Давид – значення і походження імені

Історія походження імені Давид

Ім’я «Давид» перекладається з давньоєврейської як «улюблений». В деяких джерелах зустрічається значення «улюблений» або «улюбленець».

Відомий цар Ізраїлю під таким ім’ям, хоча про достовірність його історичної особистості постійно ведуться дискусії. Вважається, що другий цар ізраїльської династії з Вифлеєму – сама легендарна біблійна особу, яку визнають, як мінімум, три великі релігії (християнство, іудаїзм, іслам). Місцевістю походження прийнято вважати мусульманські країни, в яких ім’я цієї людини вимовляється як «Дауд».

Легенда про перемогу в бою беззбройного юнака Давида над величезним Голіафом досі надихає творців, а нові археологічні знахідки піднімають завісу над внеском царя Ізраїлю в процвітання держави.

В Україні було прийнято вимовляти і записувати ім’я в документах як «Давид», вважається, що популярне прізвище «Давидов» утворена від нього.

Цікаво, що історично ім’я «Давид» стало хрестильної парою до імені «Гліб», оскільки останнє довго вважався язичницьким. Це правило поширювалося на осіб князівського роду Рюриковичів.

Це ім’я у видозміненому стані є розповсюдженим по всьому світу (Девід, Давідо, Таавети тощо).

Значення та характеристика імені Давид

Носіїв цього імені відрізняє характерна урівноваженість і незворушність, вони рідко сумніваються у своїх вчинках або діях. Самовпевненість легко перетікає в егоїзм, що робить характер такого чоловіка відмітним. Як у інших, у нього є свої недоліки і незаперечні достоїнства.

Товариськість, відкритість, дружелюбність не заважають Чоловікові з ім’ям Давид бути впертим і рішучим. Його складно назвати м’яким і намагатися керувати, намітивши мета, Давид наполегливо прагне до її самостійного досягнення.

Володарів імені легко дізнатися по частці егоїзму, який, втім, його прикрашає. Він ласий на похвалу і лестощі, відчуває потребу бути оціненим. Давид не злий, не таїть образи і точно не жадібний. Він здатний пробачити, проявивши рідкісну великодушність, втім, після зради припинить найменші контакти. Запальність і образливість можуть заважати йому протягом життя, але він відхідливий.

Такий чоловік – новатор, він шукає новизну, намагається осягнути особливі відчуття, почуття, нюанси і відтінки. При цьому складно сказати, що він витрачає себе на дрібниці і дурниці, у них не втрачається широта його натури.

Чоловік, названий Давидом, впевнений в собі, йому властива прагматичність. Така людина може проявити співчуття, тримати слово і виділяється даром переконання.

Фізично сильні, витривалі Давиды люблять пізнавати світ, подорожувати, намагаючись навіть у поїздках проявляти лідерські якості. Все життя носій імені намагається самовдосконалюватися, причому це йому вдається максимально. Він володіє хорошим почуттям гумору і цінує цю рису в оточуючих.

Риси характеру імені Давид

Будучи амбітним і цілеспрямованою особистістю, Давид володіє сильною волею. Сукупність таких якостей бійця дозволяє йому досягати будь-яких запланованих висот. При цьому він не чекає милості і подарунків від долі, а намагається самостійно просуватися до піку своїх можливостей і ресурсів. Його авторитет є незаперечним, оскільки він звик тримати обіцянку і не кидає слів даремно на вітер. Любов до ризику і гарячим відчуттями додають гостроти в його налагоджену практичність.

Сезонність імені накладає відбиток на характер власника.

  • «Зимові» представники відрізняються рішучістю, талантом, деякою самовпевненістю і наполегливістю. Для них не існує суворих заборон і перешкод, будь-яка перешкода ними розглядається як виклик їх вміння і силу духу. Вони схильні до екстравагантності, при цьому вміють не скотитися в вульгарну пародію.
  • «Весняні» чоловіки з цим ім’ям ексцентричні творці, гарячі і пристрасні. Вони схильні порушувати заборони, живучи як хочеться, а не як треба згідно з моральними законами. Іноді у нього трапляються невдачі, але такі чоловіки не схильні робити уроки, продовжуючи ходити по тим же граблях.
  • «Літні» Давиды різнопланово обдаровані, вони націлені на саморозвиток, прояв артистичних нахилів. Їх життя прикрашена яскравими фарбами проявів емоцій та почуттів. Давид оточений людьми, яких приваблює його відкритість, товариськість і романтизм. Він завжди готовий до подвигу і пригод.
  • «Осінні» представники твердо стоять на ногах практики, які цінують вчинки і справи. Вони чесні і надійні, не вірять пустодзвонів, рассыпающим брехливі обіцянки. Таких чоловіків цінують в колективі, вдома вони безперечні лідери.

Сімейні та любовні стосунки Давида

Давид не ображений жіночою увагою, тому він прискіпливий у виборі коханої. Велике значення надається їм зовнішньому вигляду, високо Давид оцінює елегантність і доглянутість. Представник цього імені при всій уважності і ввічливості не забуде повідомити своїй дамі, що вона йому набридла, якщо та дійсно набридне. Жінок же тягне до носіїв цього імені внутрішній стрижень, в поєднанні з щедрістю створює гримучий коктейль мужності. Його темперамент і сексуальність притягують партнерок.

Давид моногамії, але до того, як він зустріне справжнє почуття, він буде купатися в численних любовних зв’язках. Закохавшись, він одружується і перестане цінувати стосунки на стороні. Жінці, якій хочеться мати відносини з Давидом, варто пам’ятати, що йому важливий процес «полювання», завоювання, легкої здобичі він не цінує.

Перший шлюб буває невдалим і швидко руйнується, оскільки чоловік не готовий до сімейного вогнища. Вдасться створити щасливий шлюб тільки після пересичення чоловічий свободою.

У жінок Давид цінує силу і самодостатність, чіпкий розум. Будучи красивою дівчиною, вона повинна стати і хорошим співрозмовником, надійним другом.

Такі чоловіки – блискучі сім’янини, ставлять сім’ю у главу кута. Він зробить все для достатку і забезпеченого побуту. При цьому дружині Давида доведеться миритися з його непростим характером і спалахами ревнощів.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Давида

Рутина і монотонність протипоказані Давиду. Такий чоловік особистість дії, розумний стратег.

Давидам рекомендовані військові спеціальності, де вони можуть застосувати свої тактичні здібності. В дипломатичній сфері його здатності принесуть успіх. Мрії про подорожі і дух мандрів може зробити Давида альпіністом, геологом. Сила і витривалість, тяга до спорту дають можливість проявити себе у спортивній кар’єрі. При цьому важливо пам’ятати, що командні варіанти не кращий вибір, таким чоловікам краще вдаються особисті досягнення.

Активність такого чоловіка мінлива, він шукає себе в різних сферах, поки не знайде своє покликання. Добре складається кар’єра музиканта, актора, архітектора і робота в інших творчих сферах.

Носія цього імені вдасться зробити кар’єру в бізнесі. Його ділові задатки дозволяють Давиду непогано заробляти. Бізнес буде успішним, якщо чоловік «горить» своєю справою, а його аналітичні здібності, розум і розважливість – кращі компаньйони в хватці ділової людини.

Здоров’я Давида

Фізичний стан носія імені відмінне. Однак, постійне життя в стані стресу може завдати шкоди функціонуванню нервової системи.

Давид схильний до повноти і навіть ожиріння, тому важливо контролювати свою харчову поведінку. Надмірності в їжі не підуть йому на користь. Також відносин з їжею існує ризик харчових частих отруєнь, можливі захворювання печінки і підшлункової.

Також варто бути пильними з серцево-судинною системою, берегти серцевий м’яз і очі, намагатися уникати перевтоми.

Ім’я Давид для дитини

Маленьким хлопчиком Давид проявляє чуйність, він добрий і відкритий спілкування. Він комунікабельний, здатний здружитися з оточуючими. Батькам проблем не створює, будучи добросовісним старанним учнем і доброзичливим однокласником.

Давид схильний до активності, він грає в рухливі ігри, любить спорт, посидючість не його козир.

Давид зростає у світі емоцій, вони важливі для його розвитку. Великий вплив на нього має мама, це зберігається протягом усього життя, вона залишається кращим та вірним другом, хоча і батько зберігає на нього пристойну дозу уваги.

Ця дитина має не по-дитячому грунтовне серйозне думку і не боїться її відстоювати. Давид завжди прийде на допомогу слабким, це гідний герой, що бореться за свою честь.

У підлітковому віці дитина проявляє більше урівноваженості і контролю своїх почуттів і проявів емоцій. Іноді йому заважає егоїзм, який сам він не визнає, бачачи себе впевненим і самостійним хлопцем. Втім, цей мінус компенсується його добротою і чуйністю. Давид-підліток відомий чесністю і справедливістю, в пору юнацького максималізму це загрожує розривом контакту з тими, хто не відповідає його очікуванням.

Оточуючим варто бути обережніше з критикою, Давид не переносить втрату авторитету. При цьому цей хлопець добрий і великодушний.

Іменини:

5 січня, 10 січня, 27 січня, 8 лютого, 14 лютого, 1 березня, 5 березня, 18 березня, 25 квітня, 15 травня, 20 травня, 31 травня, 4 червня, 5 червня, 14 червня, 26 червня, 8 липня , 9 липня 15 липня, 6 серпня, 18 вересня, 19 вересня, 2 жовтня, 7 жовтня, 15 жовтня, 31 жовтня, 14 листопада, 16 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Давидик, Давидушка, Давидка, Доденька, Додечка

Скорочений

Дава, Тисни, Додя, Додік

За церковним

Давид

Колір

  • коричневий

Планета

  • Меркурій
  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист, рубін

Метал

залізо

Рослини

лавр, мак

Тотемна тварина

тур

Риси характеру

завзятість, прагматичність, марнославство

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Давид Анахт Непереможний — античний філософ, представник Олександрійської школи; Давид Вілья — нападник футбольного клубу «Барселона», рекордсмен збірної Іспанії за кількістю забитих м’ячів; Давид Тухманов — російський композитор, народний артист Російської Федерації; Давид Стовбун — радянський стратонавт, нейрофізіолог, кандидат медичних наук, військовий лікар 2-го рангу; Давид Кеосаян — російський актор кіно, сценарист і продюсер вірменського походження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: