Історія походження імені Гаврило
Ім’я має древнеарамейские коріння, складається з двох частин, які сучасною мовою можна перекласти: «сильний чоловік» і «бог». Тому його значення трактується: “оплот Бога”, “підтримує Бога”, “Бог – моя сила”. Вперше ім’я згадано в Біблії – так звати одного з архангелів, причому найбільш шанованих у християнстві нарівні з Михайлом, які є воєначальниками небесних ангельських сил. Саме архангел Гавриїл передрік народження Іоанна Хрестителя, а потім з’явився Діві Марії, щоб розповісти їй про народження Ісуса. В честь цього Божественного передвістя відзначається свято Благовіщення.
На Русі, відразу після прийняття християнства, ім’ям Гавриїл нарекались тільки представники духовенства та діти з правлячих князівських родин, наприклад в 12 столітті – онук Володимира Мономаха. В ісламському світі ім’я відоме як Джабраїл, європейських країнах – Габріель.
Значення та характеристика імені Гаврило
Ім’я володіє достатньою енергією, стабільністю, твердістю, але в молодшому віці Гавриїл здатний справляти враження замкнутого дитини. Маленький Гавриїл має чутливу нервову систему: його дуже легко образити або засмутити. Це можна виправити, якщо після складних ситуацій розмовляти з ним по душам, а в моменти повсякденного життя вносити більше веселощів. Переконавши Гавриїла ставитися з гумором до навколишньої дійсності, батьки сильно полегшать йому шлях до успіху.
Легко дається шкільна програма, вивчення іноземних мов; тяжіє до читання книг і відвідування додаткових занять. Батьки уникнуть багатьох проблем, властивих підлітковому віку: перш ніж щось зробити, Гаврило добре подумає, не піддаватися сторонньому впливу. Здатність всі аналізувати самостійно і розвинена інтуїція залишаться з ним на протязі життя. Справжні близькі друзі по достоїнству оцінять його гостинність, щире бажання допомогти не тільки радою, але і справою.
Гавриїл рідко хворіє, але це безпосередньо залежить від занять фізичною активністю. Великих спортивних успіхів не доб’ється, йому ближче інтелектуальна діяльність. Його прагнення і самовіддача улюбленій справі іноді змушують забути про правильне харчування: особливу увагу треба приділяти органів ШКТ.
Завзятість і високі амбіції в сукупності з комунікабельністю і ораторськими здібностями роблять з нього прекрасного керівника, фахівця соціальної сфери. Вміння володіти собою, не показувати співрозмовнику особистий емоційний фон ведуть його вгору по кар’єрних сходах. Але прагнення досягти успіху в житті викликано не тільки бажанням фінансового благополуччя, але і деяким перфекціонізмом – щирим переконанням робити свою роботу якнайкраще.
Деяка владність, деспотичність проявляється в сімейному житті. Якщо в дружини вибирається тиха, поступлива дівчина, то спільне життя буде настільки спокійним і безтурботним, що вдасться уникнути навіть розмов на підвищених тонах. У відповідь Гавриїл виявляє себе чудовим чоловіком, практично домосідом. Як батько він для всіх своїх дітей (їх, як правило, кілька) знаходить стільки часу, скільки необхідно. Він ніколи не ухиляється від занять з ними, терпляче поділяє їх захоплення і діти відповідають йому взаємною любов’ю.
Іменини:
28 січня, 6 лютого, 8 лютого, 14 лютого, 27 лютого, 24 березня, 30 березня, 8 квітня, 22 квітня, 3 травня, 5 травня, 26 травня, 14 червня, 18 червня, 5 липня, 25 липня, 26 липня 3 вересня, 4 вересня, 12 вересня, 19 вересня, 23 вересня, 26 вересня, 29 вересня, 2 жовтня, 18 жовтня, 19 жовтня, 31 жовтня, 12 листопада, 18 листопада, 19 листопада, 27 листопада, 10 грудня, 16 грудня
Зменшено-лагідний варіант
Гаврюша, Гаврюшенька, Гаврилка, Гаврюня, Гаврик, Ганя, Ганюша, Ганечка
Скорочений
Ганя, Габюош, Габорка, Гаврик, Гавря, Гаша, Гавро, Гаврош, Гэйб, Геббі, Габі, Габо, Габрі, Гайя, Гані
За церковним
Гаврило
Колір
- помаранчевий
Планета
- Плутон
Стихія
- вода
Камінь-талісман
нефрит, янтар
Метал
мідь
Рослини
ірис, незабудка
Тотемна тварина
лань, голуб
Риси характеру
активність, наполегливість, товариськість
Число імені
5
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Гавриїл (Гаврило) Державін ((1743-1816) російський державний діяч, поет і драматург. Пам’ять про нього збереглася в назвах площ, вулиць, стелах, пам’ятники по всій Росії. Також в честь нього на Меркурії було названо кратер.), Архієпископ Гавриїл ((нар.1940) в миру – Юрій Стеблюченко; єпископ РПЦ на спокої. Має як церковні, так і світські нагороди.), Гавриїл Гордєєв, також «Гавр» ((нар.1982) російський шоумен, резидент «Comedy Club»), Гавриїл Білостоцькі або Гавриїл Заблудовський ((1684-1690) справжнє ім’я – Гавриїл Говдель; православний святий, мученик), Гавриїл Попов ((нар.1936) радянський економіст, видатний політичний діяч заходу СРСР, став першим мером Москви. Написав понад 100 наукових і публіцистичних праць.), Гавриїл Басманов ((1920-1945) Герой Великої Вітчизняної війни, був радистом), Гавриїл Гагарін ((1745-1808/1807) російський князь, державний службовець, дійсний таємний радник, видатний діяч масонського руху, письменник)