому пострадянському просторі ім’я Ірма зустрічається у жінок старшого покоління, т. к. в СРСР ім’я було популярним. Так часто називали дівчаток за аналогією з прибалтами. Зараз інтерес до древнегерманскому імені відроджується.

Значення та характеристика імені Ірма

Основне значення кореня «ірм» — «справжній, сильний, величезний, війна». Ім’я Ірма можна перевести як «присвячена богу Ирмину», «справжня», «сильна», «войовнича».

В Грузії «иреми» — це «олень», «лань». Тому грузини називають дівчаток цим іменем зі значенням «лань».

Ірма цілком відповідає своєму енергійному імені. Вона з дитинства активна, йде напролом, не буде підкорятися авторитетам, щоб домогтися слухняності доведеться багато розмовляти з дитиною, пояснювати. Ірма дуже незалежна людина. Незважаючи на шалену енергетику, по натурі швидше інтроверт. Всі пристрасті вирують всередині Ірми, а у зовнішній світ прориваються вже готові сформовані рішення.

Уживатися в колективі їй складно, але можна, т. к. Ірма самодостатня і не претендує на явне лідерство та влада. Просто любить йти своїм шляхом і не буде терпіти прямих наказів. У школі їй важко підкорятися вимогам, рамок. Можуть спалахувати конфлікти у молодшій і середній школі. Потім Ірма подорослішає, навчиться дотримуватися свого курсу мовчки і маневрувати серед заборон.

По-справжньому цінує небагатьох близьких друзів, сім’ю. Роботу вибере таку, щоб нести вантаж відповідальності, уникаючи колективності і команди. Їй показані спорт, творчі професії, медицина, економіка, управління, підприємництво. Знайшовши свій шлях, буде щаслива, бо їй важлива діяльність, ніколи не буде обмежуватися будинком і сім’єю.

У Ірми тонкий смак, вона елегантна і витримана. Через стриманості і холодності до оточуючим здається зарозумілою і гордою. Несе себе незалежно і з гідністю. Типаж королеви. Їй не вистачає тепла і такту, щоб уникати життєвих негараздів. Втім, вони її особливо і не зачіпають.

У пристрасна любов, чуттєва натура Ірми буде шукати насамперед вогню, а не шлюбу і зобов’язань. Якщо зустріне того, хто готовий бути поруч, не набридаючи і не підпорядковуючи дружину, то вийде заміж всерйоз і надовго. Якщо не пощастить, то буде багато шлюбів, т. к. жінка яскрава, принадна — чоловічий інтерес ніколи не вичерпається до красуні Ірмі.

Іменини:

У Православ’ї немає святий Ірми, але є католицька Свята Ірма з іменинами 19 лютого, можна хрестити дівчинку Іриною і святкувати пам’ять Святої Ірини 1 жовтня.

Зменшено-лагідний варіант

Ірмочка, Ірми, Ірмушка, Ірмонька, Ірмуся, Муся, Ірминка, Ірметта, Ірмочек, Маня, Іринка, Імке, Імме

Скорочений

Ірі, Іра, Імме

За церковним

немає

Колір

  • синій
  • фіолетовий
  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

рубін

Метал

свинець

Рослини

дуб, астра

Тотемна тварина

вовк

Риси характеру

сильна, яскрава, енергійна

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ірма Капече Мінутоло – колишня італійська оперна діва, кіноактриса, остання дружина єгипетського короля Фарука; Ірма Амирановна Ніорадзе – знаменита радянська балерина грузинського походження, солістка Маріїнки, музикант, співачка; Ірма Томас – соул, блюзова співачка з Нового Орлеана, народне визнання в США обдарував її титулом “Королева Душ”; Ірма Рауш – радянська кіноактриса і режисер; Ірма Левассер – перша жінка-лікар в Канадському Квебеку, заснувала лікарню в Монреалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: