Данило – значення і походження імені

Історія походження імені Данило

За походженням ім’я «Данило» відноситься до давньоєврейською. Оригінальною формою імені є Данийель, що в перекладі означає «Бог мій суддя» (від поєднань складів «дан», що означає «суддя» і «Єль» – «Бог»). В деяких джерелах відрізняється версія перекладу, як варіанти розглядаються значення «Божий суд» або ж «суддя Божий».

Біблійний персонаж, що носив це ім’я, був ясновидець і носій таємних знань, радник царя Навуходоносора, який увійшов в історію як пророк Даниїл. Відомий він своїми точними проріканнями про падіння Вавилона, а також пророкуванням приходу Спасителя. Цікаво, що в Біблії всього один герой носить це ім’я, при цьому пророк вважається одним із найбільш шанованих у християнстві.

На Русі це ім’я відомо приблизно з ІХ століття. Визнано кілька канонізованих мучеників і святих, з ім’ям: мученик Данило Кессарийский, преподобний Данило Стовпник, в православ’ї – князь Данило Московський. Ім’я Данило давалося як привілей у княжих родинах і священикам.

В Україні було забуте ім’я. Однак, останні роки воно знову отримало широке поширення в побуті.

Значення та характеристика імені Данило

Носій цього імені є спокійною і витриманою особистістю. Він вміє тримати при собі сильні емоції, володіє добре розвиненою інтуїцією і відкритий до чужої думки, що робить його приємним співрозмовником навіть у непростих ситуаціях спілкування. Такий чоловік сконцентрований на своєму внутрішньому світі, переживаннях та ідеях.

Схильний до флегматическому темпераментом, любить робити вчинки не поспішаючи, ретельно зваживши всі варіанти. Досить дивною при його розумі і доброті виявляється якась непомітність Данила в колективі. Хоча позитивні якості та особлива енергетика не дають йому опинитися відлюдником або ізгоєм.

Відкритість такої особистості може мати і зворотну сторону. Будучи залежним від спілкування, він без праці встановлює контакти і з легкістю підтримує їх. При цьому він прямолінійний і вороже налаштований по відношенню до хитрощів і проявів підступності. З такими людьми Данило воліє прощатися рішуче і назавжди. У суперечці він завжди налаштований дотримуватися своєї думки і принципово складно переконати носія цього імені в чомусь, хоча домовитися з ним можна. Такі якості дають йому переваги завжди залишатися попереду, не зазнавати поразок. А якщо падіння все ж трапляються, то Данило досить швидко повертає свої втрачені позиції.

Чоловікам з цим ім’ям чужа брутальність, навіть у відповідь на прояв частки зневаги до них, вони не виявляють вираженої агресії. А співчуття, навпаки, відрізняє Данила: будь потребує знайде у нього допомогу і підтримку.

Риси характеру імені Данило

Енергія імені не дає негативних якостей затримуватися в прояві особистості її носія. Найбільшою прикрістю стане схильність до самокопання», рефлексії, чому він буде занадто багато часу проводити намагаючись подолати свої уявні недоліки і невпевненість в собі. Втім, ця схильність до самоаналізу дозволяє Данилам ставати непоганими знавцями людської природи, оцінювати прояви чужого внутрішнього світу.

При цьому для Данила у відносинах з оточуючими набагато важливіше прийняти внутрішній світ іншого, ніж якісь зовнішні особливості.

Такі чоловіки високо ставлять свій інтелект і інтелігентність, оскільки вони дійсно багато чого можуть домогтися за допомогою поєднання цих якостей.

Це дотепні, тонко відчувають чоловіки, які здатні освітити всіх навколо світлом свого оптимізму. Втім, вивести його з себе можна, хоч це і непросто. Тоді з розважливого дипломата він перетвориться в запального диктатора.

Крім названих рис, об’єднати окремі характеристики можна і по сезону народження:

  • «зимовим» чоловікам притаманна дипломатичність, схильність до точних наук і формулювань, стриманість;
  • «весняних» відрізняють фантазія, мрійливість, багатий внутрішній світ, уразливість і ранимість;
  • «літні» розумні, доброзичливі та врівноважені;
  • «осінніх» характеризують розсудливість, цілеспрямованість, поступливість, деякий впертість.

Сімейні та любовні відносини Данила

Ще з дитинства представник цього імені з трепетом ставиться до сім’ї і її традицій, любить зустрічати свята з ріднею. Виростаючи, Данило стає хлібосольним і товариським господарем, який охайний у побуті.

У романтичних стосунках чоловік-Данило більше тяжіє до душевної близькості, йому важливі подібні інтереси з партнеркою. З-за того, що яскрава зовнішність і багатство не є пріоритетами для них, цим чоловіки зазвичай везе в шлюбі. Як правило, шлюб складається вдало. Фатальна красуня програє милою хазяєчці, оскільки будинок виходить у такого чоловіка на друге місце після роботи.

Ці чоловіки віддані своїй сім’ї, гарні чоловіки і батьки. Данило схильний надмірно ідеалізувати і романтизувати обраницю, тому в сексуальних відносинах може здатися незначним і дещо затиснутим. Часто він не готовий зробити перший крок через страх розчарувати кохану. Жінці потрібен час «налаштуватися» на його темперамент, який досить гарячий.

Одним з головних недоліків його в романтичній області є почуття власництва, Данило ревнивий. Він не терпить конкуренції, налаштований на повну самовіддачу, але чекає цього ж і від партнерки.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Данила

Будучи нечестолюбивыми, ці чоловіки не прагнуть до влади, а, отже, рідко піднімаються на самий верх кар’єрних сходів. Зате в творчих професіях вони відчувають себе надзвичайно вільно. Акторство, режисура, література, журналістика – ось кращі області для застосування талантів цих людей.

При цьому чоловіки з цим ім’ям не схильні до матеріального збагачення і економії, тому, вибираючи рід занять, їм слід звернути увагу на ті, які пропонують стабільний і гідний заробіток.

Особистісні якості Данила розташовують до себе інших, та й сам він любить і вміє спілкуватися з оточуючими. Це створює можливості для професійних успіхів на ниві психології, педагогіки, юриспруденції.

Якщо у хлопчика з дитинства сформували посидючість і дисциплінованість, то при бажанні він зможе спробувати себе в інженерії, технічних науках, дизайні, медицині як практичний спеціаліст або вчений-теоретик.

Відрізняють представників імені та організаторські якості, що виділяє їх як кращих серед представників менеджерів середньої ланки. А ось для керівництва вище йому бракує впевненості й сміливості взяти на себе відповідальність. Пробивні якості теж залишають бажати кращого. До критики він відноситься чутливо, хоча може і не подавати виду.

Успішною виявиться організація свого особистого бізнесу, оскільки він уміє бути твердим і приймати виважені рішення, ґрунтовно їх обдумавши. Непогана інтуїція дозволить уникнути помилок. Як діловий партнер відрізняється патологічної чесністю.

Здоров’я Данила

З народження хлопчик Данило володіє хорошими показниками здоров’я, він рідко хворіє. При цьому рекомендується стежити за фізичним станом, не дозволяючи витрачати його даремно.

Проблеми з кишечником у представників цього імені нерідкі із-за пристрасті Данила до жирної та шкідливої їжі. Слід уникати переїдання, займатися спортом і слідувати принципам правильного харчування для уникнення зайвої ваги.

Складно уникнути перевтоми і фізичного виснаження, оскільки насичений активний темп життя Данила сприяє виробленню хронічного почуття втоми. Близькі та родичі повинні контролювати необхідні фази відпочинку чоловіка, йому необхідний відпустку, який варто проводити в сімейному колі або на курортах.

Ім’я Данило для дитини

Маленького Данила відрізняє спокій і лагідність. Він легкий у спілкуванні з батьками й однолітками.

У дитинстві він часто посміхається, проявляє дружелюбність. У відносинах з іншими демонструє чесність, ненавидить брехню, що рідко проявляється у дітей.

До юності може стати сприйнятливою до того, що відбувається навколо, виявляючи сильні переживання, що буде викликати можливе хвилювання у близьких.

Навчається Данило з задоволенням і легко. Він намагається нести відповідальність за свою освіту, хоча окремі предмети можуть йому не даватися. В такому випадку рекомендовано підтримати або поміняти педагога, який запалить інтерес до предмету.

У підлітковому віці може страждати ожирінням або зайвої худобою. Тому з дитинства батькам важливо приділяти час здорового способу життя Данила, спортивних навантажень і елементів правильного харчування.

Іменини:

2 січня, 1 березня, 17 березня, 31 березня, 20 квітня, 4 червня, 5 червня, 23 липня, 12 вересня, 25 вересня, 4 жовтня, 11 грудня 12 грудня, 24 грудня, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Данильчик, Данилушка, Данечка, Данюшка, Даню?ша, Даню?ся

Скорочений

Данило, Данило, Данилко, Даня, Данько

За церковним

Данило

Колір

  • сіро-блакитний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

синя яшма

Метал

залізо

Рослини

падуб, ясен, жовтець

Тотемна тварина

кашалот, білка

Риси характеру

спокій, самозаглибленість, надійність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Преподобний Даниїл Переяславський — в юному віці таємно покинув рідний дім і відправився в монастир, присвятивши себе служінню Христу. Прославився тим, що здійснював численні чудеса (XVI ст.). Данило Олександрович (1261-1303) — великий князь Московський, засновник Свято-Данилова чоловічого монастиря в Москві, перед смертю сам постригся в ченці. Данило Чорний (ок. 1360-1430) — російський живописець. Разом з Андрієм Рублевим та іншими розписував Успенський собор у Володимирі і Троїцький собор Троїце-Сергієвій лаврі. Данило Федорович Адашев (помер близько 1563) — російський воєначальник, окольничий, брат Олексія Адашева. Учасник Казанських походів і Лівонської війни. У лютому 1559 року отримав придворний чин окольничого і до вересня 1559 року очолював війська, послані для боротьби з Кримом. У 1560 був призначений начальником артилерії російських військ у Лівонії. У тому ж році разом з братом потрапив в опалу і був страчений, з малолітнім сином і всіма родичами. Данило Лукич Мордовцев (1830-1905) — російський і український письменник, історик. Данило Сидорович Антонович (1889-1975) — актор, народний артист СРСР (1954).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: