Геворг – значення і походження імені

Історія походження імені Геворг

Ім’я Геворг має давньогрецькі корені. Воно утворене від імені Георгіос, складається з двох слів «Ge» і «Ergon», і перекладається як «возделывающий землю». З поширенням християнства, ім’я Георгіос набуло особливого значення у носіїв цієї релігії і поширився у багатьох країнах.

Георгій Побідоносець – особливо шанований християнський святий. За легендою, він жив у II столітті нашої ери і прийняв мученицьку смерть. Після смерті Георгій з’явився в образі небесного воїна, щоб вразити жахливого змія. В православ’ї Георгія шанують як покровителя воїнів та землеробів, а католики вважають його покровителем лицарства.

Вірменська церква є однією з найдавніших християнських церков світу, тому ім’я Георгій широко поширене у Вірменії. Але з урахуванням фонетичних та орфографічних особливостей вірменської мови воно звучить там як Геворг.

На Русі це ім’я звучало як Гюрги або Дюрги, і тільки з поширенням писемності закріпився його грецький церковний варіант – Георгій. В інших країнах воно звучить як Георг, Хорхе, Юргер, Гіві.

Значення та характеристика імені Геворг

У дитинстві Геворг активний, артистичний, чарівний дитина. Він добрий і чуйний, прагне продемонструвати свої здібності, добре навчається, відвідує різні секції і гуртки. У хлопчика міцне здоров’я, лікарі його бачать рідко.

В юності Геворг мрійливий і безкорисливий. У нього розвинене почуття обов’язку і патріотизму. Геворг прив’язаний до рідного дому, сім’ї, батьківщини. Він дуже надійний, відданий чоловік. Вміє вислухати і допомогти у важкій ситуації. Друзі високо цінують це в Геворге.

Геворг акуратний і старанний, він не поспішаючи йде до наміченої мети, приймає труднощі з усмішкою. Врівноважений характер допомагає чоловікові приймати зважені рішення, брати на себе відповідальність в складних ситуаціях.

Геворг має безліч достоїнств, його інтереси різноманітні, обдарованість багатогранна. Його ваблять пригоди, далекі країни і загадки минулого. Тому Геворг може стати істориком, етнографом, археологом, екскурсоводом. У той же час він рідкісний гурман, який обожнює готувати і кожна страва додає свою родзинку. Геворг може зв’язати своє життя з кулінарією. Гуманізм і співчуття до людей може призвести Геворга в церкву, він здатний стати священиком. Проте вибрати професію йому нелегко. Творча натура штовхає Геворга на постійні пошуки, він багато пробує, часто втрачаючи вже отримані результати в старому справі. Дуже не просто складаються відносини з батьками. Вони хочуть, щоб Геворг зайнявся сімейною справою, яка не завжди йому по душі. Але повага до батьків не дає Геворгу піти проти їх волі.

У жінок Геворг цінує не стільки краси, скільки багатство внутрішнього світу. Ідеалом дружини для нього є мати. Геворг не терпить зради і брехні. Одружується не рано, але по любові. У сімейному житті він щасливий, прагне до багатодітності, мріє побудувати великий затишний будинок. З дітьми Геворг ніжний, піклується про них і дружині, не шкодує сил і часу на сім’ю

У побуті й одязі Геворг невибагливий, може задовольнятися малим, головне для нього – добрі відносини і взаєморозуміння.

Іменини:

6 травня, 9 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Гарік, Гошуля, Геворгик

Скорочений

Гога, Гога, Гоша

За церковним

Георгій

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

бірюза, сапфір, халцедон

Метал

нікель

Рослини

чорна ялина

Тотемна тварина

сова, їжак

Риси характеру

сова, їжак

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Геворг Данієлян – міністр юстиції Вірменії; Геворг Манукян – боксер; Геворг Абазян – актор; Геворг Кочар – архітектор; Геворг Мирзаян – політолог; Геворг Данілян – вчений-фізик; Геворг Ерзнкаци – вірменський письменник, педагог, богослов; Геворг IV, Геворг VI – глави Вірменської апостольської церкви; Геворг Мхитарович – майстер спорту з карате.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: