Даніель – значення і походження імені

Історія походження імені Даніель

Ім’я Даніель прийшло в сучасні мови з давньоєврейської мови (званого також «біблійний іврит»), і сходить до імені одного з найпопулярніших старозавітних пророків.

Так як в основу імені лягли два кореня: «дан» і «эель», які переводяться відповідно як «суддя» і «Бог», то неможливо перевести на сучасну мову однозначно. Найбільш точним перекладом буде «мій суддя — Бог», можливий також варіант «Бог — це суддя».

Це ім’я неймовірно популярний як серед іудеїв, так і серед християн усіх конфесій. Так як постать пророка Даніеля є значущою і в ісламі, то це ім’я поширене і в мусульманських країнах, наприклад, в арабських країнах воно набуло вигляду «Даніял».

Тюркський варіант «Даніяр» досить поширений в Казахстані та Туреччини.

Ім’я Даніель породило безліч родинних форм імен, серед яких популярне в Україні ім’я Данило. Крім знаменитого пророка, це ім’я носили кілька ранньохристиянських святих, тому іменини Даніель святкує досить часто.

Значення та характеристика імені Даніель

Чоловіка на ім’я Даніель життєрадісні і сповнені енергії, їм складно перебувати довго на одному місці, вони обожнюють подорожі і пригоди. Маленький Даніель часто доставляє занепокоєння матері своїми витівками, це пустун і непосида, повний ідей і планів. Він дуже прив’язаний до батьків і тяжко переживає сварки між ними.

Часто в перші роки занять результати у школі можуть бути досить посередніми, але виною цьому швидше невміння зосередитися, ніж лінь. Проте в підлітковому віці багато Даніелі захоплюються навчанням і несподівано для своїх стають кращими учнями. Не варто цьому дивуватися, адже прекрасна пам’ять, цікавість і логіка допомагають цьому непосиді швидко засвоювати великий обсяг знань.

Даніель дуже привабливий, його кипуча енергія, хороші манери і життєрадісність допомагають легко знаходити друзів і часто призводять до ранніх романів. Він рідко повністю занурюється в пристрасть, але до жінок від ставиться дуже по-лицарськи. Даніель прагне нікому не заподіяти зла, він часто зберігає хороші стосунки з колишньою дружиною навіть після розлучення.

Даніель багато часу проводить з родиною і дітьми, але його складно назвати хорошим вихователем, він безбожно балує своїх нащадків, і вони прекрасно знають, що будуть прощені за будь-яку витівку.

У роботі він енергійний та ініціативний, він чудово справляється з найскладнішими завданнями, легко ризикує і любить нестандартні рішення. В колективі його люблять, завдяки чому він часто робить запаморочливу кар’єру. Незважаючи на поривчастість, Даніель ґрунтовний, він любить доводити розпочате до кінця і, ставши начальником, вміє налагодити роботу і дисципліну в колективі.

У бізнесі Даніель успішний, хоча іноді йому доводиться дорого платити за любов до ризику і експериментів.

Чоловік з таким ім’ям може стати чудовим письменником, художником або музикантом. Бурхлива фантазія в поєднанні з цікавістю і працьовитістю дають приголомшливі результати.

Іменини:

2 січня, 12 січня, 1 березня, 6 березня, 17 березня, 31 березня, 20 квітня, 4 червня, 5 червня, 26 червня, 23 липня, 12 вересня, 25 вересня, 4 жовтня, 25 листопада, 9 грудня 11 грудня 12 грудня, 24 грудня, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Даниэльчик, Даниэлушка, Данечка, Дануся

Скорочений

Дан, Данилко, Даник, Ден, Дені, Денні, Дана

За церковним

Данило

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

синя яшма, аметист

Метал

срібло, платина

Рослини

редька, виноград, яблуня

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

енергійність, допитливість, розум

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Адам даніель – чеський письменник; Даніель Аугуст Харальдсон – співак з Ісландії; Даніель Леоу Гретарссон – ісландська футболіст; Даніель Роутон Крейг – англійський актор; Даніель Дефо – відомий англійський письменник, автор “Робінзона Крузо”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: