Медіна – значення і походження імені

Історія походження імені Медіна

«Медіна» в сучасному арабському перекладається як «місто», так називають і основну, старовинну частину міст в Північній Африці і країнах Магрибу. Також це назва другого за важливістю після Мекки міста для сповідують іслам. Місто Медіна до поширення ісламу називався Ясріб, але змінив ім’я на «Місто пророка» або «Блискучий місто», після того, як став місцем паломництва мільйонів мусульман. Жіноче ім’я Медіна нерозривно пов’язане з мусульманською святинею, хоча воно і перекладається на українську мову простим словом «місто», але мається на увазі швидше «священне місто» або «місто пророка». Цікаво, що це ім’я популярно і в Західній Європі, де його не пов’язують з мусульманською традицією, а використовують із-за звучності і краси. Існує версія, що європейський варіант цього імені походить від староанглійського чоловічого імені Маден, яке можна перевести як «щасливчик». На території України і колишніх радянських республік широко використовується спотворений варіант «Мадіна».

Значення та характеристика імені Медіна

Медіна зосереджена на своєму внутрішньому стані, в дитинстві вона часто буває серйозною і задумливою. Хоча Медіна не дурна, деколи трапляється так, що вчиться вона досить посередньо, бо не бачить сенсу ні в оцінках, ні в знаннях, які отримує в школі. При цьому нудно на уроках їй не буває, вона вміє йти у себе, зберігаючи зосереджений і уважний вираз на обличчі.

На роботі вона достатньо старанна, але рідко працює з азартом, переконати її залишитися понаднормово або допомогти колегам може бути дуже складно.

Медіна красива, але часто їй не вистачає внутрішнього вогника, однак якщо вона захоплена роботою, навчанням або сильно закохана, то стає абсолютно чарівна.

Вона рідко заводить нові стосунки, тримається старих зв’язків, з нею важко зав’язати поверхневі приятельські стосунки, вона воліє мати кілька вірних друзів, для яких готова гори звернути, якщо це буде потрібно.

У любові Медіна обережна, вона чекає від партнера довгих лицарських залицянь, відданості і старомодною галантності. Не варто починати облогу цієї фортеці, якщо немає планів на тривалі відносини, вона не терпить легковажності і чекає від коханого того ж. Зате вона сторицею винагородить того, хто не пошкодував часу на залицяння, у шлюбі вона постійна і дуже відповідальна.

Медіна дуже любить дітей, їй подобається, коли в будинку шумно і весело. Хоча сама вона не відрізняється емоційністю, чужа радість приносить їй задоволення. Власних дітей вона деколи надмірно балує, сильно опікується, їй складно прийняти їх дорослішання і самостійність. Дуже часто у Медіни бувають складні відносини з невістками, хоча з власної свекрухою вона, як правило, дружить.

Вона не любить переїжджати і міняти роботу, знайомство з новими людьми стомлює її і змушує вийти зі стану зосередженості.

Медіна любить гроші, їй подобається багато заробляти, але витрачати накопичене вона не вміє, тому часто стає скупою і навіть жадібною. Для неї набагато важливіше солідний рахунок у банку, ніж гарний будинок або шикарна машина.

Іменини:

У католицькій традиції Медіна святкує іменини 26 березня, 13 жовтня і 13 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Мединочка, Мединка, Мединушка

Скорочений

Меду, Мед, Мадді

За церковним

Медіна (у католиків)

Колір

  • білий
  • червоний

Планета

  • Сатурн
  • Юпітер

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

алмаз, опал, сердолік

Метал

залізо, мідь

Рослини

Фінікова пальма, лавр

Тотемна тварина

крокодил лев

Риси характеру

замкнутість, упертість, чесність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Медіна Сенгхоур – американська актриса, Медіна Кунысбекова – казахська художниця, Медіна Іскалієва – казахська письменниця і безнесвумен, Медіна – сценічний псевдонім датської співачки чилійського походження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: