Глафіра – значення і походження імені

Історія походження імені Глафіра

Етимологи стверджують, що ім’я Глафіра має давньогрецьке походження, походить від імені Глафюра

У православному календарі ім’я Глафіра існує. Шанується цнотлива й благочестива діва Глафіра Амасийская, яка жила у IV столітті, постраждала від переслідувань язичників. На Русь ім’я прийшло в X-XI століттях з Візантії з прийняттям християнства, було поширене у всіх соціальних шарах населення. Після революції іменослов змінився і ім’я Глафіра стало зустрічатися дуже рідко. В кінці минулого століття воно знову набуло популярності, але все одно залишається рідкісним.

Значення та характеристика імені Глафіра

Значення імені Глафіра – “витончена”, “красива”, “благородна”, “струнка”, “витончена”, “майстерна”.

У дитинстві Глафіра – тиха, прихована, самостійна дівчинка живе у своєму вигаданому світі. Вчиться не завжди добре, вона більше любить займатися домашнім господарством, рукоділлям. Але читати починає рано і з часом стає допитливою. З нею важко знайти спільну мову як батькам, так і педагогам. Вона мало отримує уваги від батьків, тому часто замикається в собі. У дівчинки часто змінюється настрій, з цієї причини не знаходить спільну мову з однолітками. Вона знаходить собі пару подружок, у суспільстві яких може вести себе більш розкуто і спокійно. Характер Глафіри і стиль поведінки залежать від характеру і поведінки батька. Дівчина виростає повної його копією.

З віком дівчина стає більш комунікабельною, але її характер залишається складним. Доросла Глафіра – наполеглива, вперта, цілеспрямована, сильна особистість, але не кар’єристка. Вибирає справу, яка її за душі і завжди добивається задуманого. Вона здається навіть деспотичною і некерованою, але всередині уразлива і ранима. Дівчину переслідує внутрішній страх. Життя не легка, але все, що Глафіра має добивається своєю працьовитістю і завзятістю. Не переносить критику в свою адресу, відповідь може стати агресивною і мстивою.

У неї мало друзів, але всі вони перевірені часом справами, сторонніх людей господиня імені не впускає у своє життя, при тому друзі такі ж чудові, як вона. Своєї зовнішньої відлюдькуватістю, мовчазністю і зайвою серйозністю вона відлякує людей, тому з пошуком роботи виникають труднощі. Може стати медсестрою, вихователем, швачкою, мистецтвознавцем, археологом, журналістом, критиком і навіть приборкувачкою тварин.

З дитинства Глафіра мріє про велику родину, але їй важко знайти претендента. Це пов’язано з тим, що за зовнішньою суворістю і байдужості викликає острах відносин у чоловіків. Тим не менш любовних романів в її житті достатньо. Заміж виходить не по любові, а за того, хто зважиться зробити пропозицію. Чоловікові прощає все, але в сім’ї залишається лідером. Вона дуже турботлива мама і відмінна господиня. Дітей у неї народжується, як правило, багато. Пишається затишком в будинку, гостинна.

На здоров’я не скаржиться, стежить за собою всілякими способами, починаючи від косметичних засобів і закінчуючи спортзалом. Любить бути не схожою на інших, эпатируя оточуючих одягом і вчинками. Люди вважають її “не від світу сього”. Цікавиться живописом, класичною музикою, релігією, авангардним театром, балетом.

День імені в православному календарі – 9 травня.

Іменини:

9 травня

Зменшено-лагідний варіант

Глафирочка, Глафирушка, Глафиронька, Глафирчик, Глафочка, Глафушка, Глафонька, Глашенька, Галашечка, Фирочка, Фирушка

Скорочений

Глафирка, Глафа, Глаша, Глаха, Гляня, Фіра

За церковним

Глафіра

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист

Метал

залізо

Рослини

фінікова пальма, фіалка

Тотемна тварина

пугач

Риси характеру

скритність, працьовитість, упертість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Глафіра Олександрівна Тарханова — російська актриса театру і кіно; Глафіра Петрівна Сидорова — радянська і російська актриса; Глафіра Іванівна Алимова — фрейліна Катерини II, одна з перших російських арфисток; Глафіра Іванівна Псьол — українська художниця XIX століття

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: