Джон – значення і походження імені

Історія походження імені Джон

Ім’я Джон надзвичайно популярно в багатьох європейських мовах. Воно має семітські корені і походить від староєврейського “Йоханаан”, що можна перевести як “Бог (Яхве) милостивий”. Таким чином, воно відноситься до теофорическим іменами, містить у собі пряме згадка бога.

В сучасний англійський ім’я Джон прийшло з латини, куди, в свою чергу, потрапило із грецької. Эленизированные євреї використовували форму Iōannēs, яка поширилася по всьому світу, значно змінившись. У Римській імперії існувала форма Йоганнес, яку населення підвладних римлян територій поступово змінило у відповідності зі своїми діалектами, видаливши суфікси -us і -es з цього імені.

Це стародавнє ім’я залишило свій слід в більшості сучасних мов, наприклад, в ірландському воно звучить як “Шон”, в слов’янських країнах ім’я набуло форму “Іван”, а в іспанській мові трансформувалося в “Хуан”.

Це ім’я носили дві центральні для всіх християнських конфесій фігури – Іоанн Хреститель, апостол Іоанн.

Значення та характеристика імені Джон

Для Джона дуже важливо контролювати ситуацію, але він не любить нести відповідальність за свої вчинки, тому воліє бути сірим кардиналом в тіні яскравого лідера. Скромність, стриманість і коректність добре приховують пристрасті, які вирують у його серце. Джон часто починає кар’єру в якості помічника впливової особи, але інколи переростає свого покровителя. Однак, навіть зробивши блискучу кар’єру, він уміє бути вдячний тим, хто допоміг йому в самому початку.

Джон не ображається на критику, хоча завжди намагається знати, що про нього думають у суспільстві. Він запам’ятовує почуте і аналізує, намагається знайти причини невдоволення собою. Він прислухається до критики швидше з метою отримати об’єктивне уявлення про ситуації, ніж для того, щоб виявити недоброзичливців.

До ворогів і суперників Джон ставиться філософськи, як до фігур на шаховій дошці. Сильний противник викликає у нього повагу, він може щиро захоплюватися майстерним ходом суперника. Працювати з Джоном приємно, він вміє працювати в команді, не гарячиться по дурницях, може влучним жартом розрядити напружену обстановку. Дещо псує враження невміння визнавати помилки і бажання перекласти відповідальність на інших.

В юності Джона складно назвати однолюбом, він легко захоплюється і часто буває нерозбірливий в зв’язках. Проте з віком більшість з Джонів стають серйознішими, тому шлюб з остепенившимся Джоном може виявитися стабільним, особливо якщо партнерка буде поблажлива до його бурхливого минулого.

У Джона гарне уяву, він любить і розуміє мистецтво, непогано розбирається в літературі і часто захоплюється історією. Він цікавий співрозмовник, хоча більшість чоловіків з таким ім’ям воліють розпитувати, а не говорити самі.

Займаючись спортом, Джон часто досягає серйозних результатів, його не лякають виснажливі тренування та не вимотують програші. До торжеств він ставиться як до заслуженої нагороди, а будь-який провал вважає ще одним важливим уроком на шляху до перемоги.

Джон працьовитий, але іноді любить розслабитися, дати собі відпочинок і трохи побайдикувати.

Іменини:

3 лютого, 4 лютого, 12 лютого, 7 березня, 10 березня, 16 березня, 13 квітня, 20 квітня, 4 травня, 5 травня, 11 травня, 22 травня, 28 травня, 1 червня, 16 червня, 21 червня, 28 червня , 4 липня, 19 липня, 22 липня, 26 липня 8 серпня, 22 серпня, 20 вересня, 1 жовтня, 21 жовтня, 30 жовтня, 15 листопада, 5 грудня, 9 грудня, 27 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Джоник, Джонушка, Жоша, Жошка

Скорочений

Джо, Жан, Джонні

За церковним

Джон

Колір

  • фіолетовий
  • зелений

Планета

  • Марс
  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

халцедон

Метал

залізо, олово

Рослини

водна лілія, троянда, бамбук

Тотемна тварина

олень, кобра

Риси характеру

скритність, інтуїція, мінливість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Джон Малкович – знаменитий кіноактор; Джон Фицджералд Кеннеді, Джон Адамс, Джон Квінсі Адамс – американські президенти; Джон Бардін – творець транзистора, лауреат Нобелівської премії; Джон Гленн – американський космонавт; Джон Голсуорсі – письменник, лауреат Нобелівської премії; Джон Дальтон – англійський вчений, фізик; Джон Кітс – поет романтичної школи; Джон Леннон – лідер групи “Beatles”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: