Ільміра – значення і походження імені

Історія походження імені Ільміра

У цього красивого гордого імені багато версій походження і значення в декількох мовах. Основна версія – ім’я походить від назви мешканок іспанського портового міста Альмерія. А сам порт був так названий арабами ще в 9 столітті під час завоювання Іспанії маврами. Ще одна версія – татарська основа імені, де одно уживані обидві форми Ільміра і Ельміра. В імені є і перські, і латинські, і можливо, що навіть давньогерманської коріння від древнього божества Ільм.

Ім’я зараз поширене в мусульманських країнах, зустрічається на Кавказі, в Поволжі, особливо у татар. Ім’я Ільміра не можна назвати дуже популярним. Це відоме, але досить рідкісне ім’я навіть там, де поширене. У Україні зустрічається серед татар, рідко у кавказців або народів Поволжя. Музичне і благородне ім’я звертає на себе увагу батьків. Мода на незвичайні і рідкісні імена може зробити це мелодійне ім’я заслужено популярним.

Значення та характеристика імені Ільміра

Ільміра з татарської мови перекладається як “порядна”, “совісна”, “чесна”. Перські коріння імені “іль” і “світ” надають імені Ільміра значення “володарка”, “володарка”. З латинського “ulmus” – “в’яз”, тому європейське значення імені Ільміра пов’язане із вшануванням священних гаїв і дерев і трактується як “священна”, “присвячена”. Якщо розглядати версію походження імені від назви іспанського порту Альмерія, то сам місто отримало топонім від арабського “аль марийят” – “вартова башта”, а ім’я Ільміра тоді означає “мешканка Альмерії”.

У дитинстві Ильмирочка зростає тихою, скромною, правильною. Вона виразно інтроверт, батькам варто великої праці звикнути до такого закритого характеру у маленької дитини. Зате всі перечитані книги, посуд помыта, і проблем з донькою немає.

Навчання в школі дається Ільмірі легко. Вона в числі кращих і найсильніших. Її мрійливість і закритість кілька заважають їй бути в колективі. Однак Ильмиру не так просто засмутити або змусити прогинатися під обставини – вона знає собі ціну, вміє знаходити справжніх друзів. Це по-справжньому чесний, справедливий і сильний чоловік. Розвинена особистість з дитинства. Сильна інтуїція допомагає вибирати оточення.

Будь Ільміра відноситься шанобливо, відповідально, доводить до кінця. Перед нею відкриті всі дороги. Буває, що природа наділяє дівчину яскравим творчим талантом, тоді Ільмірі потрібно вибирати служіння своєму дару. У звичайному житті їй підійдуть будь-які професії. Вона може віддати перевагу кар’єру професії мами і домогосподарки.

Красиву і благородну дівчину обсідають натовпи шанувальників. Але до шлюбу і сім’ї Ільміра підходить так само відповідально, як і до інших обов’язків. Любов для неї – теж сфера відповідальності. Чоловіка поважає і любить, вміє прощати недоліки, керувати нишком, не ущемляючи чоловічу гордість. Будинки Ільміра повноправна господиня, часто мати величезного сімейства. У дітей вкладає всю душу, вважає обов’язком виховати гідних людей. З чоловіком живуть разом до глибокої старості.

Іменини:

Ім’я не християнське, іменини не святкуються.

Зменшено-лагідний варіант

Ильмирочка, Ильмочка, Ильмирушка, Ильмуся, Ильмуша, Мирочка, Міруша

Скорочений

Ільма, Світу, Ільмі, Іра

За церковним

немає

Колір

  • зелений
  • хакі

Планета

  • Плутон

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

нефрит, халцедон

Метал

свинець

Рослини

папороть, каштан

Тотемна тварина

ведмідь

Риси характеру

чесна, вольова, закрита

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ільміра Шамсутдинова – модель родом з Саратова, стала ” Міс СРСР в 1991 році під час потрясінь початку Перебудови; Ільміра Нагимова – виконавиця пісень з Росії татарського походження, виконує національні пісні; Ельміра Уразбаева – співачка 1960-х з СРСР, ведуча новорічних “блакитних вогників”, естрадна виконавиця радянських хітів; Ельміра Калімулліна – зірка шоу талантів “Голос” на Першому каналі, виконує фольклорні та естрадні пісні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: