Харитон – значення і походження імені

Історія походження імені Харитон

Ім’я Харитон прийшло з давньогрецької мови. Це ім’я також пов’язують з давньогрецькою міфологією, з грецькими харитами (грациями) — богинями радості і веселощів, краси і родючості, природи і творчості.

Покровителем людей з цим ім’ям є Харитон Сповідник (помер в 350 р. до н. е..). Цей святий постраждав від гонінь на християн, які були влаштовані імператором Аврелианом. Після звільнення з ув’язнення Харитон Сповідник продовжив проповідувати християнські вчення на Святій землі.

Ім’я Харитон найбільш часто використовується в таких країнах як Румунія, Молдова, Росія, США. На територію України ім’я Харитон потрапило з поширенням християнства. В світі ім’я Харитон не отримало широкого використання. Згідно з підрахунками лише 0,001% населення на Землі носить це ім’я. Також це ім’я використовується в якості імені родини (прізвища). Причому в світі прізвище Харитон використовується значно частіше, ніж ім’я.

Значення та характеристика імені Харитон

З давньогрецької мови «Χάρις (Харіс), Χάριτον (Харитон)» перекладається як «милосердний», «любий», «доброзичливий», «гідний любові».

З малих років Харитон відрізняється твердістю характеру і самостійністю. Завдає чимало клопоту батькам з-за своєї впертості. Допитливий, добре вчиться, товариський. Маленький Харитон дуже ранимий і не переносить критику. Батькам слід допомогти розвинути у хлопчика об’єктивну самооцінку, щоб уникнути проблем у майбутньому.

Людина з іменем Харитон завжди послідовний, дотримується своїх поглядів. Частенько буває педантичний. Харитон прагне до порядку в домі та на роботі. Людина з великою силою волі, прагне завоювати авторитет у суспільстві. Вміє досягати поставлених цілей. При цьому залишається людиною моральним і справедливим. Людина з іменем Харитон найчастіше є консерватором, він рідко змінює свої ідеї і принципи.

Харитон досить чутливий до критики і ранимий, особливо в дитячому віці. Харитон не любить, коли йому дають поради і сам намагається не давати поради іншим. Уразливість і вразливість є головними перешкодами на шляху до досягнення цілей.

Люди про Харитоне відгукуються як про добру і щедру людину. Як правило, Харитон вміє тримати себе в руках, але це не відноситься до Харитонам, які народилися взимку. Зимові Харитоны можуть бути запальними.

Харитон воліє роботу, пов’язану з логічним мисленням, наукою, аналітичною діяльністю. Йому підходить такі професії: інженер, конструктор, механік, викладач, лікар. Для нього важливо проявляти себе і в творчості.

У відносинах проявляє ревнощі, однолюб. Може побудувати міцну сім’ю, в якій всі до нього будуть ставитися з повагою. Сім’я дуже важлива для Харитона, тому він всіляко намагатися її зберегти. Для Харитона підійде жінка, яка буде підтримувати його і захоплюватися ним. Харитон вірний чоловік і турботливий батько.

Здоров’я у Харитона досить міцне. Можуть виникати проблеми з легенями і серцево-судинною системою. Для поліпшення стану здоров’я Харитону необхідно навчиться розслаблятися і знімати напругу. Для цього можна освоїти дихальні і медитативні практики.

Іменини:

24 квітня, 14 червня, 16 вересня, 22 жовтня, 11 листопада, 11 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Харитоша, Харитоня, Харитонка

Скорочений

Хоря

За церковним

Харитон, Харисій

Колір

  • зелений
  • синій
  • сірий

Планета

  • Юпітер
  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір, хризопраз

Метал

олово, ртуть

Рослини

дзвіночок, каштан

Тотемна тварина

глухар

Риси характеру

щирість, працьовитість, практичність, чесність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Харитон Афродисиец – письменник (Стародавня Греція); Харитон Чеботаєв – професор, вчений-географ; Харитон Лаптєв – дослідник Арктики, мореплавець; Харитон Горегляд – академік, вчений у галузі ветеринарії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: