Хамід – значення і походження імені

Історія походження імені Хамід

Ім’я Хамід має арабське походження, воно сходить до двох різних імен, що мають загальний корінь. Перше з них — Ḥāmed, яке по-українськи звучить як Хамід, а в Туреччині перетворилося в Хамед, перекладається як «той, хто вихваляє». Тут мається на увазі «той, хто вихваляє Аллаха», подібно Мухаммеду.

Друге ім’я з тим же коренем — Ḥamīd, яке породило імена Хамід, Хамиид, а в Туреччині перетворилося в «Хаміт». Незважаючи на схоже звучання, це ім’я перекладається «вихваляється, гідний похвали». Сучасне ім’я Хамід має одразу кілька семантичних відтінків. Передбачається, що його володар не лише вихваляє Аллаха, але й сам є неординарною особистістю, гідною похвали. Ім’я входить у канонічний список чоловічих імен, установлених Кораном, як описує властивості душі посланника Аллаха, його бездоганну репутацію і покірність всевишньому. Це ім’я і його похідні (наприклад, Абдухамид) широко поширене серед усіх народів, що сповідують іслам. Поважні форми звучать як Хамеке або Хамидджан.

Значення та характеристика імені Хамід

Чоловік з ім’ям Хамід не бореться за лідерство, не прагне стати душею компанії, для нього наказувати і домінувати так само природно, як дихати. На будь-якої фотографії Хамід завжди буде в центрі — царствений і чудовий. Втім, природне добродушність робить його милостивим і поблажливим володарем, поруч з ним надійно і комфортно.

У роботі він воліє керівні позиції, і навіть якщо він не є офіційним керівником, швидко стає лідером у колективі. Хамід вміє прислухатися до порад підлеглих, але рішення завжди приймає тільки сам, спираючись не тільки на логіку, але і довіряючи своїй інтуїції.

Хамід рано стає тонким цінителем жіночої краси, він завжди оточений захопленими прихильницями, хоча рідко хвалиться своїми перемогами. Часто Хамід не може зрозуміти, чому улюблені жінки ображаються і ревнують, адже він абсолютно щиро любить кожну з них і хоче всіх зробити щасливими. Хамід щедрий не лише в коханні, він готовий поділитися грошима, часом, слушною порадою, часто допомагає зовсім незнайомим людям.

Багато чоловіків з цим ім’ям одружуються і заводять дітей так рано, що стають для них швидше улюбленим старшим братом, ніж батьком.

Хамід — справжній гурман у всьому, і їжа в його житті займає майже настільки ж значуще місце, що і жіноча краса. Він чудово готує сам, часто експериментує з новими продуктами, охоче відвідує ресторани в надії спробувати нову страву.

Хамід дуже артистичний, він вміє гарно і цікаво розповісти про звичайні речі, володіє гострим почуттям драми, здатний одним влучним словом підвести риску під розмовою.

У побуті Хамід дуже охайний, любить порядок і затишок, із задоволенням займається ремонтом та будівництвом. Хоча він і любить розкіш, але у витратах акуратний, а до речей відноситься дбайливо і дбайливо.

Дуже часто чоловіки з таким ім’ям тонко відчувають красу природи, люблять піші прогулянки і риболовлю.

Незважаючи на любов до комфорту, він готовий різко зірватися з місця, поміняти роботу, змінити спеціальність. Він не боїться залишити насиджене місце, так як впевнений, що в будь-якому випадку центр всесвіту переміститься разом з ним.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Хамідушка

Скорочений

Хома, Хамі

За церковним

немає

Колір

  • золотий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яспіс, хризоліт

Метал

золото

Рослини

імбир, мигдаль, геліотроп

Тотемна тварина

лев, орел

Риси характеру

лідерство, інтуїція, впевненість у собі

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Хамід Сахинович – боснійський письменник драматург; Хамід Гохар – єгипетський океанограф; Хамід Арзулу – азербайджанський поет, філософ, доктор філології; Хамід Карзай – президент Афганістану; Хамід Егани – іранський художник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: