Даніяр – значення і походження імені

Історія походження імені Даніяр

Ім’я Даніяр зустрічається вкрай рідко на українських просторах, так як має арабське коріння і вважається екзотичним. Скорочено Даніяра ще називають Данини. Більше поширене в мусульманських країнах. Має кілька можливих варіантів походження: у перекладі з арабської ім’я означає «розумний», «володіє знаннями», у перекладі з тюркського – «дар сонця», перської – «бог мій суддя».

У Східних країнах також зустрічаються і інші тлумачення цього імені: Дініяр, Дониер. Багато дослідників вважають, що це ім’я походить від всім відомого Данило.

Значення та характеристика імені Даніяр

У ранньому дитинстві Даніяр –дуже спокійний і лагідний хлопчик, радує своїм послухом батьків. Йому легко дається навчання з віком у ньому розвиваються все більше дипломатичних навичок спілкування. У нього завжди багато друзів, але для нього вкрай важлива спокійна і миролюбна атмосфера в колективі. Справа в тому, що Даніяр просто не виносить будь-яких конфліктних ситуацій, не стане терпіти несправедливість по відношенню до себе.

Дорослішаючи, хлопчик тягнеться до всього нового. Його ще довго не будуть відпускати юнацькі інтереси, але знайшовши свою улюблену справу, ідеальну роботу – цілком і повністю віддасться їй. Йому потрібно добиватися певних успіхів вже знайомих областях і обов’язково підкорювати нові. Йому некомфортно займатися тільки однією справою, обмежувати своє коло інтересів одним хобі. Він прагне нових знань, нового досвіду, саме це бажання рухає їм за життя. Не дарма значення його імені – «володіє знаннями», «розумний». Він завжди готовий допомогти друзям і близьким, але і рядом з собою тримає тільки тих людей, на кого можна покластися у будь-якій ситуації. Випадкових перехожих в його найближчому суспільстві не буде.

У сімейному житті Даніяр – головний. Він вибере собі в дружини поступливу і спокійну дівчину, яка не буде дошкуляти його своєю ревністю і претензіями. Даніяр – дуже волелюбна людина. Це не означає, що у нього є роман на стороні, просто не любить, коли контролюють кожну його дію. Від обраниці він чекає любові і турботи, натомість вона отримає міцний шлюб і вірного чоловіка. Він дуже любить дітей, активно бере участь у вихованні.

Даніяр ніколи не стане займатися нудною і монотонною роботою, яка не приносить йому задоволення. Ідеальна сфера діяльності для нього, де він може пізнавати нове, розвиватися як особистість, отримувати позитивні емоції. Він може стати хорошим журналістом або викладачем, дипломатом або військовослужбовцем. Плисти за течією – це не його, йому необхідний високий достаток і улюблена робота, щоб забезпечувати себе і свою сім’ю самостійно.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Дані, Даня, Даниярка, Данчик, Даниярчик

Скорочений

Дан, Даня, Данини, Данир, Дана

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

діамант, смарагд, кварц, аквамарин, опал, алмаз, турмалін

Метал

мідь

Рослини

коров’як, виноград

Тотемна тварина

ворон

Риси характеру

сміливий, незалежний, чесний, вибагливий, імпульсивний, дратівливий

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Даніяр Муканов – один з кращих казахських футболістів, грає на позиції захисника, призер чемпіонату Казахстану. Даніяр Муштарі – відомий російський математик. Даніяр Ісмаїлов – учасник Олімпійських ігор 2012 року, туркменський важкоатлет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: