Добриня – значення і походження імені

Історія походження імені Добриня

Ім’я Добриня – слов’янське. Слов’яни називали дітей іменами, у яких закладалися бажані риси їх майбутнього характеру. Для хлопчиків ім’я обиралося особливо скрупульозно, так як вони вважалися продовжувачами роду і захисниками рідної Землі.

Ім’я Добриня – похідне. Воно утворилося шляхом відсікання з двухосновного імені (Добромил, Добролюб) другий частини та додатки до першої частини добрий суфікса ин і закінчення я. У старослов’янських рукописах зустрічається ім’я Добриня Довгою. Довгої не є прізвищем – це частина складеного імені. Згодом від складеного імені вживаної стала тільки перша його частина – Добриня.

Після прийняття християнства на Русі до початку 14 століття слов’янське ім’я Добриня вживалося дуже часто. Потім слов’яни називалися найчастіше християнськими іменами.

Значення імені Добриня трактується по-різному: добрий молодець; добрий; добродушний; завзятий.

У 21 столітті хлопчиків нечасто називають Добрынями. На одне великий місто Росії припадає всього кілька людей, які носять це гарне ім’я. Зате є величезна кількість прізвищ Добринін (а). Діти Добрині по батькові – Добриничі.

Значення та характеристика імені Добриня

Добриня – чоловік енергійний і рішучий. Ідеї, задуми, плани в ньому не тільки б’ють ключем, але і майже завжди впевнено втілюються в життя. Друзі, родичі і улюблені жінки говорять про Добрині: “Надійний. За ним, як за кам’яною стіною”.

Метушливість, відчай, нервозність, розгубленість – не для Добрині. Він мало говорить, але багато робить. При ураженні або помилковості дій Добриня не опускає рук, а починає все з нуля.

Вчинки Добрині чотки і обмірковані. На жаль не завжди безкорисливі. Марнославство, амбіційність, самолюбство заважають йому досягти бажаного результату порядною і спокійним способом. У цьому – головний недолік Добрині.

У сімейному житті Добриня – надійний тил для рідних. Його не можна назвати вірним чоловіком Але любовні стосунки на стороні він ретельно маскує, так що його дружина живе в райдужному невіданні і щаслива з Добринею.

Іменини:

10 лютого, 8 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Бриня, Добринка, Добринчик, Добринюшко, Добриша, Добруха, Добруша, Добрушко

Скорочений

Добря

За церковним

Антоній

Колір

  • білий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

білий агат

Метал

алюміній

Рослини

береза, ромашка

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

активність, захопленість, непостійність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Добриня – новгородський посадник – XII століття, Добринка – київський боярин – XII століття, Добриня Довгий – суздальський боярин – XII століття

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: