Даніс – значення і походження імені

Історія походження імені Даніс

Ім’я Даніс має кілька варіантів походження.

За найбільш поширеною версією ім’я Даніс – перське. Воно перекладається як «той, хто пізнав істину», «мудрий», «справедливий». Таке ж значення має ім’я Даніс і в татарською мовою. Відомо також негативне значення – «неохайний», «грубий».

Інша версія зводить ім’я Даніс до арабського Даніял (دانيال). Даніял – це мусульманське ім’я пророка Даниїла, яке перекладається як «суд Божий». Цікаво, що в івриті ім’я Даніс також означає «суддя», «вища справедливість».

Третя версія стверджує, що Даніс – це скорочена форма давньоруського імені Данислав. Це складне ім’я складається з двох коренів: «дати» і «слава», і може бути витлумачено як «нехай буде славним».

Ім’я Даніс широко поширена в арабських країнах, а також серед іудеїв, де воно існує у варіантах Данини і Дана. У країнах Західної Європи і США популярний ассимилированный варіант імені – Дені. У Україні ім’я Даніс зустрічається досить рідко.

Значення та характеристика імені Даніс

У дитинстві Даніс добра і чуйна дитина. Він з радістю допомагає батькам, без нагадувань прибирає в своїй кімнаті, стежить за одягом, сам збирає портфель. З дітьми ладнає добре, у нього багато приятелів. Данис любить вчитися, багато читає додатково. Захоплюється пригодницькими романами, книгами про космос і підводному світі. Наука не завжди дається йому легко, але Даніс намагається не відставати від класу, бере посидючістю і старанністю. Із задоволенням відвідує спортивні секції.

Данис любить проводити час у колі друзів. Він прекрасний організатор, легко може влаштувати вилазку на природу або тур вихідного дня. Не пропустить Даніс і корпоратив на роботі, до нього завжди звертаються за красивим тостом або оригінальним привітанням. Данис – джерело цікавих ідей і незвичайних рішень.

Данис схильний до колекціонування. Він може збирати рідкісні старовинні книги, картини, монети, предмети одягу знаменитостей. Данису не сидиться на одному місці, він повинен постійно рухатися, отримувати нові враження. Відкритість та комунікабельність дозволяють Данису швидко заводити друзів на новому місці. Він листується і передзвонюється з усім світом.

Данису легко визначитися з професією. Він вибирає спілкування і рух. Може стати барменом, туристичним або страховим агентом, аніматором, стилістом, дизайнером інтер’єрів, фотографом. Іноді любов до старовини приводить його в професію історика, мистецтвознавця, археолога. У будь-якій справі Даніс здатний добитися успіхів. Він працьовитий і наполегливий, старанний і креативний. У ролі начальника Даніс може бути надмірно м’який, що негативно позначається на результатах роботи.

Данис розпещений жіночою увагою. І це не дивно, адже він привабливий, товариський, вміє веселитися і веселити. При цьому Даніс не ловелас, він воліє надійні, серйозні відносини швидкоплинних захоплень. У дружини вибирає розумну і красиву дівчину, яка з радістю розділить його захоплення. Данис турботливий чоловік, який поважає думку дружини, налагоджує відмінні стосунки з батьками. Але може бути надмірно ревнивий і образливий. Дуже любить дітей, возиться з ними грає.

Іменини:

5 січня, 22 квітня

Зменшено-лагідний варіант

Данисик, Данисочка, Даниска, Даниш

Скорочений

Дан, Данини, Дені, Данні

За церковним

Данис

Колір

  • зелений
  • червоний
  • коричневий

Планета

  • Земля

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сердолік, рубін, олександрит

Метал

олово

Рослини

кипарис

Тотемна тварина

дятел

Риси характеру

комунікабельність, креативність, життєрадісність, доброта

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Данис Щербаков – гітарист і композитор; Даніс Заріпов – хокеїст; Даніс Глинштейн –учасник «Битви екстрасенсів»; Даніс Танович – режисер; Даніс Богаччо – актор театру; Даніс Ках – фотограф.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: