Джонатан – значення і походження імені

Історія походження імені Джонатан

Ім’я Джонатан користується широкою популярністю в англомовних країнах, лідер — Великобританія. Хоча коріння у нього давньоєврейські. У Біблії згадуються кілька героїв на ім’я Джонатан. В оригіналі використовується застаріла форма — Іонафан. Якщо перевести, то ім’я звучить як «Дар Божий». Крім звичного написання (Jonathan), є й інші: Jehonathan, Yonatan, Yehonatan.

Аналоги широко поширені і в європейських країнах. Французький варіант — Жонатан, угорська / польська / німецька — Йонатан. В Іспанії Джонатана будуть називати Хонатан. Як вже говорилося вище, ім’я Джонатан зустрічається в католицьких і православних писаннях.

Значення та характеристика імені Джонатан

Чоловіки, які носять ім’я Джонатан, володіють неймовірними особистими якостями, які дозволяють пристосовуватися до будь-яких життєвих ситуацій. Один з головних кредо — досягнення поставленої мети та особистого успіху, причому для володарі цього імені не цураються використовувати заборонені прийоми. На шляху до слави і грошей їх ніщо не зупинить. Джонатан завжди знає, якого шляху дотримуватися, щоб виконати мету, при цьому зазвичай він спритно обходить різні перешкоди і пастки. Він ніколи не сумнівається у власному успіху, тому і приходить до нього.

Будучи ще зовсім хлопчиком, Джонатан знаходить своє покликання і робить все, щоб слідувати йому. Цілеспрямованість змушує його відноситися до дурним людям з великою часткою презирства. Часто це стає причиною конфліктів і безпричинних сварок. Однак, не можна одностайно заявити, що спілкуватися з Джонатаном не варто. Разом з собою він може привести до успіху і послідовників, адже це свого роду машина по досягненню мети.

Незважаючи на перераховані вище якості, володарі імені чутливі, емоційні люди, здатні зрозуміти чужі проблеми і прийняти їх на себе, розділивши біль. Але тільки всередині, внутрішні переживання зазвичай приховані дуже глибоко. При необхідності Джонатан демонструє свої почуття, особливо вражає демонстрація мужності, якого у нього через край.

У побутовій обстановці Джон відрізняється добротою і щедрістю, він із задоволенням поділиться накопиченими знаннями, яких у нього в надлишку із-за природної допитливості. Це ж стосується і грошей — у разі необхідності володар імені може поділитися накопиченнями без будь-яких роздумів. Особливо помітна щедрість в сім’ї. Дівчата, які виходять заміж за Джонатана, можуть бути впевнені, що від злиднів вони не помруть. Тому що родина — одна з головних цінностей. Але зрада призведе до дикої люті й злості. При всій своїй категоричності Джонатан буде прекрасним сім’янином.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Джонні

Скорочений

Джо, Джон, Йон, Натан, Йо, Йойо

За церковним

Іоан

Колір

  • зелений

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин, топаз

Метал

платина

Рослини

шафран, гриби, блекота, виноград, латаття, троянда

Тотемна тварина

чайка, альбатрос, дельфін

Риси характеру

щедрість, доброта, цілеспрямованість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Джонатан Свіфт – англо-ірландський письменник; Джонатан Коу – англійський письменник; Джонатан Садовски – американський актор; Джонатан Маррей – британський професійний тенісист; Джонатан Каплан – американський кінорежисер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: