Історія походження імені Георгій
Батьківщина імені – Стародавня Греція. Спочатку вимовлялося як «Георгіос». Перейшло в Римську імперію та її провінції. Незаперечну славу йому принесли християнські мученики, особливо Георгій Побідоносець. Згідно з переказами воїн виховувався в знатному, багатому сімействі, відрізнявся розумом і фізичною силою. Служачи при дворі імператора Діоклетіана, міг дочекатися високих почестей, але роздав майно бідним і став на захист гнаних християн. У покарання піддано жорстоким катуванням, але залишився неушкодженим і здійснив ряд чудес. Переслідувачі обезголовили мужнього юнака.
Апокрифічна легенда оповідає про перемогу страстотерпця над драконом-змієм. Згаданий сюжет повторюється в іконографії, літератури, живопису та завдяки йому культ святого настільки популярний на земній кулі.
Праведник вважається покровителем Грузії, перетворився на персонажа осетинського фольклору, і згадується в країнах ісламу як Джирджис або Гиргис. Він зображений на сучасному гербі нашої держави. Георгіївський хрест прикрашає прапор Великобританії і Мілана. З ім’ям пов’язано чимало топонімів.
За кордоном трансформувалося в різновиди: Джордж, Жорж, Хорхе, Георг, Йорг, Юрген, Горян, Їжаки, Йоже, Іржі. Жіночі аналоги Георгиана, Джорджиана, Жоржетта та інші в слов’янських землях не закріпилися.
На Русі ім’я стало затребуваним з 1030 р., коли князь Ярослав побудував храми і наказав урочисто вшановувати пам’ять великомученика навесні і восени. Угодник Божий, іменований також Юрієм і Єгорием шанувався як патрон воїнів і селян. Княжі спадкоємці нарекались Гергі, Гюрьги, Дюрги, Юра, а нащадки з простолюду – Єгорами. Поступово форми Юрій і Єгор виділилися в окремі імена.
Сьогодні ім’я зустрічається рідко: коштує приблизно на 47-50 позиції рейтингу.
У списку знаменитостей з вказаним ім’ям фігурують: візантійський дипломат і літописець Акрополит, державний діяч Потьомкін, історик Плеханов, поет Адамович, полководець Жуков, актори Жженов, Віцин, Юматов та інші.
Значення та характеристика імені Георгій
У перекладі це слово означає «землероб», «орач». У міфології Георгосом звався Зевс – божество грому і блискавок, властвующее над всесвіту і оберігаюче хліборобів. На Балканському півострові і тепер щорічно справляється Агіос Георгіос – свято пастухів і хліборобів.
У звучанні імені чується яскравість, динамізм, душевне тепло, безпека і деяка приглушеність, різкість. Всупереч значному кількості букв, сприймається коротким.
Зменшувальні звернення Жора, Гера, Гоша, Геша, Егоша, Гога, Гуня несуть як відтінки величі, могутності, хоробрості, мужності, простоти, так і складності, грубості, шорсткості, навіть ворожості. Не обов’язково наявність перерахованих якостей у носія імені, але можливо формування внутрішніх суперечностей.
Ймовірно, три типи: маскулінні властивості виявляться більш вираженими.
Його енергетика середня, позитивна, сприяє розкриттю потенціалу особистості.
В астрології йому відповідають Юпітер і сузір’я Стрільця; талісман – сапфір; кольори – блакитний, зелений, білий, синій; символ – орел; рослина – тополя; квітка – конвалія; стихія – вогонь.
Риси характеру імені Георгій
Жора – розумний, добрий і порядний чоловік. Однак, він честолюбний і схильний жити у вигаданому світі. Мрії відволікають його від реальності, одночасно допомагаючи зберігати спокій. Він м’який, але зарозумілий, не терпить зневаги, глузування. Образи забуває швидко і карає опонентів їдкою іронією, а не помстою.
Георгій – натура двоїста: різному веде себе серед чужих і в колі знайомих; в звичайних і екстремальних ситуаціях. Тому хтось обожнює його, а інші – недолюблюють.
Він здатний виступати в іпостасі жартівника, заводія або гордовитого мовчуна. Дорожить дружбою, відданий приятелям і вірно зберігає їх секрети, вміє підбадьорити в біді. Не відверто, не говорить про свої проблеми. Виявляє щедрість, великодушність, мужність. Його ображає брехня: цей доброзичливий співрозмовник конфліктує, викривши оточуючих в обмані.
Гера – боєць і трудівник на дорозі життя, йому доводиться мобілізувати волю, щоб самостійно подолати труднощі. Якщо мова йде про його інтересах, вдатися до хитрощів, інтриг, але аморального вчинку не допустить.
Зайняти місце в соціумі власникові імені нелегко: рішучість і самовпевненість відіграє лише негативну роль.
Досить емоційний, але до ранимим персонам його не зарахуєш. Не втрачає самовладання і діє правильно при будь-яких обставин.
Йому подобається увагу, але він скромний. В молодості його тягне до авантюрних пригод, іноді потрапляє в погану компанію. З віком стає розсудливим.
Сімейні та любовні стосунки Георгія
Розглянутий джентльмен романтичний і часто закохується, до весілля змінює низку подругу, але після одруження не зраджує дружині. У жінці шукає мудрість, ніжність, відповідь сталість. Створює сім’ю пізно з-за того, що ніяковіє в суспільстві симпатичних йому осіб, хоча дамам він приємний з першого погляду. Вихід з положення знаходять його друзі, запрошуючи кохану Жоржа в загальну ватагу, де чоловік розкріпачується і демонструє відмінні манери, весела вдача і шалене уяву.
Жора – прекрасний чоловік і сім’янин: не прагне до верховенства, щиро піклується про «другій половинці», формує атмосферу затишку і радості. Йому потрібна хороша господиня, адже даний індивід акуратний, гидливий, не виносить безладу. Не ухиляється від домашніх обов’язків. Гучних вечірок віддасть перевагу вечір з рідними. Хоче, щоб супутниця цінувала його по заслугах і хвалила.
Головна причина розлучення – адюльтер дружини, інші негаразди намагається залагодити без розриву взаємин. Толерантний до недосконалостей благовірної.
Дітей балує, намагається забезпечити їх різноманітними благами, включаючи блискучу освіту. Для підростаючого покоління Георгій – приклад і порадник.
В інтимній сфері пристрасний, невтомний і уважний. Для нього важливі тривалі попередні ласки, словесне спілкування, взаємна ініціатива партнерки. Відшукує коханок темпераментних, миттєво збурювальних і не бояться експериментів.
Гармонійна пара і щастя можливі у союзі з Вірою, Варварою, Галиною, Наталею, Світланою, Ніною.
Вибір професії, бізнес, кар’єра Георгія
Відповідальність і старанність – два стовпи, на яких тримається репутація імені власника. Тезка легендарного переможця – зразковий працівник. Він працьовитий, кропіткий, старанний, не відкладає справи на потім.
Його приваблюють галузі, які вимагають моторної реакції, логічного мислення, витримки. З Георгія вийде добросовісний лікар, військовий, вчений, водій, оператор машинного обладнання.
В журналістиці, туризмі, на терені моряка, рятувальника, дослідника – мандрівника, геолога, слідчого реалізує пристрасть до пригод.
Часом зовсім несподівано приймає рішення випробувати будні фермера, економіста, психолога або вчителя.
Творчі спеціальності вибирає рідше, процвітає як артист, художник, фотограф, письменник і критик.
По кар’єрних сходах просувається повільно, змінює посади і рід діяльності. Взаєморозуміння з колективом формується не відразу. Не домагається лідерства, але на посаді заступника начальника, відмінно управляє підлеглими, виробництвом, наближає організацію до процвітання.
У підприємництві Жори досягають неабиякого успіху. Але для тріумфу зосереджують всі свої зусилля на досягненні однієї мети. Майстерно планують, розробляють стратегію, але помиляються при проведенні переговорів, відчувають потребу в напарника, компенсуючу їх недолік.
Багатство отримують непросто, часто стикаються з фінансовими ускладненнями, звикаючи до економії, ощадливості, але скупості не схильні.
Здоров’я Георгія
Міцне здоров’я і турбота про нього вдало поєднуються у долі Георгія. Заняття спортом, гімнастка, раціональне харчування живо цікавлять його, даруючи відмінне самопочуття.
У старості страждає від хвороб серця, підшлункової залози та селезінки. Рекомендовано вживання риб’ячого жиру, ферментативних препаратів.
Жорі слід уникати шкідливих звичок, зокрема вживання спиртних напоїв, провокує у нього меланхолію і напади депресії. Психологічні рівновагу бажано підтримувати шляхом перегляду установок: відмови від зайвих амбіцій, прийняття дійсності.
Повноцінний відпочинок, перебування на природі сприяють боротьбі зі стресом. Значимо і розвиток вродженого почуття гумору, що дозволяє Георгію насолоджуватися оптимізмом.
Ім’я Георгій для дитини
Маленький Гоша зростає задиракою або сором’язливим малюком. Йому важко порозумітися з однолітками. Батьки повинні навчити його азів правильного діалогу, образу дій. Помірне заохочення доцільно поєднувати з прищепленням самоповаги, позбавленого нарцисизму. Хлопчику необхідні участь і чуйність матері і батька. Але і дисципліна, привчання до самостійності вносять внесок у його безхмарне майбутнє.
У школі Гера вчитися непогано, не засмучує старших родичів, відстоює молодших братів і сестер, не дивлячись на те, що дивиться на них зверхньо. Ім’я прийнятно для первістка і наступних дітей.
Є думка, що воно максимально придатне для народжених під знаками Рака і Ваг.
Його вигідно і милозвучно доповнять по батькові Андрійович, Валентинович, Олексійович, Володимирович, Петрович, Степанович, Романович, Костянтинович.
Іменини в православ’ї відзначаються близько 60 разів у році, найбільш значні випадають на 6 травня, 16 та 23 листопада, 9 грудня.
Іменини:
11 січня, 21 січня, 30 січня, 4 лютого, 10 лютого, 17 лютого, 24 лютого, 27 лютого, 6 березня, 17 березня, 18 березня, 23 березня, 24 березня, 5 квітня, 15 квітня, 17 квітня, 18 квітня , 20 квітня, 26 квітня, 2 травня, 6 травня, 10 травня, 26 травня, 29 травня, 8 червня, 18 червня, 19 червня, 27 червня, 4 липня, 9 липня, 10 липня, 16 липня, 23 липня, 2 серпня, 3 серпня, 13 серпня, 31 серпня, 6 вересня 8 вересня, 10 вересня, 2 жовтня, 11 жовтня, 14 жовтня, 15 жовтня, 29 жовтня, 10 листопада, 9 грудня, 16 грудня, 31 грудня
Зменшено-лагідний варіант
Жорік, Жоржик, Жорочька, Жорушка, Гошенька, Гошечка, Гошуля, Гошуня
Скорочений
Жора, Жорка, Жорыч, Гера, Герка, Гога, Гора, Гоша
За церковним
Георгій
Колір
- блакитний
Планета
- Юпітер
Стихія
- вогонь
Камінь-талісман
сапфір
Метал
залізо
Рослини
тополя, конвалія
Тотемна тварина
орел
Риси характеру
працьовитість, цілеспрямованість, идеалистичность
Число імені
6
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Святий Георгій-Змієборець, Георгій Кападокійський (християнський святий великомученик, найбільш шанований святий цього імені), Георгій Миколаїв (радянський вчений, академік АН СРСР (1979)), Георгій Брусилів ((1884-1914) дослідник Арктики), Георгій Віцин (актор театру і кіно), Георгій Гурджієв ((1877-1949) містик і духовний вчитель, мандрівник), Георгій Жуков (радянський воєначальник, Маршал Радянського Союзу (1943), міністр оборони СРСР (1955-1957))