Булат – значення і походження імені

Історія походження імені Булат

Багато століть тому в перській мові з’явилося ім’я Пулад (Фулад). Переводилося воно як “сталь”, “сталевий”. У ту далеку епоху загарбницьких воєн великою популярністю серед вояків користувалися кинджали, зроблені із сталі.

Надалі булатом стали називати сталеве холодну зброю з візерунком на поверхні. Михайло Юрійович Юрійович писав: “Люблю тебе, булатний мій кинджал, товариш світлий і холодний”.

До мусульманським народам ім’я Булат прийшло від тюрків, які запозичили його у персів. У тюрків воно звучало як Боліт. Спочатку це ім’я можна було зустріти в народному епосі. Казковим Булатом був богатир, який володів незвичайною силою, безстрашністю і стійкістю.

Серед найвідоміших Булатов сучасності можна виділити поета, барда Булата Окуджаву. Батько його був грузином, а мати вірменкою. Так що національну приналежність імені тут визначити складно. У казахських сім’ях Булат – досить-таки поширене ім’я. Найчастіше цим ім’ям нарікають первістків.

Значення та характеристика імені Булат

Люди, які носять ім’я Булат, талановиті і організовані. Найчастіше їх талант яскраво проявляється в мистецтві. Вони природжені оратори, агітатори і пропагандисти. Ідею, яку вони довгий час плекають в собі, втілюють в життя і маси через роки. Іншими словами, Булат не звик розкидатися по дрібницям, він – людина справи.

Егоїзм Булата проявляється в його неприйняття чужої думки. Він, можна сказати, вірить тільки собі і покладається тільки на себе. У момент поразки, помилки і навіть повного краху, Булат не відступає від наміченого справи, а знову йде до нього тільки іншими шляхами.

Зовнішністю Аполлона Булат не має. Це люди невисокого зросту, з неправильними рисами обличчя. Але внутрішній стрижень, чарівність, розум, одержимість впливають на жінок магнетичний вплив. У тандемі “чоловік і жінка” Булат завжди – провідна партія. Жінка, яка буде поряд з ним, дізнається справжню любов і одночасно біль і відчай.

Булат щедрий. Гроші для нього – засіб для досягнення заповітної мрії. Він любить зручну і дорогий одяг не тому, що щеголеват і модний, а тому, що в ній він відчуває себе впевнено. А впевненість у собі і завтрашньому дні для Булата – його життєве кредо.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Булатик, Буталушка, Булатонька, Булатя

Скорочений

Булатка, Бул

За церковним

немає

Колір

  • білий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

алмаз

Метал

свинець

Рослини

дуб, чебрець

Тотемна тварина

саламандра

Риси характеру

самовпевненість, обдарованість, марнославство

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Булат (1808-1866) — султан Середньої Киргиз-Кайсацкой орди, киргизька оратор і поет; Булат Шалвович Окуджава (1924-1995), прозаїк, кінодраматург, поет, композитор, виконавець власних пісень, чия творчість отримала величезне визнання у другій половині XX ст.; Булат Махмудович Галєєв — вчений, спеціаліст з естетики; дійсний член Російської академії мистецтв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: