Мар’яна – значення і походження імені

Історія походження імені Мар’яна

У український мові ім’я Мар’яна являє собою простонародний варіант красивого, звучного жіночого імені Маріанна. Походження останнього має кілька версій. Найпоширенішими з них лінгвісти називають латинський і давньоєврейську варіант. Стародавні римляни вважали, що ім’я Маріанна утворилося від родового (особистого) прізвиська Marianus («Маріев, тих, хто належить Марію»). Це особисте прізвисько — похідне слово від родового імені Marius — «того, хто належить богові Марсу».

Від чоловічого імені в мові давніх римлян з’явилося жіноче, Марианилла, зменшувальна форма Маріанни. В латинській мові середніх віків ім’я Маріанна мало те саме значення «належить Марії, Діви Марії». Є інша, більш поширена версія походження імені Маріанна. Стародавні євреї просто склали разом красиві жіночі імена — Марія і Ганна. В їх мові ім’я Марія означає «сумна», Анна — «красуня». Ім’я Маріанна набула значення — «дуже засмучена красуня».

Значення та характеристика імені Мар’яна

У батьків майже не буде клопоту з дівчинкою на ім’я Мар’яна. Це типова «батькова дочка». Вона нагадує батька зовнішністю і поведінкою, він для неї — незаперечний авторитет. У дівчинки багато друзів, оскільки вона приваблює людей товариськістю і чарівністю.

Мар’яна — справжня оптимістка. Вона вважає, що проблеми треба звертати якомога менше уваги, і тоді вони самі зникнуть. Коли цього не відбувається, вона блискуче справляється з неприємностями, не втягуючи оточуючих у власні трагедії. Підтримку Мар’яна теж прийме, якщо тільки її роблять з доброї волі.

Ця дівчина любить модний одяг, вміє стежити за собою, завжди виглядає стильно. Вона не може відмовитися від смачної їжі, із зазначеної причини їй доводиться боротися із зайвими кілограмами. Їй дуже подобаються театральні постановки, вона сама може стати актрисою, оскільки у неї є талант до перевтілення.

Мар’яна відрізняється розумом, нестандартним мисленням. Вона чудовий гуманітарій і технар, не має нелюбимих предметів, любить радувати батьків відмінними оцінками. Спортивні секції, театральний гурток — ось сфера її інтересів у вільний час.

Це чуттєва дівчина починає цікавитися молодими людьми приблизно до 20 років. Але юнаків вона привертає набагато раніше. «Татусева дочка» підсвідомо вибирає лицаря, який зможе їй стати надійною опорою в житті. Нерідко обранець набагато старше самої Мар’яни. Вона може вийти заміж дуже рано, і не буде радитися ні з ким з приводу свого рішення.

Осінні Мар’яни трохи легковажні, їхній шлюб не відрізняється міцністю. Всі інші жінок-носіїв цього імені — справжні берегині домашнього вогнища. Лідируючи в сім’ї, Мар’яна примудряється не придушувати, не принижувати своїх домочадців. Вона уважна мати, кохана дружина, прекрасна господиня.

Мар’яні слід вибирати творчі професії: дизайнер одягу, музикант, сценарист, перекладач. Від будь-якої роботи ця жінка отримує задоволення, тому вона завжди буде затребуваним фахівцем.

Іменини:

2 березня, 17 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Марьяша, Маша

Скорочений

Мара

За церковним

Марія, Мариамна

Колір

  • синій

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сапфір

Метал

олово

Рослини

жоржин

Тотемна тварина

верблюд

Риси характеру

активність, самостійність, артистичність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Маріанна Австрійська – королева Іспанії; Маріанна Вертинська – російська актриса; Маріанна Таврог – російський кінорежисер; Мар’яна Ро – російський YouTube-блогер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: