Донат – значення і походження імені

Історія походження імені Донат

Батьківщиною імені Донат вважається Древній Рим. Ім’я походить від слова «donatus», яке в перекладі з латинського означає «подарований», «подарунок», «дар». Від слова «donatus», у свою чергу, утворилося причастя «donatianus», що мало значення «належить Донату». Обидва ці слова були римськими родовими іменами, від яких і відбулося два варіанти окремого імені — Донат і Донатос. На територіях інших держав ім’я поширювалося разом із християнською вірою.

Ім’я користувалося популярністю, серед первомучеников було багато Донатов. З притчі про Донаті Эврийском можна дізнатися про чудеса, які чинив цей знаменитий єпископ, переможець дракона. Жителі міста Эврия страждали від того, що в найближчому озері вода стала непридатною для пиття. Єпископ Донат разом з віруючими вирушив до озера, з вод якого їм назустріч піднявся величезний змій. Єпископ побив дракона батогом, осіняючи його хресним знаменням. Дракон помер, а води озера очистилися.

Значення та характеристика імені Донат

Донат розташовує до себе з першого погляду справляє враження позитивної людини. У нього респектабельний зовнішній вигляд, він завжди спокійний і незворушний. Насправді Донат вміє тримати себе в руках, не показуючи, що діється в глибинах його душі.

Маленький Донат переконаний, що він все знає і все вміє, тому часто вступає в конфлікт з однолітками та батьками. Після чергової сутички він шукає розради і розуміння у кішок, собак, пташок, яких він любить усією душею. Тварини відповідають йому безмежною відданістю і вірністю.

До шкільних предметів він ставиться вибірково, вивчати улюблені предмети готовий годинами, читаючи багато додаткового матеріалу. З раннього дитинства проявляє себе як інженер і конструктор. Донат може самостійно розібрати і зібрати велосипед, дельтаплан, комп’ютер, будь-яку складну іграшку. Він захоплюється колекціонуванням, любить читати фантастику, з рухливих ігор воліє футбол, баскетбол. До старших класів Донат являє собою цілком сформовану особистість. Він не любить привертати до себе увагу, спостерігає за життям з боку, має власні принципи і дотримується їх. Він нетерпимий до людей, які не поділяють його точку зору, в глибині душі зневажає їх.

Донату слід вибирати професію винахідника, конструктора, спортсмена, стоматолога або математика. Його більше приваблює робота з машинами, ніж з людьми. Йому подобається розбирати-збирати мотори, лагодити електроприлади. Доната не можна назвати кар’єристом, його більше приваблює середня ланка, яка знаходиться між виконавцями і керівниками. З нього вийде хороший адміністратор, контролер, табельник.

Донат довго, ретельно вибирає супутницю життя, йому потрібна спокійна жінка, гарна господиня. Він доглядає за своєю обраницею за всіма правилами, іноді їй доводиться самій делікатно натякнути йому про бажаною весіллі. Жінка не помилиться — їй дістанеться справжній подарунок, вірний чоловік, люблячий батько, відмінний сім’янин.

Іменини:

25 січня, 30 квітня, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Даник, Донатик, Донатушка

Скорочений

Дон, Нат

За церковним

Донат

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

кровавик

Метал

свинець

Рослини

очерет, кипарис

Тотемна тварина

борсук

Риси характеру

принциповість, вибірковість, спокій

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Донат Эврийский, єпископ, переможець дракона; Донат Никомидийский, християнський мученик, отрок; Донатас Баніоніс, актор театру і кіно, народний артист СРСР, режисер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: