Історія походження імені Добриня
Ім’я Добриня – слов’янське. Слов’яни називали дітей іменами, у яких закладалися бажані риси їх майбутнього характеру. Для хлопчиків ім’я обиралося особливо скрупульозно, так як вони вважалися продовжувачами роду і захисниками рідної Землі.
Ім’я Добриня – похідне. Воно утворилося шляхом відсікання з двухосновного імені (Добромил, Добролюб) другий частини та додатки до першої частини добрий суфікса ин і закінчення я. У старослов’янських рукописах зустрічається ім’я Добриня Довгою. Довгої не є прізвищем – це частина складеного імені. Згодом від складеного імені вживаної стала тільки перша його частина – Добриня.
Після прийняття християнства на Русі до початку 14 століття слов’янське ім’я Добриня вживалося дуже часто. Потім слов’яни називалися найчастіше християнськими іменами.
Значення імені Добриня трактується по-різному: добрий молодець; добрий; добродушний; завзятий.
У 21 столітті хлопчиків нечасто називають Добрынями. На одне великий місто Росії припадає всього кілька людей, які носять це гарне ім’я. Зате є величезна кількість прізвищ Добринін (а). Діти Добрині по батькові – Добриничі.
Значення та характеристика імені Добриня
Добриня – чоловік енергійний і рішучий. Ідеї, задуми, плани в ньому не тільки б’ють ключем, але і майже завжди впевнено втілюються в життя. Друзі, родичі і улюблені жінки говорять про Добрині: “Надійний. За ним, як за кам’яною стіною”.
Метушливість, відчай, нервозність, розгубленість – не для Добрині. Він мало говорить, але багато робить. При ураженні або помилковості дій Добриня не опускає рук, а починає все з нуля.
Вчинки Добрині чотки і обмірковані. На жаль не завжди безкорисливі. Марнославство, амбіційність, самолюбство заважають йому досягти бажаного результату порядною і спокійним способом. У цьому – головний недолік Добрині.
У сімейному житті Добриня – надійний тил для рідних. Його не можна назвати вірним чоловіком Але любовні стосунки на стороні він ретельно маскує, так що його дружина живе в райдужному невіданні і щаслива з Добринею.
Іменини:
10 лютого, 8 жовтня
Зменшено-лагідний варіант
Бриня, Добринка, Добринчик, Добринюшко, Добриша, Добруха, Добруша, Добрушко
Скорочений
Добря
За церковним
Антоній
Колір
- білий
Планета
- Юпітер
Стихія
- повітря
Камінь-талісман
білий агат
Метал
алюміній
Рослини
береза, ромашка
Тотемна тварина
кінь
Риси характеру
активність, захопленість, непостійність
Число імені
8
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Добриня – новгородський посадник – XII століття, Добринка – київський боярин – XII століття, Добриня Довгий – суздальський боярин – XII століття