Дамір – значення і походження імені

Історія походження імені Дамір

Дамір – чоловіче ім’я, що має кілька версій походження. За однією з них, Дамір є скороченою формою імені Далимир. Ім’я дісталося слов’янам від кочівників, спочатку складалося з двох слів «дав» і «имир» («великий, знаменитий») і мало значення «подарунок великого». Друга частина імені з часом перетворилася слов’янами в «миръ» («спокій») і «міръ» («всесвіт») і набуло значення «дає світ», «засновник світу», а збігом часу «дає світ» скоротилося до «Дамір». На території сучасної України ім’я використовувалося рідко, зате воно присутнє в хорватській, сербській та словенській мовах.

Існує версія, що ім’я Дамір, як і Тимур, і Димер – один з варіантів татарського імені Тимер. Тюркське слово «тимер» перекладається як «залізо» або «наполегливий». Зараз ім’я Дамір дуже популярне серед татар.

У радянські часи ім’я Дамір народилося заново з гасел «Хай живе мир» і «Даєш світову революцію» і набула нового значення.

В арабській мові є слово «дамір» з наголосом на другий склад, який, залежно від контексту, має значення «совість, розум, помисел, таємний умисел, займенник» і в якості імені не використовується. Якщо наголос падає на перший склад, арабське слово «дамір» набуває значення «загиблий».

Немає християнських святих з таким ім’ям, а тому в православному именослове цього імені немає.

У ходу форми Дамирка, Дамирушка, Дамик, Світ, Жіноча форма імені Даміра.

Значення та характеристика імені Дамір

Звукова характеристика імені нейтральна, мало виражені тільки деякі ознаки – хороший, красивий, яскравий, безпечний, радісний. Таким чином, у носія імені є рідкісна можливість вільного самовираження в очах оточуючих за рахунок особистісних якостей, а не під вагою емоційно-підсвідомої значущості імені.

Значення перших трьох літер ім’я характеризує Даміра повніше. Приголосна Д визначає у носія імені грунтовність, схильність міркувати і продумувати свої дії, почуття міри, чарівність, іноді – примхи. Це воїн, здатний на нерозсудливість, сміливість, жорстокість. Це людина слова, завжди готовий прийти на допомогу. Чоловік з цієї букви в імені романтик, досвідчений в любові, вірний, орієнтований на сім’ю партнер, який не любить брати на себе відповідальність за конфлікти і розставання. У нього дуже розвинена інтуїція, є здібності до екстрасенсорики. Символ початку – голосна А спонукає володаря імені до дії, до праці, до пошуку нових відчуттів. Цей чоловік – лідер в любові, ініціативний, прагне до душевної і фізичної гармонії. Для нього важливо самому обрати свій життєвий шлях і рід занять. Чоловік з приголосної М у імені – миротворець, чарівний, турботливий, буває сором’язливий, має розвинену уяву, любить природу, прагне побачити і випробувати як можна більше. Йому властива тонка іронія, терпимість до чужих недоліків, деяка відчуженість. Володар такого імені планує своє життя.

Риси характеру імені Дамір

Дамір – урівноважений, доброзичливий, щедрий, енергійний, серйозний, мужній, самостійний чоловік. За темпераментом – сангвінік. Він відмінно розбирається в людях, дуже проникливий. Ніколи не ранить чиїхось почуттів, комунікабельний, тактовний, ввічливий, скромний, але яскравий, вміло розташовує до себе. Має багато друзів, є центром будь-якої компанії. Все життя опікується друзів дитинства, допомагає і підтримує у будь-яких ситуаціях.

Дамір має широкий кругозір, розвинений інтелект, він дуже допитливий. Цей чоловік цікавий оповідач, завжди сповнений ідей, якими щедро ділиться і заражає своїм ентузіазмом оточуючих, перетворюючи в однодумців. Творча, пристрасна натура. Буквально «горить» ідеєю. Своє життя володар імені завжди тримає під контролем – ретельно планує і слідує плану.

У носія цього імені рішучий, вольовий характер. Він рідко відступає від прийнятих рішень, в більшій мірі довіряючи своїм знанням і інтуїції, ніж чиїхось порад. Дамір завжди задоволений життям і своїми успіхами, вважає себе щасливчиком, живе сьогоднішнім днем. Стикаючись з життєвими ситуаціями, які він не в силах змінити, він не вступає в боротьбу, а відволікається на хобі, спорт, мистецтво. У спорті здатний досягти видатних результатів. При всій зовнішній легкості характеру, дуже вразливий і чутливий до критики.

«Зимовий» Дамір любить пригоди, екстремальні види спорту і подорожі. Він азартний і честолюбний, самостійний, цілеспрямований, уникає конфліктів. Дамір, народжений восени, акуратний, пунктуальний, відрізняється цілеспрямованістю, підвищену допитливість, самостійність, комунікабельність. Кар’єрні успіхи, жага до набуття нових знань і вмінь, бажання бути кращим у своїй справі стоїть у нього на першому місці, на шкоду особистому житті і сім’ї.

Сімейні та любовні стосунки Даміра

Дамір – яскравий, чарівний, зовні привабливий, галантний кавалер. У нього розвинене почуття гумору, він легкий у спілкуванні. Дамір розуміє жінок і вміє знаходити до них підхід. У нього завжди багато прихильниць і подруг. Сексуальне життя у нього бурхлива і різноманітна, він досвідчений, чуйний, чуттєвий коханець, поповнює багаж своїх знань і умінь. Любить експерименти та без праці захоплює ними партнерку, піклується про неї, її задоволенні. Не терпить пояснень і з’ясування стосунків. Він з тих, хто віддасть перевагу ввічливо розлучитися, коли почуття згаснуть, і легко підтримує стосунки з колишніми коханками.

Дамір цінує веселих, активних жінок. У дружини візьме самостійну, енергійну, амбіційну, незалежну дівчину і буде підтримувати її бажання розвиватися та будувати кар’єру. Дамір несподівано вірний у шлюбі. Любить дітей, яких у нього зазвичай двоє чи більше, і з задоволенням займається ними, проводить час, навчає їх, організовує дозвілля, заохочує інтелектуальний розвиток. Організаторський талант цього чоловіка проявляється і в сімейному житті – його близьким ніколи не буває нудно. Він затіває пікніки, походи, поїздки в гори великою компанією, на рибалку або полювання. В сім’ї Даміра вміють цінувати активний спосіб життя і спорт.

Носій цього імені – вдячний дитина, все життя піклується про батьків, опікає, береже, захищаючи від проблем.

За темпераментом Даміру дуже підходять жінки з іменами Пекла, Олександра, Белла, Дар’я , Катерина, Іванна, Лія. За характером йому підійдуть Агата, Ельза, Інга, Регіна, Магдалина. З Адріаною, Боженою, Чулпан, Дариною, Ельвірою, Оленою, Ліндою, Матільдою його чекає розчарування.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Даміра

Головний талант Даміра – видають організаторські та лідерські дані. Він вміє захопити і повести за собою весь колектив, відмінний психолог. Дамір генерує ідеї і щедро ділиться ними. Креативний директор – посада, придумана для таких людей, як Дамір. У сферах, де важливий творчий аспект – маркетинг, мас-медіа, дизайнерські студії – він буде на своєму місці. Може бути режисером або сценаристом. Може бути юристом з питань захисту прав людини, свободи слова, політикою.

Дамір часто самостійно вибирає шлях, що веде його до успіху. Він успішно будує свою кар’єру і допомагає іншим. Він легко налагоджує ділові контакти. Дамір може бути успішним підприємцем. Може займатися наукою, він володіє великими знаннями і здатний на нестандартні рішення. Дамір – прекрасний викладач, що вміє зацікавити своїм предметом, спонукає пізнавати нове, ставити питання і шукати на них відповіді.

Володар цього імені відрізняється старанністю і працездатністю, він рішучий і вольовий, але буває занадто нетерплячий, тому завдання, що вимагають тривалої реалізації, перспективного планування і довгострокових інвестицій не для нього, він може зупинитися на половині шляху з-за втрати інтересу.

Великих успіхів Дамір здатен досягти в професійному спорті. Особливо, йому підходить футбол, хокей, бокс та інші види спорту, які передбачають тактичне мислення, що вимагають великих фізичних і розумових зусиль, працездатності, енергійності, швидкості та витривалості. Йому підходить і тренерська робота.

Здоров’я Даміра

Завдяки своєму захопленню спортом з дитинства, Дамір може похвалитися міцним здоров’ям до самої старості. Звичайно, він, як усі, схильний до простудних і вірусних захворювань, а будь-які хвороби переносить легко, без ускладнень. З-за активного життя може нехтувати правильним і регулярним харчуванням, повноцінним сном. Це може призвести до хронічного перевтоми і проблемами з травною системою. Даміру необхідно регулярно відпочивати, змінювати обстановку, стежити за харчуванням.
Спортивні травми теж мають місце в житті Даміра. Але зазвичай він швидко відновлює форму, ну а якщо повернутися в спорт не виходить, легко змінює рід занять, зберігаючи душевну рівновагу і здорову нервову систему.

Ім’я Дамір для дитини

Дамір – веселий, милий, лагідний, добрий, дуже доброзичливий, не сором’язливий, але і не нахабний дитина. Легко освоює етикет, ввічливий і уважний до близьких. Поважає батьків, прикладає зусилля, щоб вони пишалися ним. Дамір допитливий, кмітливий, любить читати, навчається в задоволення, поспішає застосовувати свої знання на практиці, серйозний і самостійний. Це той випадок, коли інвестиції в освіту більш ніж виправдані.

Це рухливий, активний, спортивний хлопчик. Є лідером в компанії однолітком. Його затії завжди привертають однодумців, але він нікого не пригнічує і не принижує. Успіх хлопчика серед приятелів обумовлений чарівністю, легким вдачею і вмінням захопити своєю ідеєю, з ним завжди цікаво. Завжди має свою думку, відстоює його, тому, що впевнений у своїй правоті, не готовий прислухатися до думки опонентів. Участь у конфліктах і підвищена активність призводять до проблем з дисципліною. З віком дружелюбність і дипломатичність беруть верх, Дамір навчиться вирішувати спори мирним шляхом.

Хлопчик любить тварин, і якщо заводить улюбленця, то повністю бере на себе відповідальність за нього, серйозно підходить до питань годівлі та утримання.

Важливо, щоб поруч з Даміром була авторитетна для нього людина, здатна направити невгамовну енергію і неабиякі здібності цієї дитини у потрібне русло. Тоді він здатний добитися чималих успіхів у житті.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Дамирчик, Дамирочка, Дамиронька, Дамирушка, Дамик, Мирчик, Мирочка, Мирушка

Скорочений

Дамирка, Мірка

За церковним

немає

Колір

  • зелений

Планета

  • Сонце

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

місячний камінь

Метал

свинець

Рослини

кропива

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

дружелюбність, рішучість, щедрість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дамір Хамадиев (російський футболіст, гравець у міні-футбол, універсал), Дамір Камалетдинов (і таджицький радянський футболіст, тренер, в даний час – головний тренер збірної Таджикистану з футзалу), Дамір Шадаев (російський політичний діяч), Дамір Будинку (франузский модельєр родом з Хорватії), Дамір Вятич-Бережних ((нар.1925) радянський кінорежисер і сценарист), Дамір Кахріман (сербський футболіст), Дамір Салімов ((нар.1937) – радянський режисер мультиплікаційних фільмів, режисер ігрового кіно)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: