Діас – значення і походження імені

Історія походження імені Діас

Ім’я Діас має два варіанти походження і тлумачення. Перша версія зводить його до арабського Дія (ضياء) – «блиск», «сяйво».

Друга версія – до іспанського Diaz – «божественний». Цілком ймовірно, що араби запозичили ім’я Діас у іспанців під час своїх завойовницьких походів.

Родріго Дииас де Вівар – національний герой Іспанії, більш відомий як Ель Сід Кампеодор. Він був справжнім лицарем того часу, який присвятив своє життя боротьбі з маврами. Перед черговою битвою Сід був поранений отруєною стрілою і помер. Його дружина донья Хімена облачила мертвого в обладунки і посадила на коня, щоб бойовий дух армії не впав. Життя і подвигів Сіда присвячені народні оповіді та пісні, а також героїчна поема «Пісня про мій Сиде», трагедія Корнеля «Сід», романси Роберта Сауті «Хроніка про Сіде», опера Массне.

Ім’я Діас широко поширене в Іспанії, Португалії, Латинської Америці, на Кубі та в інших країнах, де проживає испаноговорящее населення. Так само часто зустрічається і прізвище Діас. У Україні ім’я Діас давалося в післявоєнний період за прізвищем Хосе Діаса – лідера антифашистського опору і іспанського народного руху.

Значення та характеристика імені Діас

У дитинстві Діас – веселий і впертий шибеник. Він постійно кудись біжить, щось розглядає, вивчає, засушивает, консервує, кришить. Діас любить живу природу, він замальовує жуків і метеликів, намагається їх ідентифікувати по книгах. Хлопчик обожнює подорожувати, поїздки вселяють у нього почуття захоплення, дарують нові враження. Діас добре вчиться в школі, але його не можна ображати і висміювати, інакше він затаїть образу надовго. Також важко змусити Діаса зробити щось проти його волі, він упертий і завжди готовий стояти на своєму до останнього.

Діас постійно розширює свої пізнання про світ, багато читає. Немає такої області, на яку б не сягали його інтереси. Діас не обмежує себе точними або гуманітарними науками, він цілісна особистість, якій цікаво все. Він чудово розбирається в нових віяннях науки і мистецтва, володіє кількома іноземними мовами. Цей чоловік може стати мистецтвознавцем, художником, дизайнером, істориком, лінгвістом, педагогом, журналістом та блогером.

З ранніх років Діас – патріот свого краю. Він любить героїчні легенди і хроніки, захоплюється історією. Загострене почуття справедливості і бажання допомагати ближнім часто штовхає Діаса зайнятися волонтерською та громадською роботою. Він готовий годувати бездомних, боротися за права жертв домашнього насильства, лікувати тварин. У Діаса добре серце, він уважний і акуратний. Цей чоловік може стати військовим, поліцейським або політиком. Головне, щоб сфера його діяльності задовольняла внутрішню потребу бути корисним для суспільства.

Діас любить своїх батьків і цінує сімейні узи. У нього багато прихильниць, але Діас часто чекає ту єдину, яку з гордістю назве своєю дружиною. Він вибирає скромну, добру, розумну дівчину, яка розділить його різноманітні захоплення. Дуже важливо для Діаса, щоб майбутня дружина сподобалася його батькам, він також шукає порозуміння з тещею і тестем. Діас турботливий батько та вірний чоловік. Він відмінний господар, який любить свій будинок, намагається зробити його як можна більш затишним.

Іменини:

12 лютого, 2 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Диасик, Диасонька

Скорочений

Ді, Дісик

За церковним

Діас

Колір

  • синій
  • помаранчевий
  • ліловий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гранат, опал, ракушняк

Метал

золото

Рослини

овес

Тотемна тварина

зимородок

Риси характеру

інтелектуальність, доброта, уважність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алекс Родріго Діас да Коста – футболіст, Луїс Густаво Діас – футболіст; Беніто Діас Іраола – тренер, футболіст; Хуніор Енріке Діас Кемпбелл – футболіст; Марсело Альфонсо Діас Роха – футболіст; Родріго Дииас де Вівар – іспанський народний герой; Маркос Сезар де Кастро Діас – футболіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: