Дарій – значення і походження імені

Історія походження імені Дарій

Чоловіче ім’я Дарій і його жіночий аналог Дарія прийшли в сучасні мови з перської. Архаїчний древнеперсидскьке варіант звучав як «Дараяваус», що можна перевести як «володіє благом (добром)». Де «дару» перекладається як «той, хто володіє», а «вауш©» — «добрий». Можливо, спочатку ім’я було ще довше і перекладалося як «володіє благою думкою».

З Персії це ім’я потрапило в давньогрецьку мову, втративши частину складів і перетворившись в «Дарейос». У греків ім’я запозичили римляни і воно трансформувалося в звучне «Дареус».

Це ім’я носили кілька знаменитих перських царів, починаючи з Дарія Першого, який увійшов в історію як реформатор і і видатний державний діяч.

Називаючи так дитину, батьки припускали, що на нього лягає відсвіт слави великого людини, його розуму і сили.

У Україні ім’я вживалося рідко, святих з таким ім’ям у православних святцях не згадувалося, хоча жіночий парний варіант «Дарина» і зараз дуже популярний. В останні двадцять років кількість хлопчиків з таким ім’ям значно збільшилася.

Значення та характеристика імені Дарій

Маленький Дарій зростає вразливим і чутливим дитиною, він добре розуміє думки і настрій оточуючих і страждає, якщо батьки сваряться. Цей малюк багато думає, він уважний до деталей і рано починає аналізувати, що відбувається. Чим старше він стає, тим менше для нього важливі оцінки і похвала, хоча Дарій завжди дуже суворий до себе. Він може бути незадоволений навіть після добре зданого іспиту, якщо відчуває, що був здатний на більше. Дарій не боїться громадського осуду, його не заводить захват натовпу — він сам найсуворіший суддя своїх вчинків, якщо він вважає, що вчинив вірно, то спокійно поставиться до будь-якої критики.

Дарій здатний до сильного і глибокого почуття, він по-справжньому обожнює свою обраницю, але пред’являє до неї високі вимоги. Він чуйний і люблячий чоловік, турботливий і ніжний батько. Дарій чекає від улюблених людей такого ж допитливого інтересу до світу, яким володіє сам, його засмучує і розчаровує, якщо домочадці не хочуть працювати над собою та вчитися новому.

У роботі він старанний і послідовний, Дарій може довгий час виконувати нудні обов’язки, будь-яке завдання він робить на совість. Краще всього він проявляє себе у масштабних проектах, що вимагають свіжого погляду на проблему і нестандартних рішень.

Дарій — талановитий керівник, він любить розширювати і укрупнювати свій бізнес, йому подобається модернізувати виробництво, змінювати структуру компанії. Він добре бачить слабкі місця в будь-якій організації, уміє кількома невеликими рішеннями виправити помилки підлеглих. Він вимогливий до партнерів і безжалісний до конкурентів, хоча поважає чужу силу і розум.

Іноді він здається невразливим, але це зовсім не так. Часом чоловіки з таким ім’ям переживають важкі періоди розчарування в житті і апатії. Краще всього допомагають Дарію у важкі моменти бесіди з друзями, прогулянки на природі.

Дарій любить подорожувати, але до переїздів та зміну діяльності ставиться прохолодно. Він воліє жити на батьківщині, хоча жваво цікавиться чужими традиціями і новаціями. Дарій добре розбирається в мистецтві і поезії, він готовий дорого платити за предмети розкоші, любить оточувати себе гарними речами.

Іменини:

25 липня, 19 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Дарик, Даруся, Даренька, Дарусик, Даряня, Дашик

Скорочений

Дар, Дар, Дарен, Дариш, Даршан

За церковним

Дарій

Колір

  • зелений
  • блакитний
  • синій

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин

Метал

платина, золото

Рослини

мак, очерет

Тотемна тварина

кіт, альбатрос

Риси характеру

сила, розум, знання

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дарій I – перський цар, завойовник і реформатор; Дарій Нагуевский – філолог, латинист; Дариюс Мійо – французький композитор і диригент; Даріус Хонджи – видатний французький кінооператор; Даріуш Адам Вольський – знаменитий польський кінооператор; Даріуш Немирович – польський оперний співак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: